top of page

Drakuloterapia nie je taká strašidelná, ako znie

Možno ste v posledných rokoch často v médiách počuli výrazy „drakuloterapia“ alebo „plazmalifiting“, ale čo to je a je to bezpečné?


Jednou z najznámejších hviezd ktorá preslávila tento typ terapie je Kim Kardashian a to už v roku 2013, keď sa dostala na titulky po vyskúšaní tejto plazmy bohatej na krvné doštičky. Aj keď to vyzerá a znie trochu desivo, ošetrenie má v skutočnosti mnoho zdravotných výhod vrátane omladzovania pokožky.


Teraz túto skrášľujúcu procedúru v mene mladistvej a revitalizovanej pleti skúša stále viac celebrít! Od Hollywoodu až po naše končiny sa stáva čoraz populárnejšou, v našich končinách ju dostala do popredia klinika Dermacenter.


Ak hľadáte mladistvú a čistú pleť, čítajte ďalej a zistite, prečo by drakulo terapia mohla byť pre vás tou najlepšou liečbou.


Čo je teda plazmalifitng?


Plazmalifting je revolučné ošetrenie proti starnutiu, ktoré zahŕňa použitie vlastnej krvi, aby ste získali mladistvý vzhľad. Postup zahŕňa odber vzorky krvi a jej rozdelenie na červené krvinky, číre sérum a krvné doštičky – proces známy ako centrifugácia. Vitamíny a aminokyseliny sa potom môžu pridať do séra, ktoré sa následne vstrekne späť do tváre. Dermacenter používa drobné, bezbolestné injekcie do problémových oblastí tváre, ktoré si vyžadujú túto liečbu.


Je to bezpečné?


Keďže tento postup využíva vlastnú krv, existuje len malé riziko reakcií alebo prenosu chorôb, takže je mimoriadne bezpečný. Ide o prírodnú liečbu pomocou vlastnej plazmy. V porovnaní s ostatnými technikami ide o vlastnú krv a nie o cudzorodé látky - telo neprijíma žiadne umelé látky. Neexistuje žiadne iné sérum, ktoré by obsahovalo viac prírodných proteínov, rastových faktorov, ktoré má lepšie reparačné schopnosti ako vaša vlastná plazma.


Aké sú výhody tejto liečby?


Toto ošetrenie stimuluje telo k rýchlejšiemu hojeniu, takže ak máte jazvy, strie, vrásky alebo suchú, matnú pokožku, Plazmalifting je prirodzený spôsob zlepšenia vzhľadu tváre bez použitia výplní a je dokonca známe, že lieči vypadávanie vlasov a zranenia.


Táto procedúra sa používa hlavne na omladenie pokožky v oblastiach ako je čelo, líca, krk, dekolt, ruky, kolená a lakte a dodáva jej žiarivý a mladistvý vzhľad.


Drakuloterapia je cenovo dostupnejšia a menej invazívna možnosť ako iné chirurgické zákroky a možno ju kombinovať s inými ošetreniami na omladenie tváre, ako sú dermálne výplne, laserový resurfacing.


Výsledky môžu byť viditeľné už po 2-3 mesiacoch bez vedľajších účinkov a výsledky sú dlhodobé.


V tlači sa objavilo množstvo špekulácií a zavádzajúcich informácií o plazmaliftingu, a preto je dôležité, aby ste, ak uvažujete o takejto liečbe, získali informácie od odborníka v zdravotníctve, ako je v Dermacenter kde vám poradia odborníci na krásu.


334 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page