top of page

Spoznávanie Rakúska na predĺženom víkende s Teslou

Updated: Nov 27, 2023

V srdci Európy, tam, kde sa majestátne rakúske Alpy vypínajú k oblohe, ako veľkolepé divadlo prírody, sme sa my, skupina dobrodružných duší, rozhodli vydať na cestu. Naša túžba po dobrodružstve nás viedla k tomu, aby sme sa vydali na púť plnú očarujúcich výhľadov a nezabudnuteľných zážitkov. Chceli sme objaviť skryté poklady kontinentu, vychutnať si jeho neopakovateľnú atmosféru a zahĺbiť sa do tajov, ktoré skrýva. Zároveň sme mali príležitosť vyskúšat úžasnú jazdu pomocou spoločnosti Beast Rent a to vďaka prenájmu Tesly. Kam inam ju ísť vyskúšať ako do Rakúska.


Naším verným spoločníkom sa stal výkonný stroj Tesla, ktorý sme mali zapožičaný od spoločnosti Beast rent, posol budúcnosti a pohodlia. Tento moderný a štýlový elektrický automobil bol pripravený stať sa naším dôveryhodným vodičom, ktorý nás mal viesť cez rozmanité krajiny až k bájnym brehom jazera, kde jeseň prebúdza zem do života svojou paletou teplých farieb. Jeho prenájom je úplne jednoduchý a veľmi praktický..


Začiatok našej dobrodružnej odysey sa odohral v tichých uličkách Bratislavy, starobylého mesta plného histórie a kultúry. Tam, kde každý kameň rozpráva príbehy minulosti, sme sa stretli, aby sme zahájili našu cestu. S očakávaním v srdci sme nastúpili do našej Tesly, ktorá tam čakala, pripravená vzísť s nami do neznámych výšok rakúskych Álp. Elektrický motor sľuboval jazdu bez vibrácií a hluku, čo nám malo umožniť, aby sme sa mohli plne sústrediť na krásy, ktoré nás obklopovali.


Prvá zástavka: Nassfeld


Prvým cieľom našej cesty bol Nassfeld, kde sa dotyk prírody a technológie stretáva v harmonickom tanci. Srdce tohto miesta bije v rytme príprav na novú lyžiarsku sezónu, a keď sa priblížite, pocítite energiu, ktorá pulzuje v každom snehovom vločke a v každom závanu horského vzduchu.


Cesta k Nassfeldu bola ako prechádzka galériou živých obrazov. Každá zákruta nám odhalila nový úchvatný výhľad na zasnežené vrcholy, ktoré sa zdali byť ako strážcovia večnosti, ktorí stoja nepohnuto a majestátne.


Tesla sa preplietala serpentínami s gráciou baletky, zatiaľ čo jej tichý elektrický motor bol hudbou pre naše uši. Na palubnom displeji sme mali neustále zobrazený stav batérie a najbližšie nabíjacie stanice, čo nám dodávalo istotu, že naša moderná kočárová výprava nebude mať nedostatok "krmiva". Keď sme dorazili do Nassfeldu, vzduch bol čerstvý a chladný, akoby nám príroda pripravila studenú sprchu po dlhom cestovaní. Hory tu hovoria svojím tichým jazykom, a keď sa zastavíte a naozaj počúvate, môžete počuť ich príbehy. Predstavte si, že vrcholy sú starí mudrci, ktorí sú svedkami vekov a každá vráska na ich skalnatých tvárach je príbehom, ktorý čaká, aby bol rozprávaný. Nassfeld, táto perla na hraniciach s Talianskom, sa už v tomto období pripravuje na nápor lyžiarov a snowboardistov, ktorí sem prichádzajú zahaliť svahy v bielom rúchu.


Vidieť tu môžete, ako sa chystajú lanovky, ako sa testujú snehové delá a ako sa posledné listy na stromoch klonia k zemi v úcte k nadchádzajúcej zime. Ako sme sa prechádzali týmto horským strediskom, cítili sme, že sme súčasťou niečoho väčšieho, niečoho, čo nás prevyšuje. Bolo to ako byť malým kúskom v mozaikovom dielku prírody. A hoci Tesla môže byť vrcholom ľudskej inovácie, tu, medzi týmito hradbami z večného ľadu a skaly, sme si uvedomili, ako veľmi sme súčasťou tohto sveta.Zastavili sme sa na okraji strediska, kde sa nám naskytol pohľad, ktorý nám vyrazil dych. Ako maliar s paletou plnou snehu, ľadu a kameňa, si môžete predstaviť, ako bude Nassfeld ožívať v zimnej sezóne, plný farieb a života, ktoré prinesú lyžiari a príroda. Cez rakúske Alpy s Teslou – to bola cesta, ktorá nám ukázala, ako ľudská túžba po objavovaní a technologický pokrok môže ísť ruka v ruke s úctou a obdivom k prírode. A Nassfeld bol len prvým z mnohých príbehov, ktoré sme mali tú česť napísať na stránky našej roadtripovej knihy.


Druhá zástavka: Goldeck


Následujúci deň nás zvelebil vietor dobrodružstva, ktorý nás uniesol až na majestátne vrcholy Goldecku. Tam sme stáli tvárou v tvár ohromujúcemu výhľadu, ktorý nám vyrazil dych. Panoramatické scény pred našimi očami boli ako živé obrazy, neustále sa meniace a s každou uplynulou hodinou odhaľovali nové vrstvy krásy krajiny. Zdalo sa, akoby sme stáli na vrchole sveta, a všetko okolo nás sa rozprestieralo v grandióznej divadelnej hre, odohrávajúcej sa výlučne pre náš pohľad, a vzbudzovalo to v nás pocit slobody a úžasu, ktorý bol takmer hmatateľný.


Naša cesta na vrchol, ktorú nám umožnila naša verná Tesla, bola čarovná, s nekonečnými výhľadmi, ktoré kradli srdcia. S každým zákrutom sa nám naskytli nové, dychberúce scenérie, a to všetko sme mohli zažiť v pohodlí a štýle, ktoré tento moderný spoločník poskytuje. Cesta na Goldeck bola skutočne magická, a bude to zážitok, ktorý si navždy uchováme v našich srdciach.


Cesta domov


Tretí deň sme sa rozhodli vydať po menej známej trase, kde pokojné dediny a starobylé hrady vyprávali príbehy dávnych čias. Naša Tesla sa plavila krajinou ako tichý duch, sotva rušiac pokoj, ktorý tu vládol. Každý kilometer cesty bol ako nová kapitola knihy, ktorú sme písali našimi dožitkami a každá zákruta odhalila novú scénu v tomto divadle prírody.


Teraz, moji priatelia, pýtate sa, či ste niekedy snívali o takomto víkende? O ceste, kde luxus a dobrodružstvo idú ruka v ruke a každý moment je plný sľubov prekvapenia a radosti? Ak vás moje slová inšpirovali, nechajte sa uniesť toužbou po objavovaní a zdieľajte tento sen s ostatnými.Nechajme sa spoločne unášať na vlnách cestovateľskej vášne a premeňme túto predstavu o roadtripe po Rakúsku v Tesle na skutočnosť. Poďme spoločne objavovať krásy, ktoré na nás čakajú za každou zákrutou, a nech naše srdcia bijú v rytme dobrodružstva, ktoré nás čaká za každým kopcom, v každej doline. Vyrážajme spoločne na cestu, ktorá nás zavedie do sveta plného zázrakov.

32 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page