top of page

Zabudnite na to, že idete von - všetko, čo potrebujete na usporiadanie silvestrovskej párty doma

Ako certifikovaná majsterka pohodového domova som presne to dievča, ktoré uprednostní príjemný Silvester v teple domova pred ruchom osláv vonku. Možno to je len moja osobná preferencia, ale myšlienka na to, že by som sa mala vychystať, hľadať spôsob dopravy a následne sa pokúšať predbiehať dav v preplnenom bare len aby som si objednala drink, mi príde ako zbytočne náročná. Veď mám doma všetko, čo potrebujem pre skvelú zábavu - a často to býva oveľa príjemnejšie ako kdekoľvek inde. Ak aj vy zdieľate túto lásku k domácemu útulku a túžite privítať nový rok v pohodlí vašej obývačky, ponúkam vám zopár tipov, ako na to. Pripravte sa na to, že po tejto domácej silvestrovskej oslave si vaši priatelia zamilujú domáce párty a možno si dokonca povedia: "Kto by chodil do baru, keď môžeme mať takúto skvelú zábavu doma?"


1. Zaistite si slávnostnú atmosféru pomocou dekorácií.


Verím, že každý večierok sa bez správnej výzdoby mení len na obyčajné stretnutie. Organizácia Silvestrovskej párty predstavuje skvelú príležitosť, ako svoj domov premeniť na miesto plné lesku a žiarivosti – predstavte si konfety, balóny, stužky, girlandy a všetko, čo sa len trochu trblieče. Odporúčam zvoliť dekorácie, ktoré nie sú viazané konkrétne na aktuálny rok, aby ste ich mohli s radosťou využiť aj pri budúcich oslavách. A za skutočný majstrovský ťah považujem, ak vytvoríte priestor pre fotokútik s veselým pozadím a rekvizitami, vďaka ktorému si vaši hostia budú môcť urobiť zábavné spomienkové fotografie.


2. Podávajte tematické občerstvenie a nápoje.


Verím, že sa všetci zhodneme na tom, že jedlo predstavuje kľúčový prvok každého stretnutia, a to obzvlášť počas sviatočných osláv. Ja osobne milujem, keď môžem svoje predjedlá vytvoriť podľa určitej témy, a tak som napríklad minulý rok pripravila roztomilé cukrové pečivo v podobe fliaš šampanského. Ako zaujímavý nápad môžete tiež skúsiť pripraviť koktaily s jedlými trblietkami, vytvoriť originálnu syrovú guľu v disco štýle alebo ako sviatočnú pochúťku ponúknuť koláčiky šťastia.


3. Naplánujte niektoré aktivity.


Buďme k sebe otvorení, niekedy je skutočná výzva udržať sa bdelými až do polnoci. Aby ste však udržali zábavu pre svojich hostí (a samozrejme aj pre seba) po celú noc, zapojte ich do radu zábavných aktivít. Začnite večer originálnou hrou šampanského pongu, ktorá je oveľa náročnejšia, než by sa mohlo zdať, a tým rozprúdite sviatočnú atmosféru. Potom môžete vytiahnuť rôzne stolové hry a pokračovať v zábave. Ak máte chuť na niečo ešte vzrušujúcejšie, zorganizujte detektívnu večierku s témou tajomnej vraždy. A pre tých, ktorí preferujú pokojnejšiu aktivitu a chcú sa pozrieť do budúcnosti, pripravte si diáre a potreby na vytvorenie vlastnej nástenky vízií. Spoločne môžete kreatívne zhmotniť vaše sny a plány pre nadchádzajúci najlepší rok.


4. Stanovte pravidlá pre váš silvestrovský dress code.


Aj keď oslavujeme v pohodlí domova, nezabudnime, že Silvester je skvelou príležitosťou na to, aby sme sa trochu vytiahli. Oslava konca roka je ako stvorená na to, aby ste sa leskli a žiarili, preto neváhajte zvoliť outfit so sekvenciami či trblietkami. Povzbudite aj vašich hostí, aby sa pripojili k módnemu veselí a nezabudnite zachytiť tento moment na množstve spoločných fotografií vo vašich najlepších silvestrovských kostýmoch. Pre zvýšenie zábavy môžete dokonca vyhlásiť súťaž a na konci večera odmeniť cenu za najlepší outfit. Alebo sa vám tohto roku viac pozdáva uvoľnená atmosféra? V takom prípade premeňte oslavu na pyžamovú párty a vychutnajte si večer v najpohodlnejších nočných šatách. Nech už si vyberiete akýkoľvek štýl, dôležité je, aby ste sa cítili skvele a užili si Silvester naplno.

5. Zapnite si televízor.


Nemám na mysli, že by ste mali tráviť celú noc sledovaním filmov alebo robením maratónu Twilight Zone epizód (hoci, prečo nie, môže to byť veľká zábava). Skôr mám radosť z toho, keď si môžem užívať sledovanie televíznych silvestrovských osláv až do skorých ranných hodín. Usporiadajte si pohodlné miesto pred televízorom alebo si nastavte projektor proti prázdnemu múru, aby ste mali perfektný výhľad na všetky celebrítne momenty, hudobné vystúpenia a, samozrejme, aby ste nezmeškali tradičný ohňostroj o polnoci.


6. Naplánujte bezpečnú afterparty


Ak sa chystáte osláviť až do skorých ranných hodín, buď na súkromnej párty alebo v centre mesta po polnoci, je kľúčové myslieť na bezpečný návrat domov pre vás aj vašich priateľov. Ak plánujete konzumovať alkohol, nezabudnite mať pripraveného spoľahlivého vodiča alebo využite služby, ktoré zaručujú bezpečnú prepravu, jednou z mojich obľúbených je Carsen ktorá vás prepraví nie len na letisko ale môžete ich služby využiť aj na bezpečný návrat domov po akcii. Takto sa môžete vrátiť domov bezpečne.


22 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page