top of page

Vysvetlenie teórie červených nechtov, ktorá je tak populára na TikToku

Máme tu ďalší týždeň a ďalší trend krásy zo sociálnej siete TikTok.


Ale najnovšia posadnutosť #BeautyTok, „teória červených nechtov“, presahuje jednoduchú estetiku. V skutočnosti sa rôzni používatelia domnievajú, že majú silu zachytiť mužský pohľad.


V teraz už virálnom videu TikTok PR whis Robyn Delmonte (AKA @girlbosstown) vysvetlila, že vždy, keď si spraví červenú manikúru, dostáva od mužov viac komplimentov.


„Vždy, keď mám červené nechty, nejaký chlap to komentuje,“ začala. "Budú ako, oh, páči sa mi tvoja farba nechtov." Vždy som si myslela, že červená je farba nechtov je ako pre babičky... Potom mi to došlo. V 90. rokoch, keď sme vyrastali, mali ženy veľa červených nechtov, najmä naše mamy." hovorí.


"Myslím, že chlapov priťahujú naše červené nechty, pretože im pripomínajú ich mamy, keď vyrastali, keď sa o ne starali."


Zatiaľ čo pôvodné video Delmonte bolo skôr „znepokojujúcou myšlienkou“ (viacerí používatelia sa odvolávali na Freudovu komplexnú teóriu Oidipovho komplexu) ako rady, video sa stalo trendom.


#RedNailTheory nazhromaždila neuveriteľných 21,1 milióna videní, pričom nespočetné množstvo „vyskúšaných“ videí a odkazov na ňu im pomáha na scéne randenia.


Je „teória červených nechtov“ skutočná?


Ale zatiaľ čo niektorí používatelia hlásia, že tento "hack" u nich nich robí zázraky, iní pripísali reakciu na menej freudovský dôvod.


V západnom umení a popkultúre je červená už dlho symbolom túžby a zmyselnosti. Ďalej, ako zdôraznil jeden komentátor k videu Delmonte, červená je jednoducho pútavejšia farba ako svetloružový alebo neutrálny odtieň.

V prieskume z roku 2016, ktorý uskutočnila Jacklyn Bloemker v mene laku na nechty Spray Perfect, 43 percent mužov (v porovnaní s 19 percentami žien) opýtaných zo skupiny 2 000 ľudí verilo, že podľa CafeMom červená symbolizuje vášeň. Okrem toho takmer jedna tretina účastníkov verila, že tí, ktorí sa rozhodli nosiť červenú farbu na nechty, boli „vášniví“ a romantickejší.


Takže možno je červená farba žiadúca voľba - ale dôvody nemusia byť také nejasné, ako tvrdí teória.

83 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page