top of page

Dizajnérsky výber terasového nábytku pri bazéne v 4 štýloch pre vaše najlepšie leto

Počuli sme to z viacerých zdrojov a sme veľmi šťastní, že sa udržuje chod "božích mlynov": toto leto nie je iba ďalším psím dňom medzi jarou a jeseňou, ale niečím skutočne zvláštnym. Keď sa odložené zhromaždenia dostanú späť do kalendára a teplomer stále stúpa, sme pripravení, baviť sa a otestovať limity nášho SPF. To je pravda - náš život sa premiestnil von, bazén je von.


Po takmer roku a pol hlavnej sezóny strávenej doma sa stretávam s klientami ktorí majú túžbu po súdržnejšom toku medzi ich vnútornými a vonkajšími priestormi, v ktorom sa miešajú pohodlné kúsky hodné obývačky s luxusným štýlom. Aj keď sme pevne presvedčení, že priestor neuzatvára lepšie nič ako blízki priatelia, ľahká konverzácia a vaša voľba podľa výberu, správny nábytok a doplnky pri bazéne vám môžu deň pri vode z povýšiť z každodenného bežného na okamihu na niečo úplne nové.


Máte šťastie, pretože niekoľko našich vedúcich návrhárov získalo mimoriadny kredit a stiahlo svoj obľúbený exteriérový nábytok a akcenty v štyroch rôznych štýloch, ktoré vám pomôžu pri ďalšom stretnutí. Či už sa rozhodnete pre túto tichomorskú prírodnú atmosféru, alebo máte skôr mentalitu boho, mám tu pre vás riešenie a váš bazén (alebo vašu terasu)


Bazénový štýl Cali-Cool


Či už sa pozriete na domy do Palm Springs alebo len do Kalifornie, vidíte ľahkosť, pohodlie a bezstarostný elegantný štýl inšpirovaný Kaliforniou je dokonalým inšpiratívnym bodom pre vaše osvieženie pri bazéne (alebo terase!). Úžasná dizajnérka Melissa Wagner zdieľa svoje tipy na uvoľnenú, ale rafinovanú (západnú) pobrežnú estetiku, ktorú nazýva „nepopierateľne Cali“.

Začnite celodennými stoličkami v teplom drevenom alebo bielom tóne a udržujte tonálnu atmosféru ladenú s ľahkým a jasným dáždnikom nad hlavou popri nadrozmerných kvetináčoch s textúrou. Ako zdieľa Melissa, „štýl Cali-Cool vždy začína sviežim, neutrálnym základom - potom doplňte uvoľnené modré odtiene a doplnky terakoty alebo ružovej na doplnenie palety.“ Ratanové lucerny a záhradné svetlá prevedú vaše leňošenie cez tzv. "golden hour" aj ďalej. A na záver doplňte okamih tkaným podnosom pre osvieženie dúškov pri bazéne.


Boho Cabana


Už ste prijali tento temperamentný bohémsky štýl v interiéri? Návrhárka Heather Goerzen, nám ukazuje, ako pokračovať v booho štýle vonku s eklektickou zmesou farieb, vzorov a textúr, ktoré sú uvážené a nenáročné. Ako sama hovorí, „všetky najlepšie domy majú to, ach, len sme tieto kúsky náhodne usporiadali dokopy a vyzerá to, že vyzerá úžasne, atmosféra sa rozbieha.“Záhradný nábytok ratanový


Vymeňte leňošku za ratanovú pohovku a spárujte ju s prúteným alebo ratnovým kreslom alebo hojdacím kreslom, aby ste vytvorili atmosféru hodnú kľudného miesta, len na dohľad od bazéna. Kľúčom k boho štýlu je "trochu zo všetkého." Pracujte so zábavným zložením strapcov, farieb a tkaných materiálov spolu s množstvom vankúšov pre nekonečné konfigurácie sedenia. Kovaná mosadz, terakotové kvetináče a slnečník pripomínajúci Francúzsku riviéru dotvárajú dotiahnutý štýl do života, vďaka ktorému sa váš priestor stane top výberom pre budúci nedeľný Funday :).


Luxusné leňošenie


Ste pripravení na pobrežnú scenériu, ale predtým, ako chytíte pas do ruky, potrebujete rozcvičku pri bazéne? Keď chete vedieť, ako priviesť domov štýl St. Tropez pomocou kreslenia pútavých kúskov a odvážnych vzorov pre sofistikované nastavenie, ktoré určite zapôsobí na vašich priateľov z bazéna.
Pripravte terasu s klasicky elegantnou neutrálno-bielou paletou, počnúc záhradným kobercom ktorý je vhodný do vonkajšieho prostredia, na ktorý môžete položiť s teakové leňošky. Ak ste si to nevšimli, možnosti vonkajšieho čalúnenia sa za posledné desaťročie vážne zlepšili. Odporúčam vám, aby ste sa priklonili k vyššej kvalite čalúnení, aby ste mali stále pocit svieži a originálny môžete priestor doplniť pruhovanými vankúšmi.


Pre svoj voľný čas nezabudnite na set rakiet alebo hru pri bazéne... :)


Škandinávska lagúna pokoja


Kto povedal, že hygge a teplo nemôžu fungovať? Ja nie! Zatiaľ čo škandinávsky štýl môže pripomínať nadrozmerné svetre, slabo osvetlené stoly a útulnú atmosféru, tieto štýlové prvky potrebujú svoj okamih aj na slnku.Ako vždy v tomto žánri, treba začať s jednoduchými a neutrálnymi prvkami v kombinácii s čiernobielymi doplnkami a textúrami z prírodného dreva. Rovnako ako bohémsky štýl, aj Scandi Mid Mod (originálny názov) sa uvoľnene stavia k miešaniu tónov. Vonkajšia pohovka s teplým dubom a teaková lavica vychádzajú v pohode so zemitými bočnými stolíkmi stoličkami z hliníku v kombinácii s teakovým drevom. Sukulenty a ťahavé rastliny v jednoduchých kvetináčoch vzdávajú hold prírode. Čisté línie a textúrované deky lákaju na večervý pobyt na nekonečné letné popoludnia.


Nech už je váš štýl akýkoľvek, dúfam, že si z tohoto výberu nájdete množstvo inšpirácii.


435 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page