top of page

28 spôsobov, ako romantizovať svoj život toto leto

Ako väčšina detí, aj ja som netrpezlivo počítala dni do leta. S otvoreným oknom som mohola venovať svoje dni čítaniu celé hodiny, bicyklovaniu, kým slnko nezapadlo, a spontánnemu plávaniu vždy, keď som túžila po ochladení. Ale ako dospelej sa moje očakávanie slobody leta od júna do augusta zmenilo na úzkosť z neznesiteľných horúčav. Myslím si, že leto je nejakým spôsobom najjednoduchším a najťažším ročným obdobím na romantizáciu vášho života. S kvitnúcimi kvetmi, sezónou piknikov v plnom prúde a šatami, ktoré nahrádzajú hrubšie vrstvy oblečnia, sa všetko môže cítiť ako z románu Jane Austenovej. Leto však môže predstavovať výzvu aj kvôli brutálne horúcim dňom, na ktoré akoby sme celý rok zabúdali, až kým neprídu v júli.


Ale romantizácia vášho každodenného života je o hľadaní krásy vo chvíľach, ktoré prinášajú ľahkosť aj výzvu. Zatiaľ čo estetika zohráva úlohu, vytváranie a opieranie sa o túto mágiu je darom pre seba; akt sebalásky. Áno, môžeme sa pohybovať v našich dňoch viazaných na rytmus rutiny, ale trochu rozmaru je perfektnou protilátkou na život na autopilota. Tu je teda 37 spôsobov, ako prijať svoje letné ja a romantizovať svoj život v tejto sezóne.


1. Experimentujte so farebnými smoothies. Letné jedlo je predovšetkým o farbe. Pridajte červenú repu do jahodového smoothie, matcha do klasického zeleného alebo spiruliny, aby ste rozjasnili jednoduché vanilkové smoothie.


2. Zmeňte svoj šatník. Toto je sezóna, aby ste sa rozžiarili a opreli sa o živosť s ružovou, svetlomodrou alebo mätovo zelenou. Je to pripomienka, aby ste prijali myslenie "všetko je možné" ako svoje letné potvrdenie.3. Aktualizujte svoju rutinu doplnkov (kolostrum, niekto?). Ak máte ťažkosti so spomienkou na svoje ranné vitamíny, nastavte sa na doplnkovú výživu. Získajte roztomilý podnos, pridajte vázu na púčiky a možno hodte kryštál alebo dva pre * vibrácie * - už nikdy nezabudnete na svoje doplnky.


4. Staňte sa dievčaťom na farmárskom trhu. Viete, dievčatá, ktoré si dávajú záležať na tom, aby v nedeľu vstali z postele pred deviatou, prešli sa na trh (tkaný kôš v závese) a dostali prvý výber zo všetkých čerstvých sezónnych produktov. Sa stanú toto leto veľkým hitom, s nástupom aktuánych módnych trendov ala La Dolce Vita.


5. Zmeňte svoju pracovnú rutinu na letný čas. Modrá obloha a slnečné dni môžu písanie e-mailov ešte viac pretiahnuť. Zamierte do kaviarne, spolupracujte s priateľom alebo doplňte svoj zoznam úloh na slnečnej terase. Vitamín D potrebujeme všetci!


6. Naplánujte si prechádzku s priateľmi. Stretnite sa so susedom alebo si dohodnite pravidelnú chôdzu s kamarátom/kamarátkou. Je to perfektný spôsob, ako sa dostať von, socializovať sa a získať vyššie uvedený vitamín D.


7. Choďte kempovať. Ak ste ešte neprijali myšlienku kempovania v prírode, leto je najlepší čas na to, aby sa to stalo. Zhromaždite svojich priateľov alebo choďte so svojím partnerom: zbaľte stan, autokemping alebo nájdite roztomilú chatu v blízkosti vášho mesta. Je to najlepší reset.


8. Prepracujte svoj nočný stolík. Ak sa váš nočný stolík stal skládkou pre všetky vaše rôzne veci, Uložte a uschovajte si len to najnutnejšie. Váš denník, vaše súčasné čítanie, pohár vody a možno malá lampa (všimnite si, ako som nepovedala telefón? To je tiež súčasť detoxikácie nočného stolíka).


9. Využite letné pečenie alebo sa prepracujte všetkými nepečenými receptami, ktoré nájdete. Citrónové makové muffiny, jahodové koláčiky, ľadové koláče... Možnosti sú nekonečné.


10. Rovnako ako milujem pohodlie mojej rutiny prípravy jedla, moje poludňajšie obedy potrebujú zmenu. Aktualizujte svoj obed sezónnou zeleninou, zmesou čerstvých bylín a omáčkou alebo dvoma, aby boli veci chutné.


11. Reorganizujte chladničku, pretože už bolo načase. Listové bylinky skladujte v sklenených nádobách plných studenej vody, doprajte si roztomilý podnos na vajcia a vyzdvihnite balenie tých pastelových prepraviek, ktorými sú všetci posadnutí, aby ste pridali viac sezónnych farieb. Pripomenutie: Mala by byť radosť otvárať chladničku.


12. Vymeňte zimé za letné sviečky. Odložte si svoj biely cyprus a jedľu na budúcu sezónu - teraz je čas, aby sa objavili kvetinové, citrusové a ľanové vône.


13. Vylepšite svoju hru na osvetlenie. Ak existuje jedno pravidlo romantiky, podľa ktorého môžete žiť, je to toto: pridajte stmievače k svetlám alebo vymeňte inteligentné žiarovky a hrajte sa s atmosférou, ako chcete.


14. Vezmite všetko von. Či už je to jedlo, čítanie alebo vaša rutina písania denníka - v lete si vezmite všetko, čo môžete, vonku.


15. Chyťte klobúk. Ochrana pred slnkom? Sexy. Či už ste šiltovka alebo letné klobúky sú vašou voľbou, je to nevyhnutný doplnok leta.


16. Nájdite kreatívne spôsoby, ako zostať hydratovaný. Sexi voda? Stavíte sa. Elektrolytové prášky? Kontrola. Kvetinové kocky ľadu? Záhklad je mať vodu vždy na dosah.


17. Zasaďte si vlastné bylinky alebo zeleninu. Na pestovanie záhrady nepotrebujete dvor. Zasaďte bylinky na parapet, terasu alebo balkón, alebo sa zaregistrujte na komunitný záhradný pozemok vo vašom okolí.


18. Osviežte posteľnú bielizeň. Urobte z týždenného prania rutinu a vymeňte chladnejšie obliečky za teplé letné noci.


19. Urobte kvety týždenným nákupom. Trader Joe's máme z nejakého dôvodu - a nie je to len občerstvenie.


20. Posúďte knihu podľa obalu. Máte pravdu, pokračujte - nie je to pravidlo, ale mnohé z najlepších nedávnych čítaní sú tiež najviac instagramovateľné. Príloha A, B a C.


21. Pite kávu (alebo čaj) z čajových šálok. Grandmilenialna výzdoba je silná a robí náš ranný nápojový zvyk ešte príjemnejším.


22. Vytvorte letnú nástenku vízií - nie sú len na január! Vystrihnite staré časopisy alebo navštívte Pinterest a nastavte tempo na nadchádzajúce mesiace.


23. Naplánujte si poludňajší pohyb sesh. Nemusí to byť zložité ani zdĺhavé, len jednoduchý spôsob, ako si medzi stretnutiami natiahnuť telo. 20-minútový tok jogy, rýchla prechádzka vonku alebo cvičenie lenivého dievčaťa. Berte to ako reset pre nadchádzajúce popoludnie.


24. Obnovte spotrebu obsahu. Milujeme opätovné sledovanie Sexu v meste rovnako ako ďalšie dievča, ale nájdite letný obsah, ktorý vám vždy pripomenie túto sezónu. Potrebujete nový podcast? Inšpiratívne čítanie? Alebo čo tak čerstvá šou?


25. Znovu objavte svoje sociálne médiá. Zamyslite sa nad tým, ako sa chcete zobrazovať vo svojich účtoch. Osobný príbeh: Uvedomila som si, že som trochu neviazaná a zábavná - a prináša mi radosť spojiť sa s ostatnými tým, že tieto pravdy o sebe prijmem aj online.


26. Zjednodušte si starostlivosť o pleť. Držte sa ľahkých sér a zvlhčovačov, SPF a samoopaľovacieho prostriedku.


27. Prejavte svoj vysnívaný život. Môžete sa naučiť využitívať energiu celebrít


28. Vyskúšajte si šport s raketami, či už je to tenis alebo bedminton. Predĺžite si život a dobre si zacvičíte, kým ste pri tom.3 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page