top of page

Dokonalý vianočný darček pre ženu? Darujte jej vôňu, ktorú si zamiluje

Updated: Nov 28, 2022


Vianoce sú za dverami, a vy tápete, aký darček svojej drahej polovičke, kamarátke, sestre či mame kúpiť tento rok pod stromček? Parfém je skvelou voľbou, ale musíte ho vybrať správne. Prečítajte si naše tipy a zistite, ako na to.


Dámske parfémy patria k darčekom, ktoré žena pod stromčekom nájde najčastejšie. Nie vždy sa ale podarí vybrať ho tak, aby sa jej zapáčila aj vôňa. Takže než sa vrhnete do víru obchodov, musíte vedieť, ako parfém vybrať.


Stavte na jej osvedčenú značku


Ak si neviete rady a nechcete sa púšťať do neznámych vôd, siahnite po parfume, ktorý si žena, ktorú chcete obdarovať, obľúbila. Iste u nej na poličke nájdete vôňu, ktorú si napríklad kupuje už niekoľko rokov, prekvapte ju teda tým, že jej parfém kúpite do zásoby. Určite bude rada, keď ho od vás dostane. Alebo vyberte vôňu rovnakej značky.


Vžite sa do jej kože


Zamyslite sa nad tým, pre koho budete vôňu vlastne vyberať. Je to romantička? Športovkyňa? Biznismenka? Rebelská tínedžerka, alebo elegantná dáma? To, akým aktivitám sa daná žena venuje a čo ju baví, aj to, aká je osobnosť, vám napovie, aký parfém jej zaobstarať.


Nezávislá a sebavedomá žena určite nepohrdne luxusnou podmanivou vôňou s tónmi pačuli, korenia, bergamotu alebo aromatických kvetov. Sladké omamné vône ale nie sú pre každého, preto pokiaľ sa vám parfém zdá intenzívny až príliš, zvoľte niečo viac sviežeho s citrusovými akordmi.


Dáma v rokoch, ktorej nechýba elegancie, už vie, čo sa jej páči a čo jej pristane. Preskúmajte preto jej zbierku parfumov. A ak sa rozhodnete riskovať, stavte na legendárnu klasiku medzi parfémami, ako je Chanel, Prada či napríklad Guerlain, alebo na niche parfémy – exkluzívne parfémy s obsahom vzácnych ingrediencií sú jemné a zároveň intenzívne.


Romantičku potešíte jemnou kvetinovou vôňou ruží, fialiek, kosatca či jazmínu v kombinácii so sladkou vanilkou, santalovým drevom alebo ovocím. Správny parfém by mal podčiarknuť jej ženskosť a nežnosť.


Luxus v podobe skutočného parfumu


Keď sa povie parfém, vo väčšine prípadov sa tým myslí parfémová voda. Medzi týmito pojmami je ale značný rozdiel. A to nielen ten cenový. Skutočný parfém je luxusnou záležitosťou, môže obsahovať až 40 % vonných zložiek, vďaka čomu vydrží voňať pokojne aj 10 hodín. Parfémová voda oproti tomu predstavuje o niečo lacnejší variant, ktorý vonných zložiek obsahuje len asi 8 až 15 %, a teda aj jej výdrž je kratšia, asi 4-5 hodín. Na druhej strane sú parfumové vody oveľa bežnejšie a využiteľnejšie aj na každodenné nosenie, pretože nie sú také intenzívne ako parfumy.


Ak ale chcete svojej drahej polovičke dopriať závan luxusu, kúpte jej skutočný parfém, ktorý si zamiluje. Vydrží jej oveľa dlhšie, pretože ho vždy stačí naniesť len pár kvapiek, a je ideálny na špeciálne príležitosti. Nebojte sa vyraziť na nákup do parfumérie spolu s ňou a nechajte sa opojiť nádhernými vôňami. Pre jej obdarovanie môžete použiť aj darčekový poukaz.

45 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page