top of page

5 nápadov na domáce rande, ktoré sú romantickejšie ako večera pri sviečkach v reštaurácii

Ako introvertovi je len málo vecí, ktoré by mi ktokoľvek mohol povedať, ktoré by boli viac sexy ako „zostaňme doma“. Aj keď milujem dobrodružné a spontánne rande rovnako ako ďalšie ženy, viem tiež určite, že väčšina romantických rande, na ktorých som v živote bola, len zriedka zahŕňala opúštanie mojich štyroch stien domova. Na premyslenej noci je niečo – s vybraným zoznamom skladieb, ktoré obaja milujete, spoločnou aktivitou a plynulou konverzáciou – to vyvoláva romantiku ako nič iné.


Či už je váš nočný pobyt s partnerom inšpirovaný hrozným počasím alebo jednoducho túžbou dostať sa na chvíľu preč z davu, existuje mnoho spôsobov, ako zažiť snový večer priamo z vlastnej obývačky. Tu som zhrnula päť nápadov na rande doma, ktoré sú rovnako vhodné ako noc v meste – pretože spojenie s partnerom by malo byť rovnako jednoduché z domu.


1. Urobte si domácu degustáciu vína


Ak by ste sa ma spýtali, koľko párov som toto leto videla zasnúbených po ochutnávke vína vo vinohrade, úprimne by som stratila kalkuláciu – očividne je na ochutnávke vína niečo, čo je neodmysliteľne romantické. Pre tých z nás, ktorí nie sú zasnúbení (alebo sa im jednoducho nechce ísť do vinohradu), je našťastie domáca degustácia vína taká jednoduchá, ako objednať si výber svojich obľúbených fliaš a určiť si dátum. . Odporúčame vybrať 4-5 fliaš jedinečných vín, aby ste mali vzrušujúcu škálu tónov a podtónov pre vašu degustáciu. Pri výbere vín dbajte na klasiku ako Pinot Noir, Chardonnay a Sauvignon Blanc, a potom doplňte skupinu výberom z ponuky, ako je Rizling z neskorého zberu alebo Marsanne Roussanne.


Degustácia rôznych vín je zábavná noc sama o sebe, ale uistite sa, že získate plný zážitok vytlačením degustačných poznámok pre každé víno, a ich porovnanie s príchuťami, ktoré si všimnete. Počas degustácie si tiež budete chcieť dať obyčajné sušienky na zahryznutie alebo kávové zrná, ktoré si medzi ochutnávkami prečistíte.


Na večeru si môžete jednoducho pripraviť tanier svojho obľúbeného údeniny (dámska jazda, niekto?!) a môžete ochutnať. Ak to však chcete posunúť na vyššiu úroveň, môžete pripraviť sériu malých jedál, ktoré sa budú dobre kombinovať s každým z vašich vybraných vín a ochutnajte ich po každom víne, aby ste videli, ako zvýrazňuje chuť jedla. Je to skvelý spôsob, ako premeniť jednoduchý nápad na rande na plnohodnotný zážitok.


2. Spoločné maľovanie s drinkom


Maľovanie a dúšky vína sú tým typom rande, pri ktorom vy a váš partner budete vždy prisahať, že ho nakoniec urobíte a nikdy sa nedostanete k rezervácii. Zbavte sa tlaku (a nákladov) tým, že si doma urobíte svoj vlastný obraz a vychutnáte si poharik vína. Nalejte pohár alebo dva svojho obľúbeného vína (možno z domácej degustácie vína, ktorú odporúčam vyššie), prikryte jedálenský stôl papierom a namaľujte podľa ľubovôle. Môžete sledovať súpravu, aby ste videli, ako obaja pristupujete k maľovaniu tej istej scény, pustite sa do vytvárania jednej z vašich obľúbených spoločných fotografií alebo dokonca maľujte svoje portréty. Ak maľovanie znie hrozne, môžete si tiež vybrať predmet, ktorý obaja máte radi, ako je váš maznáčik. Takto, bez ohľadu na to, aké kreatívne... sa ukáže, stále sa vám to bude páčiť.


Nemusíte maľovať ani na veľké plátna. Drobné plátno môže byť roztomilou spomienkou, ktorú môžete mať zastrčenú v škatuľke na pamiatku, a nie niečo veľké, pre čo musíte nájsť miesto na stene.


3. Uvarte si spolu luxusné jedlo


Nie je nič lepšie, ako si uvariť chutné jedlo so svojím partnerom, tak prečo si z toho nespraviť pekný večer tým, že svoju kuchyňu zdokonalíte? Vyberte si vhodné zástery a svoje najkrajšie prestieranie a premyslite si lahodné menu hodné reštaurácie, ktoré bude chutiť ešte lepšie, pretože ste ho pripravili sami spolu. Môžete si vybrať niečo, čo je úplne mimo vašej komfortnej zóny pohodlia, alebo sa pustiť do novej klasiky. Môžete si pripraviť pizzu od nuly, počnúc cestom, pripraviť si vlastné rezance na cestoviny alebo skúsiť znovu vytvoriť svoje obľúbené jedlo so sebou. Táto posledná možnosť je vynikajúca, pretože možno zistíte, že sa vám vaša vlastná verzia páči viac ako verzia v reštaurácii.


Vytvorenie nového receptu od nuly bude nejaký čas trvať, takže sa nebojte urobiť si z toho zážitok! Pripravte si nejaké občerstvenie a predjedlá, ktoré budete zjesť počas varenia – pretože nie je nič horšie, ako skúšať variť s niekým, kým ste hladní. Súčasťou rande tohto večera je varenie, takže si ho naozaj vychutnajte. Tento spoločný čas sa len umocní, keď si pri sviečkach vychutnáte plody svojej práce.


Budete si tiež chcieť vybrať nejaké víno, ktoré si popíjate pri varení a dáte si ho k večeri. Vyberte si víno, ktoré sa dobre hodí k vášmu jedlu, aby ste zvýšili zážitok a zahrali si večer na someliéra. Neviete, kde začať? Zlaďte farbu mäsa s farbou vína – biele mäso ako kura s bielym vínom (napríklad Chardonnay alebo Sauvignon Blanc) a červené mäso ako rebrá alebo steak s červeným vínom, ako je Pinot Noir.


Nech už sa tu vydáte ktorýmkoľvek smerom, myšlienkou je vyjsť v kuchyni zo svojej komfortnej zóny a vyskúšať s partnerom niečo nové. Večera vám bude pripadať menej ako drina a viac ako udalosť pre túto noc v týždni.


4. Urobte si tematický filmový maratón


Filmové večery ako rande majú zlú povesť, pretože často cítia nízku námahu. Ale verte mi, stojí za to vložiť energiu do romantizovania filmových večerov so svojím partnerom tým, že z nich spravíte filmové maratóny. Môžete sa vrátiť k starej obľúbenej sérii, zažiť maratón svojich obľúbených filmov z detstva alebo sa ponoriť hlboko do konkrétneho žánru či práce režiséra.


Aj keď by ste sa mohli len tak zababušiť na gauči, odporúčam to trochu posunúť. Získajte projektor a plátno, aby ste to urobili mimoriadne špeciálnym – bude to ako autom, no v skutočnosti sa budete môcť cítiť pohodlne. Prineste si všetky klasické filmové chuťovky: svoje obľúbené sladkosti, tapas a pukance. Najlepšie na tom je, že každé občerstvenie môžete povzniesť podľa svojho osobného vkusu.. Bonus navyše? Táto trasa je oveľa dostupnejšia ako výlet do divadla. Kiná sú skvelé, ale ak príliš dlho a usilovne premýšľate o tom, ako dlho vám „čerstvé“ občerstvenie ležalo vonku, už tak premrštené ceny je oveľa ťažšie prehltnúť.


Potom, čo ste si nachystali občerstvenie a vybrali si svoj hlavný prvok (alebo funkcie), nastavte scénu vypnutím všetkých svetiel a zapálením sviečok, aby ste vytvorili atmosféru. Nechajte svoje telefóny v inej miestnosti, aby ste sa mohli plne sústrediť na film a svojho partnera. Zrazu sa tento „jednoduchý“ filmový večer môže stať jednou z vašich obľúbených vecí, ktoré môžete robiť so svojím partnerom.


5. Vlastný herný večer


Mojím obľúbeným miestom na druhé rande všetkých čias je bar, ktorý ponúka množstvo stolových a kartových hier, ktoré si môžete prenajať a zahrať si pri četovaní a popíjaní zábavných nápojov. Nie je však dôvod, prečo by ste nemohli zažiť presne rovnakú skúsenosť z pohodlia vášho domova. Budete chcieť mať po ruke rôzne kartové a stolové hry, aby ste mohli pokračovať v zábave celú noc.


Neviete, kde začať? Tu je zoznam hier, ktoré možno hrať iba s dvoma hráčmi:


Uno

Monopoly Deal

Hra o život: ciele

Yahtzee

Grimwood

Mysterium

Krycie mená: Duet


Keď sú hry pripravené na použitie, budete tiež chcieť vybrať misky so všetkými vašimi obľúbenými pochutinami. Keďže ide o herný večer, môžete sa oprieť o nostalgiu a pripraviť si nejaké obľúbené detské občerstvenie. Myslite na pizzové tyčinky, krekry a slakosti.


Toto je zábavné rande, na ktoré sa môžete kedykoľvek obrátiť, keď vy a váš partner využijete trochu zábavy. Obzvlášť sa mi páči tento nápad na piatok večer po dlhom týždni práce. Môžete len zistiť, že máte talent na hru, ktorú ste nikdy predtým nehrali, alebo že váš partner skrýval, že je v nejakych hrách úžasný. Navyše, trochu priateľského súťaženia nikdy nezaškodí, aby ste rande okorenili.

21 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page