top of page

ZÁHRADNÉ SOLÁRNE SVIETIDLÁ - POSLEDNÝ DETAIL VO VAŠEJ ZÁHRADE

Záhradné solárne svietidlá môžu nielen skrášľovať okolie domu, ale aj výrazne zvýšiť jeho funkčnosť. Štýlové svetlá dodajú vašej záhrade šarm, umožnia vám odpočívať na čerstvom vzduchu bez ohľadu na to, koľko je práve hodín, a vytvoria romantickú, upokojujúcu atmosféru. Prečo by ste mali vo svojej záhrade využiť solárne osvetlenie? Ktoré modely sú najlepšie? Prezrite si naše tipy na najmodernejšie riešenia!Záhradné solárne svietidlá - ekologická náhrada klasického osvetlenia


Osvetlenie zohráva obrovskú úlohu pri zariaďovaní akýchkoľvek priestorov, či už v interiéri alebo na záhrade. Starostlivo umiestnené lampy a záhradné lampáše dokážu zvýrazniť vizuálne i funkčné hodnoty každej záhrady. V tme podčiarknu čaro rastlín a záhradných jazierok, zdôraznia architektonické detaily, osvetlia číslo domu, vchod, terasu aj chodníky... Práve vďaka nim vyzerá záhrada nádherne nielen cez deň, ale aj po zotmení.


Inštalácia štandardných elektrických žiaroviek sa často spája s menšími alebo väčšími problémami. Jedným z nich je aj potreba pripojenia osvetlenia k zdroju elektrickej energie, čo môže značne obmedziť našu kreativitu. Okrem toho sú záhradné lampy v neustálom kontakte s faktormi, ktoré môžu negatívne ovplyvniť ich stav. Do záhrady môžu byť nainštalované iba správne navrhnuté svietidlá s vysokým krytím IP (minimálne IP44). Toto číslo znamená, že lampy sú odolné voči pevným časticiam (prachu a špine) a vode. Chcete osvetliť záhradné jazierko či fontánu? Zariadenia, ktoré sú určené na prácu pod vodou, potrebujú ešte väčšiu ochranu s minimálnym krytím IP67. Časom sa však ukázalo, že solárne lampy sú oveľa praktickejšou a ekologickejšou alternatívou ku klasickým elektrickým svietidlám. Na akom princípe fungujú tieto zariadenia?Záhradné solárne lampy svietia vďaka obnoviteľnej, bezplatnej a plne ekologickej energií - slnku. Každá lampa tohto typu sa skladá okrem iného z batérie, solárneho článku, LED diódy (alebo inej žiarovky), senzora súmraku a v niektorých prípadoch aj zo senzora pohybu. Ich fungovanie je úplne jednoduché: slnečné lúče dopadajú na solárny článok a menia sa na energiu, ktorá sa ďalej hromadí v batérii.

Po západe slnka sa aktivuje senzor, ktorý rozsvieti lampu. Solárne lampáše sú plne automatické, čo znamená, že v prípade potreby sa samé automaticky zapínajú. Jediné, na čo treba pamätať pri ich používaní je, že tieto lampy musia byť umiestnené na miestach, kde na ne budú čo najdlhšie dopadať slnečné lúče. Modely umiestnené v tienistých zákutiach vašej záhrady nebudú mať dostatok svetla na úplné nabitie.


Moderné solárne osvetlenie: ekologické i ekonomické


Kúpou záhradného solárneho osvetlenia chránite životné prostredie aj svoju peňaženku. Solárne lampy svietia vďaka tomu, čoho je vonku dostatok - slnku. Pri prevádzke zariadení poháňaných bezplatnou a obnoviteľnou energiou nevznikajú žiadne náklady na údržbu. Vysokokvalitné modely sú navyše vyrobené z materiálov s mimoriadne dlhou životnosťou. Môžete si byť istí, že nové lampy vyrobené z hliníka ošetreného práškovou farbou, skla a exotického dreva vám budú v perfektnom stave slúžiť mnoho rokov.


Riešenia značky Suns - záhradné solárne osvetlenie v podobe lampášov


Hľadáte funkčné a zároveň zaujímavé solárne osvetlenie? Ste na správnom mieste! Sme si stopercentne istí, že moderné záhradné lampy z dielne dizajnérov značky Suns oslovia aj tých najnáročnejších milovníkov záhradného dizajnu, ktorí vedia oceniť aj nekonvenčné riešenia. V ponuke výrobcu nájdete široký výber solárnych svietidiel, ktoré výrazne pripomínajú lampáše. Spomeňme napríklad minimalistické modely geometrických tvarov, ktoré sú vyrobené z kovu a skla (JACK, COCO), lampáše s drevenými prvkami (KATE a TOM) a dizajnové lampáše vyrobené z lana, kovu a teakového dreva (FAY).Každý model je vybavený rúčkou, ktorá nielen uľahčuje jeho prenášanie, ale vďaka nej ho môžete pohodlne zavesiť na stojan alebo na konár stromu. Na výrobu lámp boli použité materiály s vysokou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu a vonkajším vplyvom. Môžete si byť istí, že si solárne svietidlá zachovajú svoju bezchybnú formu aj napriek každodennému kontaktu s intenzívnym UV žiarením, rosou, dažďom či extrémnymi teplotami. Solárna lampa s logom značky Suns je praktickým doplnkom, ale i vkusnou dekoráciou. Zaujímavé lampáše dokonale zodpovedajú najmodernejším trendom v záhradnom dizajne. Svietidlá s logom značky SUNS vyzerajú dokonale v minimalistických záhradách, ale aj v tých, ktoré sú inšpirované rustikálnym štýlom. Vďaka nenápadným akcentom bude vaša terasa, pergola či záhrada ešte krajšia.


Každá zo záhradných solárnych lámp môže svietiť v troch rôznych režimoch s rôznou intenzitou svetla. Vybrať si môžete jeden z troch režimov: 30%, 50% a 100%. Maximálny neprerušovaný čas fungovania lampy je až 10 hodín. Energeticky úsporná dióda môže vytvárať intenzívne svetlo alebo len jemne žiariť. Zamračilo sa? Žiaden problém! Každá lampa je dodávaná s káblom USB-C, ktorý vám ju v prípade núdze umožní rýchlo nabiť.


Príslušenstvo k záhradnému solárnemu osvetleniu


V Garden Space sa o záhrady staráme naozaj komplexne, preto v našej ponuke nájdete nielen zaujímavé záhradné solárne lampy, ale aj stojany. Vďaka stabilným a pevným konštrukciám v rozličných veľkostiach zväčšíte možnosti využitia svojej solárnej lampy. Svietidlo zavesené na stojane sa bude nádherne dopĺňať napríklad s luxusnou sedacou súpravou.

602 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page