top of page

Toto zlaté pravidlo vám pomôže dosiahnuť zdravšie telo

Updated: Oct 19, 2023

Keď premýšľate o prejavení, je pravdepodobné, že vaša myseľ smeruje k prilákaniu lásky, povýšenia alebo niečoho materiálneho (ja osobne by som neodmietla novú kabelku alebo auto). Vedeli ste však, že vizualizácia a prejavy tiež zohrávajú veľkú úlohu vo vašom fyzickom zdraví? Väčšina z nás považuje za samozrejmosť, čo pre nás naše telá robia každý deň, kým sa naše zdravie nezmení, a nemyslíme si, že by sme sa mali oprieť o svoju prejavovú prax, aby sme zlepšili svoju pohodu. Na základe zákona príťažlivosti podobné priťahuje ako: Čomu venujete svoju emocionálnu energiu a pozornosť, to sa vám vráti (aj keď je to podvedomé). Rovnako ako môžete využiť zákon príťažlivosti, aby sa vaša vysnívaná kariéra stala skutočnosťou, môže vás tiež priviesť k optimálnemu wellness.Môže to znieť ako hókus-pókus priať si chudnutie alebo čistú pleť a potom sa to *magicky* splní, ale je v tom oveľa viac ako len želanie a chcenie. Myseľ je taká mocná, že v skutočnosti môže telu povedať, čo má robiť – nie je to mágia; je to veda.


1. Zmeňte svoje myslenie


Vaše myšlienky a správanie vytvárajú vašu realitu. Takže keď vydávame nízku negatívnu energiu, nasávame negatívne skúsenosti. Dobrá správa? Svoje vibrácie môžeme zvýšiť jednoducho tak, že si rozvinieme uvedomenie si toho, ako myslíme – naše nevedomé, automatické myšlienky – bez kritiky alebo posudzovania. Trik, ako prevrátiť scenár vždy, keď sa necítime najlepšie, je všimnúť si, ako reagujete na veci vo svojom prostredí a čo vás prinúti vrátiť sa k sebeobmedzujúcim myšlienkam. Napríklad, ak si myslíte, že ste príliš „tuční“, príliš unavení alebo vás zaťažujú symptómy, vaše telo bude naďalej reagovať. Ak chcete prelomiť vzorce a skutočne zmeniť svoje telo, vyberte si nové myšlienky.


Napríklad namiesto „Som príliš unavená na to, aby som sa tým zaoberala“, nahraďte túto myšlienku slovami „Zvládnem všetko, čo ma napadne“. Namiesto „Nie som spokojná so svojím telom“ nahraďte túto myšlienku slovami „Moje telo sa neustále vyvíja, aby mi slúžilo a stalo sa tým najlepším, ako môže byť.“ Ak chcete zmeniť to, čo sa deje v tele, musíte preprogramovať to, čomu myseľ verí.


2. Uvoľnite negatívne emócie a stresové reakcie


Opakujem: Vaša energia vytvára vašu realitu. A priznajme si to: Stres zažívame častejšie, a keď sa tak stane, sme v neustálom stave „bojuj alebo uteč“. Podľa Dr. Joea Dispenzu, výskumníka, autora a pedagóga, ktorý využíva svoje poznatky z neurovedy, epigenetiky a kvantovej fyziky na to, aby pomohol ľuďom liečiť ich fyzické telá prostredníctvom vizualizácie a meditácie, je výsledkom zlého riadenia emócií a hormónov stresu. pri chorobách, chronických stavoch a chorobách. "Myšlienky sú rečou mozgu a pocity sú rečou tela," vysvetlil Dr. Dispenza.. "A to, ako myslíte a ako sa cítite, vytvára stav vášho bytia... takže máte na výber: buď vás definuje vízia budúcnosti, alebo vás definujú spomienky na minulosť."


Bez ohľadu na to, či si to uvedomujete alebo nie, môžete uchovávať zážitky, stres, spomienky a traumy v rôznych častiach vášho tela (napríklad boky, čeľusť, krk a ramená), ak nie sú spracované. Keď nahradíte tieto emócie prežitia (myslite si: strach, úzkosť, bolesť) pocitmi zameranými na srdce, ako sú láskavosť, súcit a vďačnosť, pracujú s vaším telom na zvýšení vášho emocionálneho stavu. Výskum Dr. Dispenzu v skutočnosti ukazuje, že keď budete 10 minút 10 minút cvičiť pocity radosti, vďačnosti a lásky trikrát denne, zmeníte náladu, prerušíte stresovú reakciu a naučíte svoje telo cítiť sa dostatočne bezpečne, aby byť v prítomnosti. Potom môže parasympatický nervový systém, ktorý riadi reakciu vášho tela na „odpočinok a trávenie“, zasiahnuť, aby obnovil a opravoval vaše telo. Skúste ísť na prechádzku, maznať sa s domácim miláčikom alebo si písať denník na tých 10 minút, aby ste uvoľnili emócie, ktoré vám neslúžia.


3. Venujte sa meditácii a vizualizácii


Iste, byť v pokoji a utíšiť svoju myseľ si vyžaduje prácu. Ale je to vtedy, keď ste prítomní a v bdelom stave, kedy si dokážete plne predstaviť seba v lepšom zdraví a signalizovať svojmu mozgu, aby sa to stalo. Predstavenie si toho, že niečo robíte, je pre váš mozog rovnako dobré ako to, že to skutočne robíte. Ukazuje sa, že akt mentálneho nacvičovania si niečoho – keď ste skutočne prítomní, váš mozog nepozná rozdiel medzi tým, čo sa deje vonku a čo sa deje tu. Štúdie navyše ukázali, že meditácia môže viesť k rýchlym zmenám v génovej expresii. Inými slovami, máme schopnosť ovplyvniť svoj genetický osud a naše zdravie nie je vopred dané. V knihe Dr. Dispenza Breaking the Habit of Being Yourself poukázal na to, že len mentálnym a emocionálnym prijatím lepšieho zdravia môžeme dať signál našim génom, aby vytvorili nové proteíny na zmenu nášho tela skôr, ako sa to prejaví.


4. Cvičte vďačnosť


Výskumníci v oblasti pozitívnej psychológie a duševného zdravia dokázali nepopierateľné spojenie medzi vďačnosťou a dobrým zdravím. Dr Dispenza hovorí, že existuje asi 1 200 rôznych chemických reakcií, ktoré dáva do pohybu vďačnosť a ktoré pomáhajú liečiť a obnovovať vaše telo. Nie je žiadnym prekvapením, pretože vďačnosť pomáha ľuďom cítiť pozitívnejšie emócie, vychutnávať si dobré skúsenosti a zlepšovať svoje zdravie.


Okrem toho Zákon príťažlivosti hovorí, že keď máte myslenie hojnosti tým, že sa sústredíte na to, čo máte (AKA vďačnosť), pritiahnete si viac vecí, za ktoré budete vďační. Ak teda chcete prejaviť lepšie zdravie, uznajte svoje telo za jeho schopnosti, ako je smiech, dýchanie alebo liečenie zranení, a kultivujte zaň vďačnosť vyjadrením uznania za jeho funkcie, ako sú silné nohy, ktoré vás nosia po celý deň, alebo ruky, ktoré vám umožňujú objať svojich blízkych. Potom si predstavte a precíťte, aké to je dosiahnuť svoju najlepšiu fyzickú formu. Začnite alebo ukončite svoj deň poďakovaním v denníku alebo mentálne; prepojí vašu myseľ, aby prekonala pocit nedostatku, ktorý vášmu telu bráni v tom, aby sa samo opravilo.


5. Napodobňujte tú najzdravšiu verziu seba samého


Začnite tým, že sa zamyslíte a identifikujete, kým chcete byť (čítajte: vaše najzdravšie ja): Čo by robili a jedli? Aké sú ich zvyky? S kým by sa obklopili? Ak vás motivuje nákup nového športového oblečenia, kde by ho kúpili? Ja napríklad nakupujem na Zalando Lounge .Potom sa začnite prejavovať, akoby ste už tou osobou boli. Pristupujte ku každej situácii a rozhodnutiu – bez ohľadu na to, aké veľké alebo malé – ako svoje fyzicky najlepšie zdatné ja. Správanie sa ako vaše budúce ja vám pomôže vyrovnať sa s nimi a stať sa nimi. „Keď ste „zažili“ udalosť veľakrát tak, že si mentálne precvičujete každý jej aspekt vo svojej mysli, cítite, ako by ste sa pri tejto udalosti cítili predtým, než sa rozvinie,“ ilustroval Dr. Dispenza v knihe Breaking the Habit of Being Yourself. "Potom, keď zmeníte obvody vo svojom mozgu myslením novým spôsobom a prijmete emócie udalosti pred jej fyzickým prejavom, je možné, že môžete geneticky zmeniť svoje telo."


Zúčastnite sa na aktivitách, ktoré chcete, aby vám priniesli dobré zdravie, bez ohľadu na to, aké bezvýznamné sa môžu zdať (myslite na to, že pitie vody je na prvom mieste ráno). Vaša energia pohltí nápady a postupy na zlepšenie zdravia. Nemusíte začať s veľkým cvičebným programom alebo diétou. Robte drobné pohyby, ktoré majú energiu zdravia a robia ich rozkošnými. Skúste vytvoriť nový recept s vaším obľúbeným proteínom alebo vyhľadajte skupiny, ku ktorým sa môžete pripojiť, alebo záľuby, do ktorých sa zapájate, ktoré zahŕňajú ľudí, ktorí sa tiež snažia o lepšie zdravie. Dávajte si pozor, aby vaše prenasledovanie nebolo trestuhodné. Namiesto toho sa zamerajte na pridávanie návykov, ku ktorým by sa zaviazalo vaše najzdravšie ja (to, na čo sa sústredíte, rastie!).

178 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page