top of page

10 aktivít na konci jesene, na ktoré máte ešte čas pred začiatkom zimnej sezóny

V týchto dňoch sa vianočné ozdoby dostávajú na pulty obchodov začiatkom októbra a nákupné šialenstvo sa začína hneď po skončení Halloweenu. Zdá sa, že sviatočná sezóna sa každý rok blíži čoraz skôr, ale ja by som len rád povedal: spravodlivosť na jeseň. Jeseň technicky trvá až do 20. decembra, a hoci uznávam, že december je hlavným sviatočným obdobím, november je stále pevne jesenný. Nemusíte sa vzdať jesennej módy, filmov s Meg Ryanovou a všetkých tekvicových vecí hneď, ako sa skončí október. Vlastne by som vám to odporúčal. Predtým, ako nastane všetok sviatočný chaos, vám ponúkam 10 aktivít na konci jesene, ktoré vám pomôžu využiť zvyšky tohto nádherného obdobia.1. Namaľujte si tekvicu alebo dve


To, že sa skončilo strašidelné obdobie, neznamená, že musíte skoncovať s tekvicami a tekvičkami! Vydajte sa do miestneho obchodu s potravinami alebo na farmársky trh, vyberte si nejaké (ešte stále sezónne!) tekvice a zhromaždite skupinu priateľov, aby ste na ne pri poháriku vína alebo dvoch namaľovalie roztomilé vzory. Možno z nich nakoniec nebudú lampáše, ale budú rovnako roztomilé, keď budú stáť na vašej verande po zvyšok jesene.


2. Choďte na futbalový zápas


Či už ste tento rok novým futbalovým nadšencom, alebo ste celoživotným fanúšikom tejto veľkej hry, neskorá jeseň je ideálnym časom na to, aby ste sa zababušili a vyrazili na futbalový zápas s priateľmi a rodinou. Oblečte si svoj najroztomilejší outfit na deň zápasu a vychutnajte si sledovanie športu sezóny z tribúny alebo obľúbeného baru. Keďže futbalová sezóna pokračuje aj v zime, budete radi, že ste sa zúčastnili na niektorých zápasoch na jeseň, kým vonku začne mrznúť na kosť.


3. Strávte celé popoludnie v kaviarni


Toto je jedna z tých jesenných aktivít, ktoré si treba nechať na dni, keď vietor rozfúka všetky tie chrumkavé listy a je príliš chladno na to, aby ste vyšli von. Vyčleňte si stôl vo svojej obľúbenej kaviarni, objednajte si príjemný nápoj a odložte sa s dobrou knihou. Bonusové body získate, ak sa tam vyberiete počas daždivého popoludnia, aby ste vytvorili tú najlepšiu jesennú atmosféru.4. Naplánujte darček pre priateľov


Deň priateľov je ideálnou zámienkou na stretnutie všetkých vašich priateľov pred tým, ako sa naplnia rozvrhy počas hektického obdobia pred vianocami. Nenavrhujem vám, aby ste sa poúsili usporiadať večeru a skúste si to uľahčiť tým, že požiadate každého, aby prispel nejakým jedlom. Len to nezabudnite koordinovať, aby ste neskončili s piatimi rôznymi druhmi zemiakovej kaše.


5. Usporiadajte jesenný filmový večer


Hlavný čas strašidelných filmov už bohužiaľ pominul (uvidíme sa na budúci rok, Hocus Pocus), ale stále existuje množstvo filmov s dokonalou jesennou atmosférou. Samozrejme, všetko, v čom hrá Meg Ryanová, je stávka na istotu, ale v tomto ročnom období milujeme aj filmy s dobrou náladou, ako je Návrh, Matilda a Malé ženy. Vyberte si jeden alebo dva obľúbené a vytiahnite si najpohodlnejšie deky na dokonalý neskorojesenný večer.


6. Oblečte si svoje najpohodlnejšie jesenné oblečenie


Medziveľkými pletenými svetrami, hrubými mokasínami a útulnými šatkami je jeseň pravdepodobne najlepším ročným obdobím na obliekanie. Predtým, ako vo vašej pravidelnej rotácii outfitov začnú dominovať trblietky a sviatočné svetre a bude príliš chladno na to, aby ste si obliekli menej ako šesť vrstiev naraz, využite ešte raz svoj obľúbený jesenný "putfit". Či už sa chystáte na šťastnú hodinku, alebo si len vybehnete niečo vybaviť, doprajte svojej kombinácii svetra, džínsov a topánok poslednú šancu.


7. Vydajte sa na turistiku


V závislosti od miesta, kde žijete, môže byť neskorá jeseň hlavným časom pre farebné lístie - alebo môžu byť stromy úplne holé, kým príde november. Tak či onak, túra medzi šuštiacim lístím je stále výborným spôsobom, ako stráviť jesenné popoludnie. Nezabudnite si obliecť dostatok vrstiev a naplňte si termosku obľúbeným nápojom, ktorý si môžete vychutnať, keď dorazíte do cieľa.


8. Varte alebo pečte zo sezónnych produktov


Jablká, maslová tekvica, ružičkový kel, hrušky a, samozrejme, tekvice sú práve v sezóne, takže to považujte za znamenie, aby ste si pred koncom jesene pripravili niečo teplé. Polievky, cestoviny, nákypy a pečivo sú skvelou voľbou. Vyberte si svoj obľúbený druh zeleniny a pustite sa do varenia!9. Usporiadajte vínny večer


Moja predstava o dokonalom neskorom jesennom večeri zahŕňa fľašu červeného, tanier so syrom a obľúbené papuče (znie to už starecky?). Pozvite niekoľko priateľov, aby sa podelili o pohodu a strávili pohodový piatkový večer. Požiadajte každého, aby priniesol obľúbený syr alebo občerstvenie, a pripravte jednoduchý pokrm inšpirovaný jeseňou, na ktorej sa môžete občerstviť, kým budete popíjať.


10. Vyrobte jesenný veniec


Keď balíte strašidelné dekorácie na túto sezónu, jesenný veniec je presne to, čo vyplní toto prázdno. Či už ste kráľovná domácich majstrov alebo nováčik, pokiaľ ide o remeslá, výroba vlastného venca je jednoduchý projekt, ktorý zvládne každý. Stačí nazbierať jesenné lístie, trávy a/alebo kvety a všetko upevniť na formu venca. Použite sušené alebo umelé materiály, aby ste mohli veniec uskladniť a vystaviť ho opäť na budúcu jeseň.

8 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page