top of page

Záhradné prístrešky - ideálne riešenia do moderných záhrad

Záhrady navrhnuté architektmi dokážu očariť nielen svojím vzhľadom, ale aj funkčnosťou. Priestor v blízkosti domu by mal byť vybavený množstvom doplnkov, s ktorými si budete užívať toto miesto na čerstvom vzduchu bez ohľadu na aktuálne počasie. Jedným z takýchto doplnkov je záhradný prístrešok - inovatívna konštrukcia, ktorá dodá vašej terase úplne nový charakter.Záhradné prístrešky - ideálne riešenia do moderných záhrad


Záhrady navrhnuté architektmi dokážu očariť nielen svojím vzhľadom, ale aj funkčnosťou. Priestor v blízkosti domu by mal byť vybavený množstvom doplnkov, s ktorými si budete užívať toto miesto na čerstvom vzduchu bez ohľadu na aktuálne počasie. Jedným z takýchto doplnkov je záhradný prístrešok - inovatívna konštrukcia, ktorá dodá vašej terase úplne nový charakter.Záhradné prístrešky - povedzte NIE polovičným riešeniam


Ešte donedávna bol záhradný slnečník jedinou možnosťou, ako si zabezpečiť aspoň trochu pohodlia pri odpočinku na rozpálenej terase. Bohužiaľ, používanie slnečníkov so sebou prinášalo aj množstvo problémov. Skladanie, rozkladanie a premiestňovanie ťažkej konštrukcie si vyžadovalo veľa sily, látka rýchlo šedivela a silný vietor často poškodil niektorú z jeho častí... Okrem toho nás väčšina slnečníkov nedokázala úplne ochrániť pred nečakanými prehánkami.


Praktickou alternatívou záhradných slnečníkov sú celoročné prístrešky. Pevné antikorové konštrukcie poskytujú upokojujúci tieň na celej terase a zároveň tvoria nepriepustnú bariéru, ktorá vás ochráni pred dažďom. Moderné záhradné prístrešky sú dokonale prepracované nielen z funkčného, ale aj estetického hľadiska. Modely z ponuky bamboo.sk dokonale zapadajú do minimalizmu, ktorý momentálne dominuje architektonickým trendom. Jednoduché konštrukcie, zabudované osvetlenie a tlmené farby robia z prístreškov štýlové dekorácie, ktoré zvýraznia prednosti každého domu.


Moderné záhradné prístrešky OMBRA


Náš prvý návrh - model OMBRA - je vyrobený z pevných a stabilných profilov z nehrdzavejúceho hliníka. Pevná konštrukcia, ktorá je odolná aj voči silnému vetru, podopiera skladaciu strechu z viacvrstvovej tkaniny Driplux. Vysokokvalitný materiál sa nezahrieva, vrhá na celú terasu príjemný tieň, a navyše tvorí aj nepriepustnú ochranu pred zrážkami a škodlivým UV žiarením. Nemusíte sa obávať, že dlhé zimné mrazy zanechajú stopy na stave vašej pergoly - prístrešok OMBRA je plne funkčný v teplotách od -20°C do 70°C.


Záhradné prístrešky zo série OMBRA sú dostupné v niekoľkých verziách, ktoré sa líšia farbou, veľkosťou, spôsobom ovládania (automatické alebo manuálne) a doplnkovým vybavením v podobe LED osvetlenia.


Záhradné prístrešky značky Tarasola - model TECHNIC


Pergola z dielne značky SUNS osloví najmä fanúšikov inovatívnych riešení a strohého minimalistického dizajnu. Čím sa model TECHNIC líši od väčšiny pergol, ktoré nájde v našej ponuke? Najväčší rozdiel spočíva v jeho strešnej časti, ktorá nie je vyrobená z látky, ale z hliníkových líšt (tzv. lamiel). Lamely sa ovládajú pomocou diaľkového ovládania a možno ich otočiť až o 120°, vďaka čomu je nastavovanie ich sklonu plynulé a skutočne jednoduché. S týmto praktickým mechanizmom môžete presne regulovať množstvo slnečných lúčov prenikajúcich na vašu terasu. Plne sklopené lamely vytvárajú nepriepustnú strechu, ktorá okrem iného tlmí aj zvuk kvapiek dopadajúcich na kovový povrch až o 70 %.

Pergolu typu bioclimatic využijete najmä v chladnejšom podnebí. Vysokokvalitné lamely dokonale odolávajú nepriaznivým vonkajším vplyvom i vysokému zaťaženiu.


Jesenné večery v záhrade... Prečo nie!


Zdá sa vám, že záhradná sezóna býva príliš krátka? Znie to naozaj neuveriteľne, no pred zimou a nepríjemným dažďom či snehom sa už viac nemusíte ukrývať medzi štyrmi stenami. Na vytvorenie celoročného teplého zákutia, kde si budete vychutnávať chvíle ničím nerušeného oddychu či výhľad na prírodu, stačí tak málo - kvalitný záhradný nábytok, kvety v okrasných kvetináčoch a prístrešok s vhodnými doplnkami. Záhradná pergola pred vami naplno odhalí svoj potenciál, keď jej základnú verziu rozšírite o voliteľné doplnky - rolety, ktoré vás ochránia pred vetrom, sklenené steny, vďaka ktorým sa spojíte s prírodou, výnimočné LED osvetlenie či úsporné infračervené ohrievače, ktoré vytvárajú príjemné teplo, no nezahrievajú predmety.

92 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page