top of page

10 koníčkov, s ktorými môžete začať doma – dnes

Za posledných pár rokov si mnohí z nás zvykli tráviť viac času doma ako kedykoľvek predtým – to však neznamená, že sa z času na čas stále trochu nezbláznime. Teraz trávim vo svojom byte viac času, ako som si kedy myslela, že je to možné. S mojím bytom sa poznáme natoľko, že by sme v skutočnosti mohli byť... vo vzťahu? V prvých dňoch spojenia s mojím vnútorným domácim telom som preorganizovala svoju špajzu, preusporiadala nábytok, aby bol „nový“, a možno som spočítala počet drevených dosiek na podlahe.


Po celý ten čas doma som sa snažila oddeliť prácu od potešenia a môj život sa stal jedným modrým svetlom, keď som pracovala na počítači a končila listovaním zlých správ a politicky nekorektných memeciek na mojom newsfeede. Ak tiež hľadáte spôsoby, ako podnietiť svoju kreativitu, nájsť iný spôsob, ako zabaviť svoju dušu a venovať sa svojmu času zámerne, možno by ste si chceli vyskúšať nejaké nové koníčky. Našťastie existuje veľa zábav, ktoré môžete robiť v pohodlí svojho domova a ktoré (pripravte sa) nezahŕňajú rolovanie na Instagrame. S ktorýmkoľvek z týchto koníčkov si dnes môžete ľahko začať doma.


1. Naučte sa kaligrafiu


Neviem, čím je kaligrafia pre mňa taká fascinujúca, ale mám pocit, že sa ju musím naučiť v tomto živote, aby som sa cítil naplnená. Online sa dá kúpiť cvičebná kniha pre začiatočníkov a perá so štetcom napríklad aj na Amazone, a prestrihnite si scény, v ktorých sa potím a čmáram malé písmená E do plánovača na cvičenie.


2. Cvičte online


Keď už hovoríme o potení, jedna vec, ktorú nám COVID-19 dal, je enormné množstvo online služieb domáceho cvičenia. V prvých dňoch pandémie som vyskúšala 60-minútovú bezplatnú lekciu jogy,, a wow, bol to dobrý pocit z pohybu. Teraz, keď sa mi nechce ísť do svojho fitka, viem, že dokážem, že niečo funguje len s mojou podložkou na jogu a dychom!


Množstvo fitness centier pribudlo, aby ponúkali možnosti virtuálneho cvičenia doma. Okrem toho, nájdete skvelé online kurzy ako je Tone It Up, Beachbody, Obé, P.volve, YogaWorks a Pilates Anytime sú všetky online programy s bezplatnými skúšobnými obdobiami, takže môžete ušetriť peniaze. byť aktívny vo svojom vlastnom dome.


3. Naučte sa variť


Ak ste vo varení nováčik, pokojne sa snažte a majte záložný plán pre prípad, že by sa niečo vznietilo (tu hovorím z vlastnej skúsenosti). Ak už ste profík, rozšírte svoje obzory sa a pustite sa do jedného receptu, na ktorý ste už mesiace hľadeli. Pečenie nového dezertu je tiež vítané a podporované. Výsledky mi urcite pošlite kľudne online :)


4. Praktizujte meditáciu


Povedala som to raz a poviem to znova: Meditácia výrazne zlepšila môj život. Keď som si uvedomila, že nemusíš sedieť so skríženými nohami so zavretými očami a zobudiť sa na to, čo vlastne meditácia môže byť, zistila som, že je to skvelý spôsob, ako vykročiť z chaosu života a vyrovnať sa so svojimi zlými pocitmi. seba. Najlepšie na meditácii je, že všetky nástroje na začatie už máte v sebe. Môžete to urobiť kdekoľvek chcete a je to zadarmo!


5. Zoberte do ruky vyšívanie


Otázka: Aké záľuby ma môžu dostať preč od obrazovky a zamestnať moje ruky? A: Pletenie alebo háčkovanie. Rozdiel medzi týmito dvoma typmi vyšívania spočíva v použitých technikách a nástrojoch. Na sklamanie mojej starej mamy som sa nikdy nezúčastnila ani jednej činnosti, ale aj sledovanie videí s návodmi na YouTube ma veľmi uspokojuje. Túžila som si vyrobiť jednu z hrubých prikrývok z priadze, ktorá by si zaslúžila svoje miesto na mojom Pintereste (ktorá využíva techniku ručného pletenia), a teraz mi príde ideálny čas na to, aby sa moje sny stali skutočnosťou.


6. Naučte sa hrať nástroj


Vytiehnite svoju flautu zo základnej školy, pretože je čas, aby zažiaril váš hudobný talent. Zábavný fakt: Naučila som sa hrať Baby od Justina Biebera na klavíri cez YouTube na strednej škole a dodnes je to môj obľúbený párty trik. Nie je lepší čas spojiť sa so svojou hudobnou stránkou a YouTube má množstvo videí, ktoré vám pomôžu začať, bez ohľadu na to, na akom nástroji sa rozhodnete hrať.


7. Maľujte


Nasmerujte svoju vnútornú Fridu Kahlo a pustite sa do maľovania, priatelia. Nemusíte byť umelcom, aby ste vzali do ruky štetec a zamestnali sa. Ak chcete ísť od ruky, vezmite si súpravu na maľovanie so všetkým, čo potrebujete, aby ste mohli začať. Ak ste ako ja a chceli by ste nejaký smer (a zaručene pekný výsledok), sada farieb podľa čísel je nevyhnutnosťou. Pustite si niektoré zo svojich obľúbených melódií, vezmite si pohár vína a urobte si umelecký zážitok.


8. Vyrobte si vlastné mydlo, sviečky, čo si len spomeniete...


Nebaví vás robiť chlieb a všetko, čo je na očiach? Je čas posunúť úroveň svojej tvorby. Mydlo je v domácnosti vždy nevyhnutnosťou a nikdy nemôžete mať priveľa sviečok, tak prečo neskúsiť vyrobiť si vlastné? Objednajte si zásoby, pozrite si niekoľko inštruktážnych videí a pustite sa do toho. Bonus: Teraz máte na palube ručne vyrobené darčeky na ďalšie narodeniny alebo špeciálnu príležitosť.


9. Naučte sa nanášať make-up


Prečo sú návody na líčenie také zábavné? Pravdepodobne preto, že vzhľad celej tváre sa zdá byť vzdialeným snom. Kto má peniaze na 32 špičkových produktov a kto sa chystá niekam tak, aby bol stále glam? Nemôžem to príliš nenávidieť – všetko, čo som sa naučila o líčení, som sa naučila od svojich obľúbených ikon krásy na YouTube. Milujem dobré pred a po, skúšanie nových techník (napríklad zvládnutie okrídlených očných liniek) a získavanie 411 na nových recenziách produktov. Medzi moje obľúbené beauty bloggerky, od ktorých sa môžem učiť, patria Desi Perkins, Carli Bybel a Jackie Aina. (Buďte opatrní, keď si jeden pozriete, je ľahké spadnúť do králičej nory s výukovým programom krásy na YouTube.)


10. Starajte sa o svoje rastliny


Ak ste aj vy za posledných pár rokov získali viac rastlín, pravdepodobne dobre viete, že rastliny potrebujú pravidelnú pozornosť a starostlivosť. Ale ak ste už boli svedkami zániku aspoň jednej, možno vás zaujíma, či naozaj máte na to, aby ste pestovali svoju zbierku rastlín. Aby ste sa do toho uľahčili, rozhodnite sa pre rastliny, ktoré sa ľahko ošetrujú, kým sa nebudete cítiť pohodlnejšie. Ponorte sa do zdrojov o rastline, ktorá je pre vás nová. Potrebuje tonu svetla? Riedka voda? Určitá teplota alebo vlhkosť? Je toho veľa, čo sa treba naučiť, ale existuje toľko zdrojov, ktoré vám pomôžu stať sa profesionálom pre izbové rastliny.

22 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page