top of page

6 tipov schválených kaderníkom, ako konečne dosiahnuť dokonalé vlasy

Updated: Apr 22

Poznáte ten pocit závisti, ktorú všetci cítime, keď rolujeme na Pintereste alebo Instagrame a vidíme obrázok za obrázkom dokonalých vlasov? Kiežby bolo vlastniť kvalitné vlasy také jednoduché. Preto som požiadala popredné kaderníčky, aby sa podelili o svoje odborné tipy, ako premeniť tie žiadané vlasy na Instagrame do reality. Podelili sa s nami o šesť tipov kaderníka, ako dosiahnuť jemné, upraviteľné a zdravé vlasy, ktoré si zamilujete bez ohľadu na typ vlasov.

1. Prejdite na vlasovú diétu


Každý dobrý účes začína zdravými vlasmi. Myslite na svoju rutinu starostlivosti o vlasy. Ako na rutinu úpravy: Bez dobrého základu je takmer nemožné dosiahnuť vytúžený vzhľad. Ak vaše vlasy nie sú zdravé, je oveľa ťažšie dosiahnuť trendy štýly, ktoré možno vidieť u mnohých celebrít. Zdravé vlasy vám dodajú lesk, objem a sú oveľa lepšie upraviteľné. Začnite pridaním niekoľkých z týchto trikov do vašej každodennej rutiny:


Jedzte zdravú, vyváženú stravu


Uistite sa, že jete vyváženú stravu s obsahom bielkovín, sacharidov a tukov so všetkými vašimi mikroživinami. Príliš veľa cukru alebo kofeínu môže určite ovplyvniť spôsob, akým vaše vlasy rastú, ako aj ich vzhľad.


Udržujte svoje vlasy vyživené


Vlasy môžu byť skutočne vysušené častým tepelným stylingom, chemickými úpravami, ako sú rôzne prípravky a farba na vlasy, a príliš veľa času na slnku. Začnite s použitím hĺbkovej hydratačnej kúry alebo masky raz alebo dvakrát týždenne.
Obľúbená hydratačná maska na vlasy pre každého – je to kúzlo Olaplexu, ale v skutočnosti vaše vlasy okamžite vyzerajú lepšie.Zbavte sa nánosov


Rovnako ako vaša pokožka, aj vlasy majú tendenciu držať veľa produktov. Hromadenie produktu spôsobuje, že vlasy sú oveľa rýchlejšie ťažké a zaťažené, ako aj strácajú ten pekný lesk. Zaraďte do svojej rutiny čistiaci šampón, ktorý budete používať raz týždenne. Čistenie vlasov odstráni prebytočné nahromadenie, ale nezabudnite použiť hydratačný šampón a kondicionér.Čistiaci šampón


Tento lacný detoxikačný šampón odstraňuje usadeniny bez odlupovania vlasov.

Skúste studený finish


Akokoľvek je vonku chladno, horúca sprcha niekedy nie je vždy tým najlepším spôsobom ako začať deň. Skúste zakončiť teplú sprchu opláchnutím vlasov na záver chvíľu studenou vodou. Pomáha to uzavrieť vlas, čo pomôže znížiť krepovatenie a dodá vám krásny lesk.


2. Siahnite po správnych produktoch


Vlasy nespolupracujú? Mnohokrát je problém jednoduchý: používate nesprávny produkt pre váš typ vlasov. Ak sú vaše vlasy jemné, je dôležité držať sa ľahkej textúry, ktorá ich nezaťaží. Stredne husté vlasy by sa mali zamerať na pridávanie hydratácie a stylingových produktov, aby ich vlasy spravovali bez toho, aby to preháňali alebo spôsobovali hromadenie vlasov, zatiaľ čo kučeravé vlasy potrebujú veľa hydratácie a na dosiahnutie požadovaného vzhľadu by mali používať hustú textúru a hydratačné produkty. . Keď poznáte svoj typ vlasov, hustotu a tvarkučery, výber správnych produktov je oveľa jednoduchší.

3. Čo najviac minimalizujte tepelný styling


Ak je to možné, uprednostnite sušenie vlasov na vzduchu, ako len môžete, časom to ovplyvní zdravie vašich vlasov, existujú však spôsoby, ako minimalizovať poškodenie sušenia fénom, ako aj iné tepelné úpravy, ako je ondulácia a narovnávanie. Skúste si vytvoriť jednoduchý a zábavný účes bez toho, aby ste sa čo i len dotkli fénu, pridaním séra proti krepovateniu alebo krému, ktorý urýchli vysušenie na vzduchu, do mokrých vlasov a prečešte, aby ste ich rovnomerne rozložili.


Ak fénovanie neprichádza do úvahy, ak ste kučeravé dievča, použite krém na fénovanie alebo fénovací krém na objem s tepelnou ochranou - vysušte fénom, tak aby ste nemuseli robiť extra styling. V prípade štruktúrovaných vlasov je to tiež dôvod, prečo je dobré oprieť sa o ochranné krémy a spreje, pretože udržia vaše vlasy v špičkovom tvare dlhšie, a ochránia vaše vlasy pred teplom.


4. Objavte textúry


Vlasy na druhý deň sú kľúčové, no určite potrebujú trochu úprav. Tým šťastnejším stačí vlasy prečesať. Ale ak potrebujete ďalšie úpravy, dodajte vlasom trochu extra hustoty pomocou spreja na suchú textúru alebo hustotu. Zosilní akýkoľvek objem a tvar, ktoré už máte, zbaví vás zbytočného lesku a udrží akýkoľvek štýl, pre ktorý sa rozhodnete. Prevráťte hlavu a nastriekajte do vlasov a cez korienky. Otočte späť a buď ho vykefujte alebo zdrsnite rukami.


stylingový sprej pre objem od korienkov


Pridajte objem, znížte lesk a predĺžte svojim vlasom tento suchý sprej na objem a textúru, ktorý naši redaktori milujú.


Kúpite ho na notino.sk


5. Pridajte vôňu


Máte obavy zo zápachu špinavých vlasov? Nastriekajte si na kefu váš obľúbený jesenný alebo zimný parfém a prejdite si kefou cez vlasy skôr, ako začnete deň. Je to najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť, aby vaše vlasy voňali mimoriadne príťažlivo a sexy.


6. Nedotýkajte sa príliš vlasov


Teraz, keď je váš štýl dokonalý, vyhnite sa nutkaniu, dotknúť sa ho a hrať sa s vlasmi celý deň (viem, že je to nemožné). Ak chcete, aby váš štýl vydržal a aby vaše vlasy zostali lesklé namiesto toho, aby vyzerali mastne, neustále sa ich dotýkate, len ich podnietite padať a všetok ten olej a vlhkosť z vašich rúk si dáte priamo do vlasov. Akonáhle budete mať svoj dokonalý účes, jednoducho ho prečešte a nechajte to tak.


208 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page