top of page

Príliš veľa vaječného likéru? Tu je návod, ako ošetriť pleť po opici

Mnohí diskutujú o bolestiach hlavy, nevoľnosti a tom, ako voda môže byť počas ranných hodín najlepším nápojom, ktorý ste kedy ochutnali. Známe sú tiež pocity úzkosti a nervozity z neistoty, trápenia a, samozrejme, oslnivé svetlo vnikajúce cez okenné závesy. No často sa prehliada jedna zásadná vec - kocovina sa nemilosrdne podpisuje aj na našej tvári. Začervenanie, opuchy, zápaly, vyrážky, suchosť pleti - to všetko je ráno po večierku nepríjemným svedectvom prehýreného večera. Poďme sa teda porozprávať o tom, aký náročný môže byť boj s pleťou, keď nás postretne opica.Nemám na mysli, že by sme mali počas sviatkov preháňať s alkoholom, no chcem povedať, že ak by náhodou došlo k tomu, že si počas vianočnej párty dáte trochu viac vaječného likéru, horúcej čokolády s mätovým likérom alebo môjho obľúbeného koktailu Santa Claus-mopolitan, som tu pre vás, aby som vám pomohola zvládnuť následky na pleti, ktoré sa môžu objaviť nasledujúci deň. Môžete to považovať za ideálny návod na to, ako sa starať o seba po náročnej noci.


1. Dajte si vodu. A to poriadne.


Napijte sa aspoň liter vody, ideálne ešte predtým, než si doprajete prvé ranné kávu. Kávu rozhodne tiež odporúčam, spolu s ibuprofénom, aby ste zmiernili bolesti hlavy.


2. Čistenie olejom


Olejové čistiace prostriedky sú skutočným zázrakom. Nie len že dokonale hydratujú vašu pleť ako prvý krok starostlivosti, ale tiež efektívne odstraňujú nečistoty, prebytočný maz a zvyšky mejkapu, ktoré by mohli zostať (lebo vieme, že po pár pohárikoch nie sme takí precízni v odstraňovaní mejkapu). Nezabudnite olejový čistič poriadne emulgovat s vodou, aby ste dosiahli hladké a čisté odstránenie nečistôt.


3. Druhá očista


Keď je vaša pleť krehká, ako prvé by ste mali zvoliť jemnejší čistiaci prostriedok. Niektorí kozmetici a dermatológovia tvrdia, že čistiaci prostriedok je najdôležitejším krokom v rámci vašej rutiny; je to to, čo vás pripraví na úspech v neskorších fázach vášho režimu. Keď je vaša pleť správne vyčistená a nie je odlíčená alebo vysušená, ste pripravení na hlbšie čistenie.


4. Chemická exfoliácia


Chemická exfoliácia je vynikajúci spôsob, ako vašej pleti dodať novú energiu a dosiahnuť jej žiarivý vzhľad. Skúste použiť tonikum, pleťovú masku alebo exfoliačný peeling obsahujúci kyseliny, ktoré pomôžu odstrániť odumreté kožné bunky. Medzi ne patrí jemná mandľová, glykolová, salicylová, mliečna alebo jablčná kyselina. Obnovte svoju pleť a vychutnajte si pocit čistoty a sviežosti, akoby ste nikdy nepoznali účinky alkoholu!


5. Ílová maska


Kvalitná detoxikačná ílová maska nie lenže lieči existujúce problémy s pokožkou a predchádza novým, ale tiež pomáha zamedziť ďalšiemu vysušovaniu pleti. Pri výbere si vyhľadajte produkt, ktorý bude vašu pleť hýčkať a nepoškodí ju ďalším dehydratačným účinkom.


6. Hydratačná maska


Keďže alkohol dehydruje našu pokožku, často sa po prehýrených nocích cítime veľmi vysušení - a to isté platí aj pre našu pleť. Moja obľúbená metóda pre dosiahnutie dokonalej hydratácie je aplikácia viacerých vrstiev hydratačných produktov. Len samotný hydratačný krém často nestačí na obnovenie dehydratovanej pleti, ak nie ste príliš mastní. Vrátením vlhkosti do pleti získate rozjasnenú, vyrovnanú a čistú pleť, čo prispieva k rýchlejšiemu hojeniu akýchkoľvek nedokonalostí, začervenaní či suchých miest - presne to, čo potrebujete po noci plnej osláv.

Pre tento účel uprednostňujem použitie hydratačnej masky, pretože ju nemusíte zmyť a ušetríte tak čas. Pre extra pocit uvoľnenia odporúčam masku pred aplikáciou chladiť v chladničke. Pleť bude okamžite osviežená a dostane starostlivosť, na ktorú má nárok.


7. Hydratačný krém


Nastal čas zakončiť vašu pleťovú rutinu výživným hydratačným krémom. Zabudnite na ľahké gélové krémy alebo krémy s SPF. Teraz je potrebný hutný, bohatý hydratačný krém, ktorý zafixuje všetku predchádzajúcu starostlivosť, napraví následky vašich radovánok a doslova vám vráti lesk na tvár. Vaša pokožka je najväčší orgán a po nociach plných alkoholu si zaslúži dôkladnú regeneráciu a starostlivosť. Doprajte jej tú najlepšiu možnú starostlivosť.


Ak bojujete s mastnejšou pokožkou, nezúfajte – to sa stáva najlepšie nám všetkým, obzvlášť po nociach plných chutných pizzí a tacos. Skúste hydratačný toner, ako je napríklad môj obľúbený od značky Laneige. Tento produkt je zaujímavou kombináciou tonera a hydratačného krému a pre mastnú pleť môže plnohodnotne nahradiť zvlhčovač. Ak máte suchú pokožku, poskytne vám tento toner skvelý základ pre ďalšie hydratačné produkty.


8. Očný krém


Nezabúdajte ani na očný krém. Ten vám pomôže ošetriť opuchnuté oči, ktoré trpia po dlhej noci. Doprajte im tú najlepšiu starostlivosť a láska sa vám vráti vo forme sviežeho vzhľadu.


9. Masáž tváre


Podporte krvný obeh a lymfatický systém masážou tváre. Na výber máte nástroje ako gua sha alebo môžete použiť aj prsty. Dôležité je, aby ste pokožku pred masážou pripravili olejom, ktorý zabezpečí, že pokožka nebude pri masáži ťahaná. Sústreďte sa na dolné partie tváre a oblasť pod očami, kde sa často prejavuje opuch z nadmerného pitia alkoholu. Masáž tváre je pre vašu pokožku tak príjemná, ako je chutný McDonald’s hash brown. Tu je môj obľúbený návod na masáž, ktorý by ste mali vyskúšať.


10. Použite ľadový valec


Rolovanie studených lyžíc alebo ľadových valčekov po pokožke môže byť nesmierne osviežujúce. Alkohol rozširuje krvné cievy a studený obklad pomáha tento stav regulovať, znižuje začervenanie a opuch. Ak chcete svoju starostlivosť o pleť posunúť na vyšší level, skúste dať svoje kozmetické produkty chladiť do chladničky. Predstavte si, že aplikujete svoju obľúbenú starostlivosť ako chladený nápoj na lete.


11. Nezabudnite na SPF


Použitie AHA alebo BHA zvyšuje citlivosť pokožky na slnečné žiarenie, preto je nevyhnutné použiť ochranný faktor SPF. Aplikujte ho po tom, ako sa na pokožke vstrebe všetok olej, alebo ak používate make-up, môžete siahnuť po práškovom SPF.12 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page