top of page

TERASOVÉ PRESTREŠENIE V PODOBE HLINÍKOVEJ PERGOLY

Moderné, minimalistické terasové pretrešenia sú obľúbeným prvkom v súkromných záhradách a vonkajších priestoroch zariadení v hotelierstve a gastronómii. Vďaka nim sa teplo valiace sa z oblohy a mrholenie stávajú pre ľudí odpočívajúcich na terase úplne neškodné. Aké sú vlastnosti terasových striech dostupných v salónoch Garden Space? Pozrite si naše návrhy a nájdite vybavenie, vďaka ktorému bude vaša záhrada toto leto kvitnúť!Moderné terasové zastrešenia MARANZA a PERARA na slnko aj dážď


Donedávna obľúbeným spôsobom, ako poskytnúť tieň a úkryt pred letným mrholením, bola inštalácia markíz, umiestnenie drevených priestorov, altánkov alebo záhradných slnečníkov s veľmi obmedzeným dosahom, ktoré si vyžadujú starostlivú starostlivosť. Kovové pergoly sú oveľa praktickejšou alternatívou k nedokonalým riešeniam.


Terasové pergoly z rady MARANZA a PERARA sú vyrobené z práškovo lakovaného hliníka - materiálu, ktorý spája ľahkosť a subtílny vzhľad s absolútnou odolnosťou. Kvalitný kov je odolný voči mechanickému poškodeniu a vonkajším faktorom, ako je UV žiarenie, voda, mráz, vysoká teplota. Nemusíte sa obávať impregnácie altánku alebo osvieženia jeho farby - konštrukcia si zachová svoju bezchybnú podobu aj napriek dlhodobému pôsobeniu škodlivých faktorov. Pergoly MARANZA a PERARA sú stálymi prvkami domácej scenérie po celý rok.


Základom záhradných altánkov sú pevné profily, diskrétne prichytené k zemi. Najdôležitejšia časť altánku - hliníkovej pregoly s nastaviteľnou konštrukciou - spočíva na stabilných nohách. Dizajnéri rezignovali na automatiku, často rozoberali mechanizmy v prospech oveľa jednoduchšieho systému.

Použitý mechanizmus sa dá prirovnať k rolete – pomocou špeciálnej rukoväte môžete pohodlne meniť uhol lamiel, a tak ovládať množstvo slnečného žiarenia dopadajúceho na terasu . Sami sa rozhodnete, či sa chcete vyhrievať na slnku alebo odpočívať v upokojujúcom tieni. Naplocho položené lamely vytvárajú kompaktnú štruktúru, ktorá je tesnou bariérou proti vode a UV žiareniu. Strecha nad terasou je odolná voči veľkému zaťaženiu (až 80 kg na m2), takže sa nebojí snehu, ktorý zostáva niekoľko týždňov. Nemusíte sa báť, že by sa na streche hromadila voda – každá pergola je vybavená pokročilým, neviditeľným systémom odvodu vody. Vystavenie intenzívnemu UV žiareniu neovplyvňuje farbu náteru


Príslušenstvo pre zastrešenie terás


Hliníková Pergola MARANZA bude ešte funkčnejšia, ak k nej pridáte doplnky ako rolety a terasové rolety.


Žalúzie sú vyrobené z nenastaviteľných lamiel, žalúzie sú vyrobené z kvalitnej technickej tkaniny spomaľujúcej horenie, ktorá nehnije a nekazí sa vplyvom kontaktu s vodou, UV žiarením a mrazom. Rolety majú trojstupňový systém otvárania - 1/3, 2/3 a úplné zatváranie. Príslušenstvo je možné namontovať na akúkoľvek bočnú alebo prednú stenu. Vďaka nim môžete zakryť priestor terasy pred zvedavými pohľadmi susedov alebo izolovať vonkajšiu jedáleň od rušnej ulice. Okrem toho kryty poskytnú dodatočný tieň pre tých, ktorí relaxujú v záhrade.


Terasové strechy sú široko používané. Hostí nielen súkromné ​​nehnuteľnosti, ale aj externé časti zariadení HoReCa. Impozantnú, zastrešenú reštauračnú záhradu alebo krytý bazén určite ocenia hostia túžiaci po oddychu.Terasové pergoly zdobia domácu zónu


Zastrešenie terasy navrhované značkou Zumm spája funkčnú štruktúru s efektným, módnym dizajnom. Každá pergola poteší svojou hýčkanou, minimalistickou formou, ktorá zodpovedá najnovším trendom v módnych záhradách. Terasové striešky z rady MARANZA a PERARA sú krásnym, výrazným doplnkom pre nábytok a ďalšie prvky záhradnej scenérie. Spojením stola a stoličiek na terasu alebo exkluzívneho modulového kúta s pergolou, decentným osvetlením a vegetáciou vytvoríte luxusnú a komfortnú zónu pre rodinné stretnutia a relax.

124 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page