top of page

Na akú farbu staviť, keď si vyberáte topánky na opätku k šatám?

Šaty a lodičky sú nesmrteľnou kombináciou, ktorá nikdy nevyjde z módy. Pokiaľ však máte vo svojom šatníku rôzne šaty a nechce sa vám ku každým kupovať nové topánky na opätku, ideálne je vsadiť na univerzálnu farbu. Ako si však vybrať obuv, ktorá perfektne zapadne do vášho štýlu aj šatníka? Poradíme vám!


Ako si vybrať správnu farbu lodičiek?


Pokiaľ si vyberáte lodičky či iné topánky na opätku k šatám, zapamätajte si, že na farbe mimoriadne záleží. Práve tá je totiž rozhodujúcim faktorom, ktorý ovplyvňuje celkový dojem z vášho finálneho outfitu. Dobre zvolená farba podporí vzhľad elegancie či nadčasovosti, zlá farba zas bude pôsobiť rušivo.


Pri výbere topánok na vysokom opätku, ktoré idete skombinovať so šatami, zvážte niekoľko faktorov. Ako prvé zohľadnite samotné šaty, ich farbu, dizajn aj strih. Pokiaľ sú v neutrálnych či zemitých farbách a nemajú na sebe žiadne výrazné detaily, pokojne zvoľte lodičky v kontrastnej farbe či s nápaditou ozdobou. Napríklad červené topánky perfektne doplnia čierne šaty, k béžovým šatám si na nohy dajte kúsok v pastelovej farbe.


Naopak, ak sú vaše šaty výrazné samy o sebe, obujte si k nim jednoduché telové lodičky, ktoré sú stávkou na istotu. Vo svojom šatníku určite oceníte aj čierne či tmavomodré topánky na vysokom opätku, ktoré sú univerzálne a vhodné na akúkoľvek príležitosť.


Okrem farby šiat pri výbere vhodných lodičiek berte do úvahy aj typ udalosti, na ktorú sa chystáte. Pokiaľ idete na formálnu pracovnú večeru či na galavečer, aj v prípade jednoduchých šiat bude lepšie, ak zostanete pri béžových, čiernych alebo bielych lodičkách. Alebo máte namierené na neformálnu párty či letnú svadbu? Tak v tom prípade sa nebojte experimentovať a buďte o čosi odvážnejšia aj pri výbere obuvi.


Obľúbené kombinácie lodičiek k šatám


Teraz už viete, aké lodičky si vybrať ku konkrétnym šatám. No ak máte v skrini niekoľko šiat a ani jedny vhodné lodičky, jednoznačne si zaobstarajte telové, krémové alebo biele topánky na opätku. Tento typ obuvi je totiž absolútne všestranný a krásne doplní dlhé, krátke, trblietavé, saténové, kvetinové či extravagantné šaty.


Tipy na outfity s bielymi lodičkami


Biele topánky na opätku sa krásne hodia do teplého počasia. Ak sa chystáte na svadbu, siahnite po bledomodrých šatách s volánmi a dolaďte ich práve bielymi lodičkami. Na rande si zas oblečte kvetinové šaty z padavého materiálu a v prípade pekného počasia si obujte biele sandále na opätku. Biele lodičky sa výborne hodia k oranžovým šatám, v takto farebne zladenom outfite môžete vyraziť na párty aj menšiu rodinnú oslavu. Nezabudnite aj na správne zvolené doplnky. K bielym lodičkám sa hodia šperky v zlatej či striebornej farbe, kabelku vyberte buď bielu, alebo krémovú.


Tipy na outfity s béžovými lodičkami


Že si nemáte čo obuť? Pokiaľ si do svojho šatníka zaobstaráte elegantné béžové lodičky, tento problém mať viac nebudete. Aj v ponuke internetového obchodu CCC nájdete širokú ponuku nielen telových topánok na opätku, z ktorých si rozhodne vyberiete. Nájdete tu kúsky s modernými prvkami aj nestarnúcu klasiku, ktorá nikdy nevyjde z módy. Je už iba na vás, ktorým lodičkám dáte prednosť.

Čo tak vyraziť do divadla v zelených saténových šatách, ku ktorým si obujete béžové lodičky so zlatými aplikáciami? Alebo si na seba dajte midi obtiahnuté červené šaty, ku ktorým sú béžové topánky ideálnou voľbou. V takomto outfite vyniknete kdekoľvek.

13 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page