top of page

Top 5 obáv z botoxu (a prečo sa nemáte čoho báť).

Jednou z najväčších prekážok pri kozmetickom zákroku je strach. Strach je prirodzená reakcia na neznáme. Veľa strachu je však založené na dezinformáciách a nesprávnych predpokladoch. Takmer každý pacient, ktorý príde na procedúru proti vráskam, bude žiadať, aby to vyzeralo veľmi prirodzene a nie „čudne“ alebo „zmrazene“. Môžeme sa prosím všetci zhodnúť na tom, že sme na rovnakej vlne? Snáď každý estetický lekár nechce, aby niekto vyzeral čudne zamrznutý.Existuje 5 bežných obáv, ktoré môžu mnohým pacientom zaujímajúcim sa o procedúru proti vráskam zabrániť v jej vykonaní:


1. „NEBUDE TO VYZERAŤ PRIRODZENE“.


Povedala by som, že toto je najväčší strach medzi mojimi pacientmi. Je to vlastne celkom pochopiteľné, vzhľadom na množstvo zamrznutých tvárí, ktoré často vidíme v televízii a v meme a instagramových príspevkoch zosmiešňujúcich tento vzhľad. Pravdou je, že to nie je chyba botoxu. Na vine sú vstrekovače. Ak nie ste schopní vypočítať dávku botoxu, ktorá prináša prirodzený výsledok a zachováva (redukovaný) výraz tváre, pravdepodobne by ste si botox nemali dávať. Zmyslom dôkladnej konzultácie je prediskutovať vaše estetické ciele, a ak vyjadríte túžbu vyzerať čo najprirodzenejšie, váš lekár/zdravotná sestra to môže a mal by rešpektovať.


2. „STRACH Z VEDĽAJŠÍCH ÚČINKOV“.


Vedľajšie účinky sú spoločným problémom akéhokoľvek postupu alebo lieku/lieku. Vedľajšie účinky procedúry proti vráskam sú zvyčajne veľmi minimálne a súvisia skôr s injekciou ako s podávaným liekom. Môže sa objaviť začervenanie v mieste vpichu, drobné hrbolčeky alebo modriny. Závažnejšie vedľajšie účinky, ako je pokles obočia/očných viečok alebo asymetria, zvyčajne súvisia skôr s technikou a umiestnením než so samotným produktom. Vo Vancouveri je veľa možností na ošetrenie botoxom, takže si urobte prieskum a uistite sa, že ste si vybrali injektor, ktorý je skúsený, zručný a dokáže zvládnuť komplikácie v zriedkavých prípadoch, keď sa vyskytnú. Avšak vzhľadom na to, že len v USA bolo minulý rok vykonaných viac ako SEDEM MILIÓNOV botoxových procedúr, možno s istotou povedať, že užívanie Tylenolu má pravdepodobne viac vedľajších účinkov ako botox.3. „EŠTE TO NEPOTREBUJEM“.


Postavte sa pred zrkadlo. Zdvihnite obočie tak silno, ako môžete. Vidíte nejaké riadky? Zamrač sa, ako len môžeš. Vidíte nejaké riadky? Usmievajte sa zo všetkých síl. Vidíte nejaké vrany? Ak je odpoveď na niektorú z týchto otázok áno, potom by vám pravdepodobne mohli pomôcť injekcie proti vráskam. Ani jeden človek „nepotrebuje“ voliteľný kozmetický zákrok. Ale ak si myslíte, že by ste z toho nemali úžitok, možno sa mýlite. „Baby-botox“ je v súčasnosti taký populárny, pretože pacienti sa zameriavajú skôr na prevenciu problémov, než aby ich neskôr agresívnejšie a invazívnejšie liečili.


4. „NECHCEM HO UDRŽOVAŤ“.


Toto so mnou naozaj nerezonuje, aby som bola úplne pravdivá. Takmer každý pacient, má nejaký druh mihalníc/obočia, ktorý si vyžaduje údržbu. Takmer každá žena má veľmi zložité nechty s pôsobivými dekoratívnymi prvkami, ktoré si vyžadujú údržbu. Zdá sa, že údržba je problémom len pri kozmetických procedúrach. Tu máte bezpečný, spoľahlivý a efektívny postup s predvídateľnými výsledkami a údržba je problém? Neexistuje žiadna iná liečba, ktorá by sa postarala o jemné linky a vrásky ako botox, a to je fakt.


5. „NECHCEM BYŤ VNÍMANÁ AKO "MÁRNIVÁ"“.


Márnosť znamená niečo negatívne a narcistické. Napriek tomu máme všetci túžbu chcieť vyzerať a cítiť sa dobre. Mohli by ste to nazvať sebaláskou, no mohli by ste to nazvať márnosť. Je to naozaj jedno. Myslím si, že súdiť a kritizovať niekoho za to, že sa o seba stará, je oveľa horšia charakterová chyba ako sebaláska. Márnosť je postoj a vyžaruje atmosféru vlastnej dôležitosti. Ale žiť svoj najlepší život, starať sa o svoju pokožku a telo a zároveň byť pokorný a šíriť láskavosť nemôže byť nikdy, nikdy vnímané ako márnosť.


Dúfajme, že teraz máte 5 dôvodov, prečo sa nebáť starať sa o svoju pokožku. Obavy sa dajú ľahko prekonať, keď ste dobre informovaní a keď je vaše zdravie, bezpečnosť a najlepší záujem v centre akéhokoľvek postupu. Existuje mnoho spôsobov, ako uctiť svoju krásu a verte mi, pár jednotiek botoxu je bezpečný a spoľahlivý spôsob, ako to urobiť, ak máte strach zverte sa do rúk odborníkom z Dermacenter.

183 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page