top of page

Najlepší dizajnérsky terasový nábytok

Updated: Jul 9, 2021

Všetci máme radi terasovú sezónu - toto špeciálne ročné obdobie určené na vychutnávanie vitamínu D a večery pod holým nebom - a po náročnej zime a skoro na jar je tu ďalší tlak na to, aby bola sezóna terás 2021 výnimočná. Pred rozšírením svojho priestoru o najlepší dizajnérsky záhradný nábytok je však potrebné zvážiť niekoľko praktických a dizajnových prvkov.Začnite touto otázkou: ako chcete používať svoju terasu? Pri výbere terasového nábytku by sa mala riadiť vaša vízia podľa toho, ako sa chcete zapojiť do tohto priestoru. Ak je vaším cieľom relaxácia s rodinou alebo opekanie si priateľmi doma, pohovky a ležadlá vytvoria priestor na zábavu. Ak vás týždne varenia doma zmenili na skutočného šéfkuchára, ktorý je pripravený ohromiť sa na vašej nasledujúcej večeri, vaša jedálenská súprava by mala lepšie vyhovovaťa vašim potrebám.


Pamätajte, že vaša geografická poloha môže určovať, aký druh terasového nábytku je najvhodnejší. Väčšina terás je priateľská k poveternostným vplyvom, ale hliník, oceľ, železo a betón zvládnu tieto prvky lepšie ako prútie alebo ratan. Ak sa nachádzate v oblasti so silným vetrom, vyberte si robustnejší a ťažší nábytok, aby ste sa vyhli hre „chyťte si stoličku“.Jedným z najlepších spôsobov, ako vytvoriť priestor ktorý je osobnejším a štýlovejším, je vyhnúť sa vibráciám typu „rovnaký tón-rovnaké farby“. Môže však chvíľu trvať, kým nájdete kúsky, ktoré sa navzájom dopĺňajú paletou a textúrou, a pritom stále zvyšujú vítaný zmysel pre kontrast. Z nášho nespočetného množstva návrhov terás sme zamersli naše najlepšie „sety“ kombinované a zladené medzi dizajnérmi a klientmi.


Spárujte čierno-teakový set s kreslami na lavicu. Páči sa nám, ako toto kombo prináša pocit dovolenky z Riviéry priamo na váš dvor. So svojou odvážnou a robustnou čiernou konštrukciou, farebnými sedákmi a moderným rámom je tento set moderným pojatím klasického kabínového vzhľadu, ktorý je charakteristický.


Investujte do dobrého terasového dáždnika. Nielen, že slnečníky ponúkajú uvítaný tieň, ale pôsobia aj ako štýlový dekoračný prvok. Môžete vsadiť na klasický pevný materiál alebo si vytvoriť vlastné prestešenie pre hravý pocit.


Ak nemáte krytú terasu, počas nepriaznivého počasia si kúpte ochranné poťahy na nábytok alebo matrace skladujte v interiéroch. Verte nám, stojí za to, aby ste zo svojich kúskov získali čo najviac rokov. A posledná vec: nezabudnite na textil! Usporiadajte vankúše na pohovke a zvážte terasový koberec, ktorý uzemní vašu pohovku alebo jedálenský kút na priestor na terase, ktorý pôsobí štýlovo a kompletne.

73 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page