top of page

Veľké záhradné pergoly - užite si leto na plno

Pevný, veľký záhradný altánok nesmie chýbať v záhrade každého outdoorového nadšenca. Moderné konštrukcie navrhované výrobcami špičkových vonkajších zariadení sa líšia od kedysi populárnych drevených konštrukcií. Aké riešenia navrhujú výrobcovia? Ktorý altánok dokonale zapadne do výzdoby vašej záhrady? Pozrite si naše návrhy a zmeňte svoju záhradu na jar!


Veľký záhradný altánok do modernej záhrady


Štandardom v záhradách boli donedávna drevené, dekoratívne altánky odkazujúce na rustikálny štýl. Takéto štruktúry sa pod vplyvom meniacich sa poveternostných podmienok rýchlo zhoršovali. Meniaca sa vlhkosť vzduchu, UV žiarenie, mráz a teplo spôsobili napučiavanie, praskanie a zmenu farby dreva. Udržiavanie altánku v bezchybnom stave si vyžadovalo značné úsilie – hostiteľ ho musel na jeseň a v zime pravidelne impregnovať, osviežovať mu farbu a chrániť. Navyše drevené, často dekoratívne konštrukcie nemusia nevyhnutne ladiť s trendmi v dizajne.Klasické drevené altánky sú minulosťou. V módnych, vkusne zariadených záhradách ich miesto zaujímajú terasové strechy vyrobené výhradne z kovu. Modely navrhnuté dizajnérmi spoluvytvárajúcimi značku Zumm - pergoly PERARA a MARANZA - dokonale zapadajú do architektonických trendov. Každý veľký záhradný altánok prezentovaný v katalógu uznávaného výrobcu je celý vyrobený z materiálu, ktorý dokonale prejde skúškou v náročných vonkajších podmienkach – hliníka. Kov chránený práškovou farbou spája ľahkosť s absolútnou odolnosťou. Moderný záhradný altánok vyrobený z hliníka nevyžaduje žiadnu starostlivosť. Celoročné altánky si zachovávajú svoju bezchybnú podobu aj napriek dlhoročnému vystaveniu meniacim sa poveternostným podmienkam, akými sú UV žiarenie, mráz, vysoká teplota a voda.


MARANZA - veľký záhradný altánok funkčný dlhé roky


Rozmarné počasie môže prekaziť plány. Určite ste už viackrát museli zrušiť starostlivo pripravenú záhradnú párty alebo ste sa ponáhľali presunúť nedeľné raňajky dovnútra kvôli náhlemu dažďu alebo nečakanému ochladeniu. Je čas skrotiť počasie! Zastrešená terasa s pomocou MARANZA bude funkčnou zónou k dispozícii členom domácnosti bez ohľadu na poveternostné podmienky.


Veľký záhradný altánok z radu MARANZA je možné namontovať dvoma spôsobmi - k stene a samostatne stojaci. Základom pergoly sú pevné profily trvalo a zároveň diskrétne pripevnené k zemi. Pevná, stabilná konštrukcia aj vo veľmi veternom počasí je oporou pre najdôležitejšiu časť - nastaviteľnú strechu. Strechu tvoria ploché, otočné lamely. Pomocou ľahko použiteľného mechanizmu môžete plynulo meniť uhol ich sklonu, a tak ovládať množstvo slnečného žiarenia dopadajúceho na terasu. Ak chcete úplne zatieniť salónik alebo sa izolovať od dažďa, jednoducho usporiadajte lamely do vodorovnej polohy. Takto usporiadané lamely vytvoria kompaktnú štruktúru, ktorá bude pre vodu nepreniknuteľnou bariérou. Konštrukcia strechy je odolná voči veľkej záťaži, takže ju nepoškodí ani dlhé týždne snehu.


Veľký záhradný altánok zo série MARANZA naplno odhalí svoj potenciál, keď jeho základnú verziu rozšírite o voliteľné príslušenstvo: rolované závesy z kvalitnej textilnej priadze alebo bočné steny z nenastaviteľných lamiel. Vybudovaním bočných alebo čelných stien zvýšite súkromie pri oddychu v záhrade a poskytnete sebe, členom domácnosti a hosťom optimálne podmienky na relax.


Veľký záhradný altánok ROTA - perla dizajnu vo vašej záhrade


Zaujímavou alternatívou k modelu MARANZA je ROTA - do detailov prepracovaná dizajnová pergola. Terasová pergola z rady ROTA je na rozdiel od nástennej alebo voľne stojacej MARANZA samostatným architektonickým prvkom. Spoločným prvkom oboch variantov je nastaviteľná strecha. Veľký záhradný altánok je dostupný v mnohých variantoch, ktoré sa líšia veľkosťou. Ideálne pre malé aj veľké priestory.


Moderný altánok je krásnou ozdobou záhrady


Pri vymenovaní predností veľkých záhradných altánkov z rady PERARA a MARANZA nemožno nespomenúť ich rozkošný dizajn. Každá zo štruktúr má dvojitú funkciu: praktický kryt a vkusnú dekoráciu, ktorá dodáva vonkajšiemu priestoru na výraznosti. Minimalistické, surové pergoly sú dostupné v dvoch farebných variantoch – bielej a antracitovej. Tlmené, ušľachtilé farby sú univerzálne a hodia sa ku každému aranžmánu. Na vytvorenie luxusného, ​​módneho aranžmánu toho nepotrebujete veľa: pergola MARANZA alebo PERARA, terasový nábytok v podobe modulového kúta, ozdobné ohnisko a rastliny zasadené v ozdobných črepníkoch úplne pretvoria priestor záhrady a dýchajú. život do toho.


Jednoduchá montáž záhradného altánku


Myslíte si, že postaviť veľký záhradný altánok je zložitý a časovo náročný proces, ktorý si vyžaduje kopanie záhrady? Nič viac zlého! Nami ponúkané altánky pozostávajú z modulárnych prvkov, ktoré sa dajú ľahko navzájom kombinovať. Každá objednávka je dodávaná s podrobnými pokynmi vysvetľujúcimi postup montáže krok za krokom. Nemôžete sa pochváliť technickými zručnosťami? Mysliac na ľudí, ktorí si cenia pohodlie, zaviedli sme do našej ponuky montážnu službu.

44 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page