top of page

Je to rok starostlivosti o telo – tu je návod, ako si vytvoriť efektívnu rutinu

Poznám len jedného človeka, ktorý sa nábožne stará o svoju pleť, a poviem vám, je to vidieť. Spýtala som sa jej pri nespočetných príležitostiach, ako má svoju pokožku takú jemnú a žiarivú, a počas celého môjho života mi hovorila o postupoch a produktoch, ktoré denne používa, aby to dosiahla. Moja prvá myšlienka? To znie ako veľa práce. Moja druhá? No... Myslím, že tá žiarivá pleť nie je genetická, takže by som mala radšej začať s rutinou starostlivosti o telo.

Jediná vec, ktorá mi zabránila uprednostniť rutinu starostlivosti o telo, je čistá lenivosť, ale tento rok obraciam nový list a zaväzujem sa k tomu. Ak ste aj vy pripravení oprieť sa o starostlivosť o telo, rozoberám tipy, ktoré som sa naučila na udržanie zdravej pokožky, spolu s nástrojmi a produktmi, vďaka ktorým bude vaša pokožka jemná a žiarivá od hlavy po päty:


Tipy pre zdravú pokožku od hlavy po päty


Existuje veľa produktov a nástrojov, ktoré môžete pridať do svojej rutiny starostlivosti o telo, aby ste dosiahli jemnú a zdravú pokožku (viac o tom neskôr), ale najprv začnime so základmi (a úprimne povedané, nespornými faktormi na dosiahnutie zdravej pokožky) .


Zostaňte hydratovaní


Nerada to hovorím všetkým dievčatám, ktoré zabúdajú piť vodu, ale toto sa nedá obísť. Ak chcete, aby vaša pokožka vyzerala a cítila sa hydratovaná, musíte zostať hydratovaná. Príjem vody je priamo spojený s lepšou hydratáciou a cirkuláciou pokožky, takže dostatočný príjem vody, vám nielen pomôže cítiť sa lepšie, ale aj vaša pokožka bude vyzerať lepšie.


Sprchujte sa vo vlažnej vode


Radšej sa sprchujem v horúcej vode, ale žiaľ, horúca voda môže vysušiť a podráždiť pokožku a zhoršiť kožné ochorenia, ako je ekzém. Nehovorím, že jediný spôsob, ako rozžiariť pleť, ale ak znížite teplotu na vlažnú vodu, vaša pleť sa vám poďakuje.


Pravidelne si robte píling


Peeling 1-3 krát týždenne (v závislosti od citlivosti vašej pokožky!) môže pomôcť odstrániť všetky suché, odumreté kožné bunky a vytvoriť priestor pre tvorbu nových, zdravých kožných buniek. Navyše zvyšuje cirkuláciu (bonusové body, ak používate suchú kefu!), čo môže pomôcť vyplaviť toxíny a zvýšiť žiarivosť pokožky.


Používajte SPF denne


Dermatológovia odporúčajú používať opaľovací krém s SPF aspoň 30, aby pokryl celú pokožku, ktorá nie je pokrytá oblečením. Aj keď vám môže pripadať hlúpe natierať sa opaľovacím krémom, keď sa nechystáte ísť ležať priamo na slnku, SPF vás môže ochrániť pred nerovnomernou pigmentáciou, tmavými škvrnami, melazmou a inými kožnými ochoreniami.


Vyhnite sa drsným mydlám


Drsné mydlá a čistiace prostriedky (najmä tie, ktoré obsahujú dráždivé alebo silné vône) môžu spôsobiť zmätok na vašej kožnej bariére a spôsobiť podráždenie a vysušenie. Aby ste tomu zabránili, skontrolujte, či vaše produkty (telo, telové mlieka, prací prostriedok atď.) neobsahujú dráždivé zložky a vyberte si šetrnejšie možnosti.


Nástroje pre rutinnú starostlivosť o telo


Správne nástroje vám nielen uľahčia a urýchlia rutinu starostlivosti o telo, ale aj pozdvihnú každodenný zážitok.Táto kefa je s prírodnými štetinami , takže sa môžete uistiť, že vydrhnete každý centimeter vášho tela – dokonca aj tie ťažko dostupné miesta, takto budete môcť využívať výhody suchého kefovania. Suchým kefovaním niekoľkokrát týždenne (alebo každý deň, ak sa vám to zmestí do vášho rozvru), môžete dosiahnuť jemnú, pružnú a pevnú pokožku.

Nadýchaný cukrový peeling s kokosovými vločkami


Textúra tohoto peelingu vyčistí a vyhladí vašu pokožku tak, ako by ste neverili. Stačí ho napeniť telovým mydlom a vodou a vmasírovať po celom tele. Peeling je ideálne mať po ruke, keď cestujete aj v zimných dňoch keď pokožka potrebuje oživiť.

Ultrasound Glass Sphere


Všimli ste si niekedy, ako suchá a matná môže byť vaša pokožka len z prostredia, v ktorom sa nachádzate? Prevezmite plnú kontrolu nad svojim prostredím pomocou zvlhčovača vo vašej domácnosti. Zvlhčovač podporuje zdravú kožnú bariéru a podporuje zdravý, orosený vzhľad pokožky a zároveň bojuje proti začervenaniu, suchosti a vráskam.


Správne poradie vašej rutiny v starostlivosti o telo


Aké kroky teda musíte podniknúť a aké produkty by ste mali mať vo svojom arzenáli pre efektívnu rutinu?


1. Čistenie


vysoko výživný upokojujúci sprchový olej pre suchú a podráždenú pokožku


Toto telové umývanie bez vône je ideálne pre každého, kto má problémy s pokožkou, ako je ekzém alebo len citlivá pokožka vo všeobecnosti, je mimoriadne upokojujúce a jemné, pretože je naplnené regeneračným ovosom. A keďže má vyvážené pH, podporí aj prirodzenú bariéru vašej pokožky.


2. Robte píling

Kávový telový peeling


Viditeľne obnovte a vyhladzujte pokožku pomocou tohto peelingu raz za týždeň, ktorý odstraňuje mastnú vrstvu, odstraňuje odumretú pokožku a vyhladzuje textúru pokožky.
3. Zvlhčite

Tento produkt je veľmi virálny a môžem povedať prečo. Uzamyká vlhkosť, viditeľne obnovuje pružnosť pokožky a pomáha pokožke vyzerať a cítiť sa mlado pomocou mastných kyselín a antioxidantov.Telové mlieko je plné výdatných účinných látok, ktoré okamžite hĺbkovo vyživujú a chránia vašu pokožku. S rastlinnými maslami, prírodnými olejmi a ceramidmi sa topí priamo do pokožky, dodáva hydratáciu a chráni prirodzenú bariéru pokožky.
5. Rozžiarte svoju pokožkuUnicorn Oil

Obnovuje pružnosť pokožky a dodáva jej prirodzený lesk


Nenávidíte pocit mastnoty na pokožke, ale chcete mať žiarivé výsledky? To isté. Zažiarte na slnku s trblietavým olejom, ktorý má šťavnatú sviežu vôňu, a ktorý obnoví pružnosť pokožky a dodá jej prirodzený lesk.358 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page