top of page

Gril na drevené uhlie alebo plynový? Pomôžeme vám s výberom toho správneho grilu!

Grilovacia sezóna je konečne tu! Určite aj vy patríte medzi ľudí, ktorí si okrem kúpania a horúčavy pod pojmom leto predstavia aj príjemné chvíľky s kamarátmi a rodinou strávené pri dobrom jedle z grilu. Ak si plánujete zaobstarať nový gril, tak určite stojíte práve pred voľbou, či to bude gril na drevené uhlie alebo plynový. Oba dva druhy majú svoje pre a proti. My si dnes prejdeme predovšetkým ich výhody a snáď vám tým pomôžeme s rozhodovaním.Na tradičný gril na drevené uhlie nedá veľa ľudí dopustiť


Gril na drevené uhlie je bez preháňania viac-menej najväčšou klasikou, ktorá kedy medzi grilmi vznikla. A od toho sa pochopiteľne odvíja fakt, že na neho veľa ľudí nedá za žiadnu cenu dopustiť. Zásadnou výhodou takéhoto grilu je predovšetkým fakt, že je neuveriteľne jednoduchý na obsluhu a grilovanie je v jeho prípade naozaj lacné. Aj samotná cena grilu je nižšia, než u konkurentov.


Lenže sú tu aj ľudia, ktorí majú aj pri grilovaní radi predovšetkým svoje pohodlie, a tak ich nemusí baviť pred každým grilovaním zakladať oheň. To síce nie je práve najťažšia vec, ktorá by vás mohla pri grilovaní postretnúť, ale pre neskúsených a nováčikov to dokáže byť značne frustrujúce.


Prečo je teda gril na drevené uhlie taký obľúbený? Je to dané predovšetkým tým, že pokrmy z neho sú absolútne delikátne a veľa ľudí si doslova užíva typickú vôňu mäsa a surovín pripravených na tradičnom ohni. Či už použijete klasické uhlie alebo iné palivo, zistíte, že naozaj zanechá na surovine neopakovateľnú arómu a dokonca aj ľahkú odozvu v chuti. S tým sa spája aj fakt, že majú mnohé grily na drevené uhlie i možnosť údenia. A každý milovník údených pokrmov veľmi dobre, vie že oheň v tomto nič nenahradí.


Plynový gril osloví svojou jednoduchosťou a funkčnosťou


Tradičné grily majú svojho ťažkého súpera v podobe plynového grilu. Plynový gril, ako už názov napovedá, namiesto klasického horľavého materiálu používa pripojenie k plynu. To je riešené pripojenou plynovou bombou a držiak na ňu je navyše súčasťou konštrukcie grilu.


Plynový gril je rozhodne vo väčšine prípadov drahší než gril na drevené uhlie, ale zároveň sa pýši množstvom zásadných výhod. Tou hlavnou je, že je jeho obsluha oveľa jednoduchšia. Hodí sa tak napríklad na rôzne rodinné akcie a večery, kedy sa naozaj nechcete nadrieť so zakladaním a udržiavaním ohňa, a tak použijete pohodlnejší plynový gril.


Popri svojej jednoduchosti v užívaní je ale potrebné spomenúť aj fakt, že má oveľa širšie využitie, než plynový gril. A ako to je vôbec možné? Vďaka regulácii plynu je totiž možnosť udržiavať v plynovom grile stabilnú teplotu. Vďaka tomu je tak napríklad oveľa vhodnejší na zložitejšie pokrmy, keď potrebujete mäso nechať grilovať dlhú dobu za stabilných podmienok. Veľa ľudí ho po zakúpení dokonca používa ako multifunkčnú vonkajšiu kuchyňu, pretože sa na ňom dá veľmi jednoducho aj navariť klasicky v hrncoch.

37 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page