top of page

Prehnali ste to s tepelnou úpravou vlasov počas sviatkov? Mám návod ako im pomôcť.

Ak sa niečo po novom roku necíti tak sviežo, tak sú to moje vlasy. Po tom, čo som si počas prázdnin obliekla svoje slávnostné oblečenie na nespočetné množstvo akcií, moje vlasy sú teraz lámavé, krepovatené a mám rozštiepené končeky, strapatosť a matnosť tou smutnou realitou, dnešných dní v ktorej sú moje vlasy práve teraz, takže vyzerajú a cítim že sú unavenejšie a krehkejšie. Viem, že je to nevyhnutná škoda, ktorá pochádza z častého tepelného stylingu aj s použitím tepelnej ochrany, ale chcela som dokonale natočené vlasy! A nehovorím, že to ľutujem, ale hovorím, že ma čaká veľa práce, aby som svojim vlasom vrátila život. Takže ak ste aj vy šli trochu (alebo veľa) príliš tvrdo s tepelnými nástrojmi na vaše vlasy, toto sú veci, ktoré môžeme spoločne urobiť, aby sme oživili naše teplom poškodené vlasy:

1. Dajte im pokoj


Po prvé: doprajte svojim vlasom tak potrebnú prestávku. To znamená odložiť fén, žehličku, kulmu a iné tepelné nástroje, ktoré ste vyčerpali pri úprave vlasov. Ak si pomyslíte: „No, ako by som mala bez nich vyzerať ako pokrčená alebo strapatá,“ netrápte sa! Stále chcete nádherné kučery bez tepla? Vyskúšajte trend legín alebo natáčky, na ktoré natočíte vlhké vlasy. Chcete konečne prísť na to, ako spravovať svoje neposlušné vlasy? Teraz je čas experimentovať s novými produktmi a technikami. Ak však musíte vlasy upravovať teplom, skúste to robiť menej často, použite sprej na tepelnú ochranu a znížte nastavenie tepla.


2. Prejdite na hrebeň so širokými zubami


Väčšina z nás používa bežné hrebene a kefy s jemnými zubami na vlasy keď vyjdete priamo zo sprchy alebo pred stylingom, ale hrebene so širokými zubami umožňujú, aby nimi vlasy prechádzali oveľa ľahšie. Keď máte čo do činenia s poškodenými vlasmi, chcete predísť čo najväčšiemu ťahaniu, takže ľahké rozčesávanie a jemné kefovanie – najmä ak sú mokré – sú kľúčom k zabráneniu lámaniu. Ak máte veľmi dlhé vlasy alebo vlasy, ktoré sa ľahko zamotajú, môže to trvať nejaký čas navyše, ale verte, že to stojí za to kvôli vašim vlasom.


3. Používajte hydratačné prípravky


Suché, krehké a rozštiepené končeky sú smutné, no sú to vedľajšie účinky nadmerného stylingu. Ak chcete získať späť toľko potrebnú vlhkosť, začleňte do svojej rutiny hydratačné produkty. Môže to vyzerať ako výmena vášho existujúceho kondicionéra za taký, ktorý uprednostňuje hydratáciu a opravu, začlenenie masky na vlasy niekoľkokrát týždenne alebo pravidelné nanášanie vlasového oleja na končeky. Všetky tieto veci (obzvlášť v kombinácii s menej tepelným stylingom) vám môžu pomôcť preniesť vaše teplom poškodené vlasy z polámaných a suchých na pružné a opäť krásne.


4. Vynehajte


Neviem ako vy, ale keď si potrebujem dať vlasy do úzkeho chvosta alebo drdola, musím ich poriadne potiahnuť a potom ich pripevniť pevnou gumou, aby zostali na svojom mieste. Tieto štýly veľmi zaťažujú pramene vlasov a môžu viesť k ešte väčšiemu lámaniu. Zatiaľ čo pracujete na oživení svojich vlasov, vymeňte tieto účesy za stýly., ktoré sú šetrnejšie k vašim krehkým vlasom, ako sú nízke chvosty a drdoly alebo voľné vrkoče. A na ich zaistenie použite gumičky potiahnuté látkou, napríklad saténom.


5. Zavolajte kaderníkovi


Ak všetko ostatné zlyhá... zavolajte svojmu kaderníkovi a povedzte mu, že potrebujete staré dobré osvieženie, pretože niekedy bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte oživiť svoje vlasy po neustálom tepelnom stylingu, jediná vec, ktorá privedie teplom poškodené vlasy späť k životu je podstrihnutie. Možno je teraz ideálny čas rozhodnúť sa, že sa konečne odhodláte k účesu, o ktorom ste pred tým diskutovali! Ak si však chcete zachovať svoj štýl a svoju dĺžku, požiadajte svojho stylistu o ľahké podstrihnutie, len aby ste odstránili lámavosť a rozštiepené končeky.

25 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page