top of page

6 farebných trendov, z ktorých som v roku 2023 najviac nadšená

So začiatkom nového roka prichádza záplava predpovedí o tom, čo bude trendy v nasledujúcich 12 mesiacoch.

Predtým, ako sa na mňa vrhnete, aby som vám dala ďalšiu predpoveď trendu, dovoľte mi pripomenúť, že 1) výber farieb laku je ošemetná záležitosť a 2) vidieť, ku ktorým farbám iní tiahnu, je jedným z najlepších zdrojov inšpirácie. . Ak chcete v budúcom roku vylepšiť svoj domov, toto sú trendy farby, ktoré v roku 2023 uvidíte všade.


1. Teplé hnedé odtiene

Sue Kim, riaditeľka marketingu pre spoločnosť vyrábajúcu farby Valspar, predpovedá, že komfort bude definujúcou témou pre farby v roku 2023 a čo je útulnejšie ako teplý odtieň hnedej? Kim poznamenala, že táto farba odráža „ocenenie dedičstva a remeselnej zručnosti“, čo znamená, že sa dokonale spája s nostalgickými a vintage vplyvmi, ktoré sme videli všade od módy až po domáce dekorácie.


2. Tmavá námornícka a čierna


Nicole Gibbons, zakladateľka spoločnosti Clare, ktorá sa zaoberá farbami, očakáva, že ako nový pohľad na neutrálne farby budeme aj naďalej vidieť hlboké tmavé odtiene ako námornícka a čierna. "Ľudia budú mať pravdepodobne vždy tendenciu hrať na istotu, pokiaľ ide o farby, ale keď vystúpia z tohoto "boxu", náladovejšie odtiene sú nečakaným prekvapením," povedala Gibbons.

Ak vám predstava tmavej na stenách znie ako recept na katastrofu, majte na pamäti, že tieto hlbšie odtiene sú rovnako všestranné ako tradičnejšie biele a sivé. „Vyskúšajte ich kdekoľvek, kde by ste dali „typickejší“ neutrálny priestor – obývacie izby, spálne, jedálne – stavíme sa, že budete príjemne prekvapení výsledkami,“ povedal Gibbons.


3. Odvážna červená


Ak je farba roka 2023 Pantone nejakým náznakom, prechádzame do éry bohatých, nebojácnych červených. Hoci táto skupina farieb nemusí byť pre každého šálka čaju, odtiene ako purpurová a karmínová sú ideálne na oživenie vášho priestoru, aj keď ich použijete len ako akcent. Pre náladovejší pohľad na tento trend choďte na hlbšie odtiene, ako je bordová alebo gaštanová, aby ste získali sexy a sofistikovaný vzhľad.


TIP: Keď to použijete na celoplošnú farbu v priestore, skúste použiť matný povrch na zmiernenie živosti farieb alebo použite teplé osvetlenie na vytvorenie nálady. Aj keď je váš priestor malý, prejsť na odvážne farby nemusí byť nevyhnutne zlá vec. Pravidlá klišé dizajnu naznačujú, že by ste sa mali vyhýbať tmavým alebo výrazným farbám v malých priestoroch, ale v správnom priestore s dobrým prirodzeným svetlom môže výrazná farba urobiť veľký dojem aj v malom priestore, pridať osobitosť a úžasný faktor. ktoré s bezpečnými neutrálnymi farbami jednoducho nedosiahnete.


4. Prírodná zelená


Šalviová zelená bola „tou“ farbou roka 2022 a tento trend farby farby je inšpirovaný prírodou. Zelená sa za posledné tri roky neustále dostáva na popredné miesta v dekoráciách či už vo vašich domácnostiach alebo v trendoch v záhradnom nábytku a nevykazuje žiadne známky zastavenia, zelené farby budú aj v roku 2023 obľúbenou voľbou.

Z časti kvôli ich upokojujúcemu účinku. Ponorenie sa do prírody nám umožňuje uzemniť sa v neistých časoch a zelená nám umožňuje napojiť sa na upokojujúce tóny prírody.


5. Neutrálne odtiene v pudových tónoch

Pamätáte si na začiatok roka 2000, keď bolo úplne všetko natreté sivou farbou? V tomto desaťročí predpovedám, že uvidíme posun k teplejším, takmer ružovkastým neutrálnym odtieňom. Myslite na tónované odtiene terakoty, zemité hlinené farby a béžové, ktoré hraničia s červenou. Niekoľko príkladov týchto trendových farieb zahŕňa výber farby roka.


6. Voľby farieb podložené psychológiou


Ak ste sa skutočne zaoberali rozhodovaním nad farbou, môžem vám pomôcť, keď si spätne zaspomínam na hodiny psychológie. Ľudia využívajú psychológiu farieb a používajú farby a odtiene, ktoré ponúkajú špecifický emocionálny stav alebo náladu v ich dizajnovom štýle. Či už sa chcete cítiť radostne, pokojne, inšpirovane alebo dokonca obnovene, každá nálada má svoj odtieň. Môžete si napríklad vybrať modrú pre pokojnú atmosféru, zelenú na podporu myslenia alebo oranžovú na podporu pozitivity a hravosti.

33 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page