top of page

Hotel Trakoščan: ideálna zastávka na ceste k moru

Na pomedzí Chorvátska a Slovinska, tam, kde sa krajina rozprestiera v celej svojej nádhere a prírodné scenérie sa menia ako v kaleidoskope, leží ako skrytý poklad Hotel Trakočšan. Tento úchvatný hotel sa ukrýva v srdci prírodného raja, ktorý je domovom pre nekonečné príbehy a legendy. V tichosti a pokoji tohto miesta možno nájsť útočisko pre unavené duše, túžiace po úteku z neustáleho zhonu a hluku moderného sveta. Hotel Trakočšan je oázou pokoja, kde sa zdá, že rušný svet zostáva za zatvorenými bránami.Cesta k tomuto miestu snov nie je nijako náročná. Len tri hodiny jazdy autom zo Slovenska, konkrétne z Bratislavského kraja, sa môže zdať ako krátka doba, avšak prináša so sebou premenu z rýchleho tempa veľkomiest do úplného zastavenia času. Hotel Trakočšan je preto ideálnym miestom pre každého, kto hľadá únik pred každodenným stresom a chce si dopriať chvíle naplnené pokojom a relaxáciou.


Okrem jeho výnimočnej polohy, blízkosť k hraniciam so Slovinskom dodáva hotelu Trakočšan ešte väčšiu atraktivitu. V bezprostrednej blízkosti sa totiž rozkladá jeden z najkrajších hradov Chorvátska - hrad Trakoščan. Z okien hotelových izieb, z terasy reštaurácie, ba aj z panoramatickej sauny sa naskytá dechberúci výhľad na tento historický skvost. Obklopený hustými lesmi a idylickým jazerom, hrad Trakoščan pôsobí ako vystrihnutý z najkrajšej rozprávky, a ponúka svojim návštevníkom okúzľujúce momenty.Pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych v prírode, ponúka okolie hotela Trakočšan nepreberné možnosti. Cyklistické trasy vedúce lesnými cestičkami, turistické chodníky prechádzajúce zelenými kopcami, alebo objavovanie bohatej histórie a kultúry prostredníctvom návštev hradu a okolitých múzeí - to všetko je k dispozícii pre tých, ktorí sa rozhodnú stráviť svoj čas v tejto oblasti. A pre milovníkov vína? Pohostinné vinice v okolí s ponukou degustácií sľubujú nezabudnuteľné gastronomické zážitky.


Srdcom hotela Trakočšan je jeho wellness centrum, ktoré ponúka dokonalú relaxáciu a regeneráciu. Panoramatická sauna a bazén s výhľadom na okolitú prírodu sú ako stvorené pre momenty, kedy chcete na chvíľu zastaviť a nechať všetky starosti plávať preč. Toto miesto je skutočným azylom pre každého, kto hľadá pokoj a pohodu.Hotel Trakočšan nezabúda ani na milovníkov zvierat. Vítanie domácich miláčikov, konkrétne psíkov, robí z tohto hotela ideálne miesto pre dovolenku celého rodinného kruhu. Vďaka tomu sa môžete vydať na dobrodružstvo spoločne so svojím štvornohým priateľom, a užiť si nezabudnuteľné chvíle spoločne.

Nedaleko hotela sa taktiež nachádza ďalší hrad, dostupný pešo, ktorý predstavuje ideálnu destináciu pre rodiny s deťmi. Táto príležitosť ponúka ďalší rozmer objavovania a učenia sa o histórii a kultúre regiónu, a to všetko bez potreby dlhých presunov.


Hotel Trakočšan tak predstavuje miesto, kde sa snúbi komfort, prírodná krása a bohatá história. Je to ideálne miesto pre každého, kto hľadá únik pred každodennou rutinou, či už na krátkom zastavení na ceste k moru, alebo ako cieľ dlhšej dovolenky.

31 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page