top of page

7 bežných mýtov o botoxe

Botox je jednou z najpopulárnejších kozmetických procedúr, ktoré ľudia využívajú na to, aby vyzerali mladšie. Botox sa vykonáva na celom svete, no tiež sa okolo neho točia mnohé mýty. V tomto blogu sa chystám vyvrátiť 7 bežných mýtov o botoxe, aby som vám pomohla získať lepší pohľad na toto kozmetické ošetrenie.1. Botox je toxický


Nie! Z lekárskeho hľadiska je Botox mimoriadne bezpečný. Okrem toho, že je to v súčasnosti veľmi bežný postup, bol a naďalej je prísne kontrolovaný a regulovaný. Hoci áno, je to technicky toxín, používa sa v malých, zriedených dávkach a podávajú ho iba profesionálni, vyškolení lekári. V skutočnosti by na poškodenie človeka bolo potrebné veľmi veľké množstvo. Botoxové ošetrenia sú zvyčajne menej ako 100 jednotiek, aby sme to dali do perspektívy. Spôsobenie vážnej škody by si vyžiadalo viac ako 3000, no určite sa zverte do rúk odborníkom ako napríklad Dermacenter.


2. Botox vám "zmrazí tvár"


Verte mi, nie je to pravda. Strach, že výrazy tváre budú po injekcii pôsobiť nehybne a umelo, je veľkým strachom pre pacientov, ktorí ho prvýkrát používajú. Korelácia niektorých skeptikov s pojmom "nezvyčajné prejavy tváre" sa tiež odvodzuje od rôznych prípadov, ktoré už obehli internet, v týchto prípadoch sa buď zle s botoxom zaobchádzalo alebo bola dávka prehnaná, čo sa vám pod vedením riadneho licencovaného lekára stať nemôže. Botox vo vašom tele pôsobí tak, že upokojuje pohyby svalov, znižuje frekvenciu a závažnosť tvorby vrások. „Zmrznutá tvár“ je spôsobená nadmerným počtom botoxových jednotiek podávaných niektorými lekármi a dá sa mu ľahko vyhnúť, ak navštívite Dermacenter, kde nájdete lekárov s príslušnými skúsenosťami a praxou.3. Botox je návykový


Tento zmätok má tendenciu vyplývať z mylnej predstavy o tom, ako Botox funguje. Botox nie je myslený ako trvalá liečba; ľudia, ktorí používajú BOTOX, zvyčajne musia pokračovať v používaní nových injekcií každých štyri až šesť mesiacov po prvej dávke. Pokračujúce používanie Botoxu nie je ani zďaleka návykové, ale len súčasťou zabezpečenia jeho účinnosti. Botox nemá návykové vlastnosti a zastavenie procedúry nezhorší jemné linky ani vrásky na vašej tvári. Pacienti, ktorí prerušia pravidelné dávky, zaznamenajú opätovné objavenie sa vrások v priebehu času.


4. Je to bolestivé


Botox je pre väčšinu ľudí tolerovateľný, ale ak ste náchylní na vpichovanie ihiel do tváre, pol hodinu pred zákrokom môžete požiadať aby vám na tvár na naniesli lokálny anestetický krém. Mnoho ľudí verí, že Botox je bolestivý a môže mať za následok modriny, ale jednoducho to tak nie je. Vyškolení lekári, ktorí si dajú s injekciami na čas, by mali dosiahnuť výsledky bez akýchkoľvek modrín alebo zmeny farby kože. Je vhodné urobiť si dôkladný prieskum, keď budete hľadať, kde vo vašej blízkosti podstúpiť toto ošetrenie.


5. Botox je vyrobený špeciálne pre určitú skupinu osôb


Botox je určený pre všetkych nie len pre vybranú skupinu osôb. Mladší pacienti budú mať rovnaký úžitok ako starší pacienti, pretože „preventívny botox“ môže oddialiť vývoj vrások a minimalizovať tak potrebu ďalších procedúr.


6. Botox sa používa iba na vrásky


Botox sa dnes používa oveľa viac ako len na vrásky. Má ďalšie kozmetické aplikácie vrátane zdvíhania obočia, liečby jamiek na brade, zmäkčovania čeľuste a zlepšovania stavu ústnych kútikov, ktoré začali padať. Zvýšením svalového napätia a znížením tlaku na nervový systém sa botox používa aj na liečbu migrény. Môže sa použiť aj pomocou injekcií do podpazušia a čela na liečbu nadmerného potenia. Botox je jednou z najznámejších liečebných procedúr proti starnutiu. Je to kvôli jeho preukázanej účinnosti, ochrane a lojalite zákazníkov. Botoxové injekcie prinášajú vynikajúce výsledky.


7. Botox je len pre ženy


Ďalšou mylnou predstavou o botoxe a iných kozmetických ošetreniach je, že sú vyrobené len pre ženy. Nie je to však tak, pretože muži aj ženy majú s pribúdajúcim vekom jemné linky a vrásky. Ženy aj muži si môžu nechať urobiť botox, aby vyzerali mladšie znížením intenzity jemných liniek a vrások na tvári. Muži však majú silnejšie svaly; čo si teda vyžaduje vyššiu dávku botoxu, aby dosiahli požadované výsledky.


V tomto blogu som písala o niekoľkých mylných predstavách o botoxe a poskytla som vám ich vysvetlenie. Pri rozhodovaní o vašom ďalšom ošetrení si ich skúste zvážiť.

744 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page