top of page

Nápady na terasu pri bazéne – 15 spôsobov, ako vytvoriť rozprávkovú krajinu pri bazéne

Nápady na riešenie terasy pri bazéne sú životne dôležité pri vytváraní sofistikovaného bazéna a pri vytváraní priestoru vhodného na oddych, stolovanie, zábavu a zábavu pre deti.Terasa pri bazéne je funkčná oblasť, ktorá vám umožňuje pohybovať sa po bazéne a bezpečne liezť a vystupovať z vody. Dokáže však vytvoriť dostatočne rovný priestor pre sedací aj jedálenský nábytok.


Okrem toho má vaša terasa estetickú úlohu vo vašej terénnej úprave a mala by dopĺňať vaše nápady na bazén, iné tvrdé materiály a nápady na záhradu a samotný dom pre harmonický efekt.


1. VEĽKOSŤ TERASY


Veľkorysá terasa vytvára priestor na relaxáciu pri bazéne bez kompromisov v oblasti cirkulácie. Zvážte však ďalšie zväčšenie terasy pri bazéne, aby ste pridali samostatný jedálenský alebo priestor na sedenie, ktorý je prepojený, ale mimo dosahu používateľov bazéna.


Toto je dôležitejšie, ak neuvažujete o pergole alebo prestrešení pri bazéne, do ktorých sa môžu kúpajúci utiahnuť. Použitie rovnakých dlaždíc vedie oko, takže cesta tam je príjemná.


2. ZMIEŠAJTE MATERIÁLY

Jedným z našich obľúbených nápadov na bazénovú terasu je spojenie tejto funkcie bazéna s druhým tvrdým materiálom ako je napríklad teakový nábytok alebo ratanový nábytok na terasu.Terasa tu rámuje samotný bazén a poskytuje miesto pre lehátka priamo pri vode, zatiaľ čo dlažba vizuálne oddeľuje jedálenskú zónu.


Ak hľadáte pre svoj dvor moderný vzhľad, nasledujte tento príklad a použite veľkoformátové dlaždice.


3. UROBTE SI Z MALEJ TERASY, TERASU BOHATÚ NA ZÁUJMY

Ak ste hľadali bazénové terasy vhodné do malých záhrad, inšpirujte sa týmto strešným dizajnom. Použitie rôznych veľkostí a formátov dlažby, ako sú obdĺžnikové a štvorcové dlaždice, robí dokonca aj skromne veľkú terasu zaujímavejším prvkom.Páči sa vám nápad vydať sa touto cestou? Vyberte si medzi vytvorením vzoru s opakujúcim sa motívom alebo skutočne náhodným rozložením. To sa dá ľahšie dosiahnuť s malou alebo nezvyčajne tvarovanou terasou.


4. HRAJTE SA S FARBAMI

Voľba dlažby z prírodného kameňa so zaujímavou farebnou variáciou je ďalším spôsobom, ako urobiť z terasy pri bazéne skvelú dekoráciu.

Pre jemný efekt sa držte dlaždíc rovnakých rozmerov a formátu, alebo ich zmiešajte a vytvorte vzor, aby ste ešte viac zvýšili úroveň detailov pod nohami.


5. ZABUDUJTE SEDENIE


Tu je ďalší z nápadov na terasu pri bazéne, ktorý vám môže pomôcť čo najlepšie využiť menší priestor. Zabudovanie sedenia na terasu môže byť taktikou šetriacou priestor na maximalizáciu užitočnosti oblasti.


Ak hľadáte nápady na priestory pri bazéne, ktoré maximálne využívajú priestor, použite ako príklad tento dvor. Tu je to krytie, ktoré slúži ako sedenie v situácii, keď by umiestnenie vonkajších stoličiek blokovalo priechod pozdĺž bazéna.


Ale aj na veľkej terase so zapusteným bazénom je vstavané sedenie skvelým doplnkom k voľne stojacemu nábytku a ideálne, ak radi privítate dav.


6. PRIDAJTE FARBU SVOJIM TASOVÝM NÁBYTKOM

Čalúnený vonkajší nábytok sa dodáva v širokej škále farieb a vzorov a môžete ho použiť na nastavenie témy vašej terasy pri bazéne.Pestrofarebné vankúše v luxusnom dovolenkovom prenájme Sea Oats, ktorý je uvedený vyššie, napríklad prikývnu k vodnej modrej vode v okolí, čím umocňujú tropický pocit z priestoru.


„Inšpirácia k dizajnu tu bola založená na farbe,“ hovorí Michelle Barry, majiteľka kolekcie Drip Castle Estate Collection (otvorí sa na novej karte) a dizajnérka nehnuteľnosti. "Vytiahli sme modrú farbu z mozaikových korytnačiek v bazéne a všetko ostatné sme nechali biele, aby sme dosiahli čistý a moderný vzhľad."


7. ZÍSKAJTE HLADKÚ ÚPRAVU


Super elegantné nápady na bazénovú terasu zahŕňajú použitie veľkoformátových porcelánových dlaždíc s rektifikovanou hranou.Presná jednotná povrchová úprava všetkých štyroch strán každej dlaždice umožňuje minimálnu škárovaciu škáru a to v kombinácii s ich veľkorysými rozmermi vedie k čistému modernému vzhľadu.


Porcelán dokáže napodobniť vzhľad prírodného kameňa a navyše je odolný voči škvrnám, čo spolu s tenšou škárovou škárou z neho robí atraktívnu a ľahko udržiavateľnú terasu.


8. VYTVORTE SI MIESTO V TIENI


Nápady na luxusnú terasu pri bazéne. Využite maximum zo svojej terasy pri bazéne s rôznymi priestormi na sedenie a najlepším vonkajším nábytkom pre váš priestor.
Ležadlá sú pekné, keď prvýkrát vyjdete z vody, ale terasová súprava zastrčená pod markízou alebo verandou sa stáva ideálnym miestom na posedenie a vychutnanie si obeda, čítania knihy alebo si jednoducho oddýchnite od slnka.


9. UROBTE PRECHOD


Namiesto náhleho prechodu medzi trávnikom a terasou pri bazéne premýšľajte o zmiešaní tvrdej a mäkkej krajiny položením dlažby do trávy, ktorá vedie na terasu.

Urobte to moderné s veľkými štvorcovými dlaždicami s presným vzorom, aby ste sa vyhli vidieckemu vzhľadu. A nezabudnite, že budete musieť držať krok s orezávaním okrajov okolo dlažby, aby veci zostali čisté a uhladené.


10. OBRYS BAZÉNA

Vyberte si kontrastný obklad ako jeden z nápadov na terasu pri bazéne, aby ste upozornili na zaoblený bazén, ako je tento, alebo aby ste odlíšili čisté a ostré okraje obdĺžnikového bazéna.Svetlý povrch tohto krytu je sympatický moderným bazénom, zatiaľ čo zvyšok terasy je vybavený tradičným šedým kameňom, ktorý dopĺňa dom s bazénom v gotickom štýle.


11. PRIDAJTE FUNKCIU VODY


Zvážte pridanie ústredného bodu na terasu pri bazéne, aby sa stala atraktívnou súčasťou záhrady počas 12 mesiacov, aj keď žijete v regióne, kde sa bazén počas určitého obdobia roka nepoužíva.Vodný prvok plní úlohu dokonale kaskádovitú z terasy do bazéna. Dizajnom môžu byť tenké vodné steny, alebo môžete ísť do veľkých rozmerov s viacerými prúdmi, skalnými útvarmi alebo displejmi, ktoré zahŕňajú aj vaše nápady na osvetlenie bazéna.


12. PRIDAJTE PRUHOVANÉ SLNEČNÍKY NA TERASU PRE POCIT NA COTE D'AZUR

Premeňte svoju terasu pri bazéne na kúsok raja s radom pruhovaných plážových slnečníkov, ktoré evokujú luxusné destinácie, ako je Azúrové pobrežie. Dáždniky nielen dodajú atmosféru, ale prídu vhod aj na poludnie alebo na miestach bez veľkého tieňa.


V tonto prípade bolo inšpiráciou moderné Stredozemné more, zmiešané so starým Miami a grafickými pruhmi, ktoré kompenzovali klasický dizajn sídla.


13. ZMEŇTE ÚROVNE


Pri veľkej terase pri bazéne zvážte dizajn s rôznymi úrovňami, ktoré divákovi poskytnú viac, než veľký plochý priestor.Vyskúšajte zónovanie záhrady pomocou nízkych širokých schodov na označenie hranice od jednej funkčnej časti k druhej. Vytvoria elegantný vzhľad, ktorý sa hodí aj k formálnejším záhradným dizajnom.


Alternatívne môžete rozložiť terasu pri bazéne nízkymi stenami, ku ktorým môžete umiestniť priestory na sedenie alebo ohradiť jedálenský kút. Výsledok? Intímnejší pocit vo veľkom priestore.


14. PRIDAJTE VONKAJŠIE OHNISKO S VEĽKÝM ZÁHRADNÝM SEDENÍM


Predĺžte životnosť svojej terasy pri bazéne vonkajším ohniskom. Z vašej terasy pri bazéne sa stane destinácia dlho po západe slnka (otvorí stavidlá pre skutočne zábavné nápady na párty pri bazéne) a dokonca aj po skončení bazénovej sezóny.

Pre ešte príjemnejšiu atmosféru ho obklopte tlmenou konverzačnou sadou.


15. VYBERTE SI ČERVENÉ TEHLOVÉ DLAŽBY PRE STREDOMORSKÝ ŠTÝL


Pokiaľ ide o výber materiálu na terasu pri bazéne, bežnou voľbou sú dlaždice zo sivej tehly alebo šedej farby. Ak sa však vaša architektúra prikláňa k stredomorskému alebo španielskemu koloniálnemu štýlu, bazénová terasa z červených tehál je prirodzeným doplnkom.

AKÝ POVRCH JE NAJLEPŠÍ K BAZÉNU?

Okolo bazéna je najlepší povrch, ktorý je za mokra nekĺzavý, pohodlný na chôdzu naboso a v lete vám nebude nepríjemne horúco.


Prírodný kameň s textúrovaným povrchom je atraktívnou možnosťou a môže byť zladený alebo zladený s inými tvrdými úpravami na dvore. Porcelánové dlaždice môžu napodobniť vzhľad kameňa a ľahko sa o ne starajú.


Medzi ďalšie možnosti patrí liaty betón s brúseným povrchom alebo s odkrytým kamenivom, ktoré zabraňuje pošmyknutiu, cementové dlaždice a tehly, aj keď tieto nebudú vyhovovať najteplejším regiónom.


Drevené terasy sú ďalšou možnosťou, ale budú vyžadovať pravidelnú údržbu, aby zostali v dobrom stave. Prípadne si vyberte kompozitnú verziu, ktorá vyzerá ako súčasť, ale vyžaduje si minimálnu starostlivosť.

554 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page