top of page

ZASTREŠENÁ TERASA - MODERNÁ ZÁHRADNÁ ÚPRAVA

Updated: Feb 28, 2022

Prečo sa oplatí pridať k domu zastrešenú terasu v podobe pergoly? Aranžmány s pevnými terasovými konštrukciami sa vyznačujú vysokou funkčnosťou a zaujímavou, modernou estetikou. Pergoly ponúkané poprednými výrobcami sa výrazne líšia od riešení populárnych pred niekoľkými rokmi. Drevené pergoly a skladacie altánky sú nahradené celoročnými altánkami s nastaviteľnými strechami. Zistite viac o pergole Zumm a zistite, ako ju zaujímavo naaranžovať!Čím sa vyznačuje moderná krytá terasa? Aranžmány navrhnuté značkou Zumm

Pýtate sa, či sa oplatí investovať do krytej terasy? Aranžmány prezentované v katalógu Zumm rozptýlia vaše pochybnosti. Inovatívne konštrukcie spájajú vysokú funkčnosť, odolnosť voči meniacim sa poveternostným podmienkam a prepracovaný dizajn v súlade s najnovšími trendmi.


Výrobca ponúka dva modely záhradných prístreškov: MARANZA a PERARA. Základom každej konštrukcie sú pevné profily, trvalo, ale diskrétne pripevnené k zemi. Najdôležitejšou súčasťou pergoly je polohovateľná lamelová strecha, teda ploché, hliníkové lamely. Použitý mechanizmus možno prirovnať k žalúziám: jednoduchým manuálnym systémom môžete meniť uhol lamiel, a tak ovládať počet lúčov dopadajúcich na terasu. Sami sa rozhodnete, či sa budete opaľovať na plnom slnku alebo ho schladiť v upokojujúcom tieni. Zastrešenie terasy bude v daždivom počasí neoceniteľné. Naplocho položené lamely vytvárajú vodotesnú strechu s vysokou odolnosťou voči zaťaženiu (napr. snehu). Voda je odvádzaná preč z neviditeľného systému.Hlavné prvky zastrešenia terasy sú vyrobené z hliníka s práškovým nástrekom. Ľahký kov vyzerá skvele a zároveň sa vyznačuje vynikajúcou odolnosťou voči vonkajším faktorom, ako je UV žiarenie, extrémne teploty a voda. Dôležité je, že sa nemusíte obávať ich impregnácie alebo zabezpečenia mimo sezóny. Konštrukcie sú vhodné na celoročné používanie a nevyžadujú žiadnu údržbu.

Funkčná zastrešená terasa - aranžmány dotiahnuté do posledného gombíka

Vaša nová relaxačná zóna bude ešte funkčnejšia, ak ju vybavíte ďalšími prvkami. O aké doplnky sa oplatí obohatiť krytú terasu? Usporiadanie bude dokončené, keď postavíte steny. Na výber sú rolety alebo prelamované steny z nenastaviteľných lamiel.


Závesy sú vyrobené z odolnej technickej tkaniny, ktorá vplyvom ostrého slnka nestráca farbu. Použitý systém umožňuje zastaviť rolety v troch úrovniach (1/3, 2/3 a úplné zatvorenie). Dodatočné prvky namontované na ľubovoľnej bočnej alebo prednej stene ochránia odpočívajúcich ľudí pred vetrom a poskytnú im väčšie súkromie.


Štýlová krytá terasa - úpravy na mieru vašej záhrady


Chcete zastrešiť malú plochu za domom? Alebo možno snívate o obrovskej luxusnej krytej terase? Aranžmány pripravené dizajnérmi, ktorí spoluvytvárajú značku Suns, budú nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie! Bez ohľadu na to, aký priestor máte k dispozícii, môžete si byť istí, že nájdete stavby prispôsobené rozmerom vašej terasy a individuálnym preferenciám. Pergola je dostupná v mnohých variantoch líšiacich sa veľkosťou. Každý model kúpite v dvoch noblesných, univerzálnych farbách – bielej a antracitovej. Každá z pergol jemne splýva s vonkajším usporiadaním a stáva sa krásnym prostredím pre záhradný nábytok. Aký nábytok vytvorí s novým altánkom mimoriadne harmonické duo? Tu je prehľad najzaujímavejších položiek!


Usporiadanie jedálne na krytej terase - zostava TOLEDO


Terasový nábytok z rady TOLEDO osloví ľudí, ktorí snívajú o usporiadaní rodinného a spoločenského centra na zastrešenej terase. Vďaka novému nábytku umiestnenému pod strechou si budete môcť užiť každý teplý deň posedením pri stole so svojimi najbližšími. Garantujeme - víkendové raňajky alebo rodinná večera podávaná v záhrade chutia ešte lepšie!Zostava TOLEDO pozostáva zo siedmich prvkov – veľkého, minimalistického stola z hliníka s práškovým nástrekom a šiestich ľahkých, kovových stoličiek. Nábytok ponúkaný značkou Suns zaujme jednoduchou, maximálne funkčnou formou. Pri stole bude dostatok miesta pre každého - pre získanie ďalšieho priestoru stačí rozložiť stolovú dosku. Kovový chlad nábytku diskrétne rozbíjajú drevené vložky na podrúčkach stoličiek. Jemné dekoratívne akcenty sú vyrobené z teakového dreva - exotického materiálu s krásnou farbou a teplým odtieňom. Nebola náhoda, že dizajnéri zvolili teak. Drevo sa vďaka vysokému obsahu kyseliny kremičitej a olejových látok nekazí kontaktom s vodou, UV žiarením, mrazom a dokonca ani agresívnymi chemikáliami.


Vybavenie pre krytú terasu - záhradné úpravy pre náročných zákazníkov

Usporiadanie zastrešenej terasy bude doplnené o dekorácie a zariadenie - prvky zvyšujúce estetickú hodnotu a funkčnosť priestoru. Domáca scenéria bude oveľa atraktívnejšia, ak ju obohatíte o atmosférické osvetlenie v podobe solárnych lámp. Malé, ekologické lampy sa zapínajú automaticky a negenerujú žiadne náklady.

Terasa bude útulnejšia, keď na nábytok položíte dekoračné vankúše, na terasové dosky položíte vonkajší koberec - hit nadchádzajúcej sezóny.


Pri kompletizácii zariadenia sa oplatí venovať pozornosť inovatívnemu vybaveniu - luxusným záhradným krbom ako aj plynovým ohrievačom a grilom. Krytá terasa starostlivo vybavená pohodlným nábytkom, dekoráciami a spotrebičmi sa stane celoročne atraktívnou oddychovou zónou, ktorú môžete využívať bez ohľadu na počasie.

247 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page