top of page

Maximalizmus preberá vládu v roku 2023 – 8 jednoduchých spôsobov, ako ho začleniť do vášho domova

Po rokoch minimalistických dizajnov a neutrálnych farebných schém zaplavujúcich naše informačné kanály vidíme na vzostupe nový štýl domácej dekorácie: maximalizmus. Keď sa kyvadlo otočí späť opačným smerom, maximalistický dekor je v priamom rozpore s riedkymi, zjednodušenými vzormi, ktoré tu boli predtým. Trendom je prijať viac – viac farieb, viac vzorov, viac textúr a v konečnom dôsledku viac slobody v spojení s vašou výzdobou.

Aj keď maximalizmus uprednostňuje filozofiu „čím viac tým lepšie“, je dôležité poznamenať, že tento štýl dekorácie nevyžaduje preplnené priestory alebo chaotické miestnosti. Maximalizmus je skôr o objavovaní nálady alebo osobnosti miestnosti, než o posúvaní hraníc množstva vecí, ktoré sa do nej zmestia. Nebojte sa použiť prvky, ako sú výrazné farby a vzory, vrstvy textúry a umelo upravené steny, aby váš priestor pôsobil živým a hravým dojmom.


Či už ste úplne zaujatí maximalistickou estetikou, alebo len zvažujete ponoriť prsty na nohách do odvážnejších vôd, tu je niekoľko spôsobov – veľkých aj malých –, ako môžete jednoducho začleniť maximalistický dekor do svojho domova.


Maximalistický dekor stola


Zhromažďovanie sortimentu dekorácií na vytvorenie "vrstveného" stola je jednoduchý a zábavný spôsob, ako sa pohrať s maximalizmom. Naskladajte niekoľko kníh od konferenčného stolíka, pridajte sviečky alebo vázy a zakomponujte rastliny rôznych veľkostí. Umiestnite vysoké rastliny vedľa malých váz a naukladajte knihy tak, aby najväčšia bola naspodku a najmenšia bola navrchu. Vrstvenie je tu kľúčom – chcete, aby vaše oči tancovali po stole a vnímali rôzne textúry, farby a veľkosti, ktoré ste spolu spárovali.


Vrstvené koberce


Ďalším jednoduchým spôsobom, ako začleniť maximalistický dekor do vášho domova, je vrstvenie kobercov. Zmeňte veľkosti, textúry a farby svojich kobercov, aby ste dosiahli kontrast, a zvážte aj hru so vzormi. Spárujte veľký vzorovaný koberec s menším jednofarebným kobercom alebo položte koberec s kožšinový koberec na ten s hustou väzbou. Vyberte si farby a vzory, ktoré budú hladko zapadať do estetiky miestnosti, aby ste získali výrazný vzhľad, plný kontrastov..


Vytvorte si galériu


Zavesenie galérie so živými umeleckými dielami je ďalším skvelým spôsobom, ako otestovať maximalistické nálady. Nechajte si to cenovo dostupné prehliadaním umeleckých výtlačkov na stránkach ako Etsy alebo Desenio, alebo podporte svojich obľúbených malých umelcov a zbierajte množstvo originálnych diel – môžete ich tiež kombinovať a spájať tak, že urobíte oboje! Skombinujte rôzne veľkosti umeleckých diel a štýly rámov, aby ste dosiahli dokonale upravený vzhľad steny galérie.

Prijmite farby na svojich stenách


Pokiaľ ide o vaše steny, neutrálne farby sú vždy stávkou na istotu. Ak však túžite po maximalistickom vzhľade, je čas vyjsť zo svojej komfortnej zóny. Vyberte si jednu výraznú farbu pre celú miestnosť alebo ju zvýšte spárovaním rôznych farieb na stenách, obložení alebo vstavaných prvkoch. Majte na pamäti celkovú víziu vašej izby: výber farieb, ktoré sú žiarivé, ale zároveň budú ladiť so zvyškom dekorácie vo vašom priestore.


Pridajte tapetu


Tapeta sa v posledných rokoch vrátila a pre tých, ktorí chcú byť trochu odvážnejší, je to skvelý spôsob, ako dodať vášmu domovu maximalistický vzhľad. Uvoľnite sa pomocou jedinej steny obloženej vzorovaným papierom alebo sa pustite do celej miestnosti s plnou tapetou. Pri výbere tapety pamätajte na vzory, ktoré budú v rozpore s ostatnými farbami a dekorom v miestnosti.


Začleňte vzory


Ak je vzorovaná tapeta na vás trochu príliš, experimentujte so vzormi pomocou doplnkov, ktoré sa ľahšie vymieňajú. Zvážte pridanie vzorovaných záclon, vankúšov, prikrývok alebo kobercov pre jednoduchú výmenu, ktorá sa dá ľahko dosiahnuť v rámci rozpočtu. Pre trvalejšiu aktualizáciu môže nová dláždená podlaha urobiť veľký rozruch v priestoroch kuchyne a kúpeľne. Vzory sú neoddeliteľnou súčasťou maximalistického vzhľadu, takže sa nebojte pohrať s tým, čo vo vašom priestore funguje.


Vymaľujte si strop


Vybočujeme z tradičných pravidiel dizajnu s naším doteraz najodvážnejším tipom: vymaľujte si strop. Splňte si svoje maximalistické sny tým, že na často ignorovanú stenu nad vašou hlavou pridáte farebný nádych. Môže to znieť bláznivo, ale tento nečakaný farebný nádych môže úplne zmeniť miestnosť. Koniec koncov, prečo sa uspokojiť s bielou farbou, keď váš strop môže byť oveľa zaujímavejší?


Vyberte si nábytok v odvážnych farbách


Nábytok je veľká investícia, ale ak ste pripravení plne sa zaviazať k maximalizmu, nábytok v odvážnych farbách je nutnosťou. Keď vybavíte miestnosť, zmeňte farby a textúru látky, aby ste ju zaujali. Zvážte napríklad spojenie zamatovej pohovky v tóne šperku s neutrálnejším koženým otomanom. Možnosti párovania farieb a látok sú nekonečné!

551 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page