top of page

TERASA V TALIANSKOM ŠTÝLE – VAŠE DOLCE VITA

Romantická terasa v talianskom štýle je nádhernou ozdobou každej stredomorskej rezidencie. Toskánske terasy vás očaria svojou prirodzenosťou, nonšalantnosťou a lenivou atmosférou... Aby ste nasali atmosféru prekrásneho Talianska, nemusíte cestovať až na juh Európy. So správnym nábytkom a doplnkami môžete do svojej záhrady preniesť lúče horúceho talianskeho slnka. Ako zariadiť terasu v talianskom štýle? Prezrite si naše tipy!Krásna terasa v talianskom štýle – základné pravidlá


Ako zariadiť terasu v talianskom štýle? Záhradnú revolúciu by ste mali začať od usporiadania priestoru. Základom talianskych záhrad je symetria. Dôležitú úlohu v nich zohrávajú prírodné materiály, predovšetkým kameň. Osvieženie počas horúcich dni poskytujú odpočívajúcim Talianom najmä početné záhradné fontány. Charakteristickým prvkom talianskych záhrad sú fontány s umývadlom osadené v kamennej stene. Medzi populárne dekorácie patrí množstvo terakotových kvetináčov a dekoratívnych nádob rôznych veľkostí a tvarov. Vynikajúcou alternatívou doplnkov z terakoty sú svetlé keramické kvetináče. Okrem toho hrajú pri vytváraní správnej atmosféry v talianskych záhradách veľkú úlohu aj rastliny. Typické sú práve popínavé druhy, ktoré sa rozrastajú po stenách a altánkoch, voňavé byliny, vavríny, oleandre, fikusy, okrasné trávy, cyprusy, borievky či verbeny.

Terasu v talianskom štýle môžeme opísať ako starostlivo upravený priestor na trávenie času s rodinou, zábavu i odpočinok. V talianskych mestách sa spoločenský život odohráva prevažne na čerstvom vzduchu. Dôležitou súčasťou zariadenia je teda záhradný nábytok, ktorý vás bude lákať na spoločné oslavy každého teplého dňa.


CANNES – nábytok na terasu v talianskom štýle


Aký nábytok sa ideálne hodí na terasu v talianskom štýle? Modulovú záhradnú posteľ alebo dizajnovú kovovú pohovku by ste mali vymeniť za súpravu z prírodných materiálov. Milovníci stredomorského štýlu nájdu množstvo inšpirácií napríklad v ponuke značky Vimine. Ako prvú by sme vám chceli predstaviť súpravu CANNES. Túto štýlovú súpravu tvorí nábytok z ratanu, teda exotického materiálu z ohybných kmeňov ratanových paliem. Súprava z dielne dizajnérov značky Vimine obsahuje dvojmiestnu pohovku, dve kreslá a malý konferenčný stolík. Charakteristickým znakom nábytku z tejto série je jeho nízka konštrukcia a elegantné dekoratívne línie. Jemný prírodný nábytok v svetlých farbách vyzerá nádherne v spojení so zeleňou plnou života.

Súprava CANNES je dostupná v dvoch farebných verziách – v odtieni prírodného ratanu a v pranej bielej. Pri menovaní výhod nábytku s logom značky Vimine by sme nemali zabudnúť ani na jeho vysokú kvalitu. Každý model z ponuky tejto značky je ručne vyrobený zo surovín, ktoré pochádzajú z ekologických zdrojov (udržateľné plantáže alebo recyklácia).


NICE – doplnky na terasu v talianskom štýle


Terasa v talianskom štýle by vám mala poskytovať dokonalé podmienky na plnohodnotný odpočinok. Ak chcete vo vašej záhrade vytvoriť očarujúce miesto na leňošenie s dobrou knihou či hudbou, stačí doplniť vašu záhradnú súpravu o hojdačku NICE.

Jednomiestne závesné kreslo je celé vypletané z ratanu. Hlboký priestor ľahkej konštrukcie vypĺňa mäkký vankúš, vďaka ktorému je kreslo nesmierne pohodlné. Hojdacie kreslo môžete zavesiť dvoma spôsobmi – na stabilný oceľový stojan alebo priamo na hák pripevnený k streche či konáru stromu. Zapôsobí na vás v každej verzií! Pohojdávanie vo vetre, lúče slnka dopadajúce na vašu tvár, mäkučký vankúš... Viete si predstaviť lepší spôsob, ako uniknúť pred realitou?


To najlepšie na záver – dekorácie na terasu v talianskom štýle


Posledným, ale nie menej dôležitým krokom pri zariaďovaní terasy v talianskom štýle je výber doplnkov. Práve vhodné záhradné dekorácie dokážu zjednotiť štýl terasy a dodať jej osobitý charakter. Na terase inšpirovanej slnečným Talianskom nemôžu chýbať kvetináče. Dokonalým „domovom“ pre bujné kvety budú pletené modely z ratanu alebo cementu s prídavkom sklených vlákien a plastifikátora.


Vonkajší priestor zas zútulní záhradný koberec. V ponuke Garden Space nájdete koberce tlmených farieb (modrej, sivej, žltej, ružovej) v rôznych tvaroch a veľkostiach. Obávate sa, že koberec na terase je príliš riskantný nápad? V takom prípade rýchlo zmeníme váš názor! Modely z našej ponuky sa diametrálne líšia od huňatých kobercov s dlhým vlasom, ktoré najčastejšie vídame v obývačkách. Koberce značky Suns sú rovné a príjemné na dotyk. Na ich výrobu sa používa ekologický materiál, ktorý pochádza z recyklovaných PET fliaš. Výsledné vlákna sú mäkké, pevné a odolné voči vonkajším vplyvom. Môžete si byť istí, že koberec sa nepoškodí pri kontakte s UV žiarením, vodou ani nečistotami.

Dôležitým prvkom, ktorý dokáže dotvoriť atmosféru v interiéroch i záhradách, je osvetlenie. Romantickú terasu v talianskom štýle nádherne doplnia solárne lampy. Solárne záhradné osvetlenie z našej ponuky je výnimočným spojením vysokej funkčnosti, sofistikovaného dizajnu a ekologických riešení. Jemné, no zaujímavé lampy svojím vzhľadom pripomínajú klasické lampáše, vďaka čomu sa dokonale hodia k práve do záhrad zariadených v talianskom štýle. Tieto modely poháňa to, čoho je v záhrade vždy dostatok – slnko. Každá solárna lampa sa automaticky rozsvieti práve vtedy, keď ju budete potrebovať. Praktické svietidlá môžete umiestniť priamo na trávnik, pozdĺž chodníka, ku vchodovým dverám či na dosky vašej terasy, prípadne ich môžete zavesiť na stabilný stojan.

161 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page