top of page

Prečo sú plynové grily a ohniská spoľahlivé a ekologické


Plynové grily a ohniská na terasách vyhrávajú nad tradičnými grilmi na drevené uhlie. Nie je to len kvôli našemu pohodliu a rýchlosti prípravy obľúbených pokrmov. Plynové grily a ohniskáVeľmi často rozhodujú aj zdravotné argumenty.


Plynový záhradný gril alebo klasika s dreveným uhlím?

Nová doba prináša moderné prvky do každej sféry nášho života. Nevyhýba sa ani záhradám a záhradným zariadeniam. Plynové záhradné grily a ohniská na terasách vyhrávajú nad tradičnými grilmi na drevené uhlie. Nie je to len kvôli našemu pohodliu a rýchlosti prípravy obľúbených pokrmov. Veľmi často rozhodujú aj zdravotné argumenty.

Prečo sú plynové grily a ohniská také populárne?

Nerobime to pravdepodobne každý deň, ale vždy sa no to všetci tešíme. Príprava typických letných dobrôt akými sú opekané steaky, ryby alebo zelenina dokáže navodiť príjemnú atmosféru. A okrem toho - može byt niečo lepšie ako pochúťky servírované priamo z grilu?


Tradične grilovanie na drevenom uhlí má určite obmedzenia. Už zapaľovanie je zložitejšie. Nestačí tradičná kocka pevného liehu. Pomôžu drevené triesky. Ich postupné spaľovanie spolu s dreveným uhlím je ale zdrojom karcinogénov. Dym vychádzajúci z ohniska znepríjemňuje život návšteve a hlavne deti sú naň dosť citlivé. Chýbajúce osvetlenie vo večerných hodinách môže majstrovi kuchárovi tiež komplikovať život. Najväčší problém je ale príprava a samotné opekanie. Len ťažko sa dá zabrániť pripáleniu až zuhoľnateniu pokrmov, keď sa griluje nad priamym ohňom.

Pre tých ktorí sú si vedomí týchto nedostatkov a okrem toho si cenia aj svoj čas máme riešenie. Ponúkame vám novú generáciu grilov MarroniGrills®. Svojimi vlastnostami presvedčia tých, ktorí sa v problematike vyznajú. Keď k tomu pridáme kvalitný záhradný nábytok tak grilovanie sa stáva zážitkom.

Moderné záhradné plynové grily a ohniská od renomovanej značky MarroniGrills® splnia požiadavky každého milovníka grilovania v exteriéri. V ponuke sú viaceré modely. Grily v antracitovej farbe alebo klasickej úprave s lešteného kovu z nehrdzavejúcej ocele. Vyberte si plynový gril s počtom horákov, ktorý najviac zodpovedá vašim potrebám. Najväčie modely sú určené na profesionálne využitie a okrem vysokého výkonu, veľkeho počtu horákov a povrchovej úprave určenej na celoročné využitie vo vonkajšom prostredí ponúkajú aj praktické doplnky zahrnuté priamo v základnej výbave. Vrcholom ponuky sú šesťhorákový záhradný plynový gril CESAR PRO alebo záhradná kuchyňa BBQ SICILIA PRO.

Dizajnové plynové grily a ohniská pre nostalgické večerné posedenia

Ani jeseň nemusí byť obdobím, kedy sa zavrieme medzi štyri steny. Vychutnajme si čaro jesennej záhrady a atmosféry priamo na terase alebo balkóne. Príroda sa mení podľa ročných období a stojí za to zostať s ňou aj počas jesene v priamom kontakte. Záhradné stoličky a kreslá Vám budú skvelými partnermi na dlhé jesenné popoludnia.

Pre všetkých, ktorí si chcú priamo pri dome vytvoriť jedinečnú romantickú atmosféru a zabávať sa alebo diskutovať s blízkymi bez ohľadu na chladnejšie večery, predstavujeme ponuku záhradných plynových ohnísk. Záhradné ohniská sú hitom posledných sezón pri zariaďovaní terasy a balkóna. Čo môže byt príjemnejšie ako pohľad na blikotajúce plamene v blízkosti záhradného sedenia alebo závesného ratanového vajíčka, kde si užívame voľný čas s knihou a cítime pritom sálajúceho teplo?

Plynové grily a ohniská - príslušenstvo na grilovanie pre začiatočníkov aj profesionálov Na stránkach www.bamboo.sk a www.drstudio.cz nájdete rôzne ochranné kryty a stojany, ktoré zvyšujú bezpečnosť pri grilovani a rozširujú možnosti využitia zakúpených zariadení. Praktické náradie vyrobené na profesionálnej úrovni umožní naplno využiť všetky funkcie, ktoré plynové grily poskytujú. Kurča a iné dobroty pripravené na otočnom ražni, ihly na marinovanie aby chuťové zážitky boli čo najdokonalejšie ale aj pomôcky na čistenie a zabezpečenie hygieny.

Mimo sezóny alebo pri dlhodobom uskladnení sú praktickým doplnkom ochranné kryty a obaly na grily a záhradné príslušenstvo. Značka AEROCOVER® ponúka vzdušné materiály rôznych tvarov a veľkosti, ktoré zabezpečia ochranu pred prachom aj vlhkosťou.343 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page