top of page

Ako si zariadiť zimnú záhradu?

Updated: Nov 28, 2022

Zimnú záhradu tvorí zasklená konštrukcia pričlenená k budove, zasklený balkón, či terasa. Vaším obľúbeným miestom nemusí byť len v lete. Plnohodnotne ju môžete užívať počas celého roka. V kontakte s prírodou každý deň ostanete, aj keď vonku vládne mráz. V zimnej záhrade vám vôbec nebude prekážať. Prezradíme vám, ako zimnú záhradu využiť a ako si ju zariadiť, aby ste z nej tešili každý deň rovnako.

Od semienka k odolnej priesade


Slnečné lúče sú na jar už oveľa silnejšie. Presklená zimná záhrada ich doslova priťahuje. Je v nej príjemne teplo, aj keď sa vonku ešte kde tu belie sneh. Minimálne záhradkári už presne vedia, ako toto teplo využiť vo svoj prospech. Odolné priesady potrebujú dobrú zem, veľa vody a ešte viac svetla a tepla. Keď nemáte skleník, využite priestor a prostredie, ktoré zimná záhrada ponúka. Semienka, z ktorých priesady vzídu nasaďte do debničiek, kvetináčov alebo u nás obľúbených téglikov od jogurtov. Využite farebné obaly na kvetináče a z priesady v tégliku vznikne zaujímavá dekorácia.


Priestor, ktorý všetky ostatné zatieni


Po dobre odvedenej práci si doprajte zaslúženú odmenu v podobe oddychu. Záhradné sedacie súpravy z umelého ratanu majú pozoruhodný dizajn, pohodlne sa na nich sedí a poobede si na nich bez problémov zdriemnete. Zaujímavé dekorácie na stenu vám zo zimnej záhrady pomôžu vytvoriťoddychovú zónu, ktorú využijete celoročne. Originálne závesné kreslo vás bude pri čítaní obľúbenej knihy jemne pohojdávať. Minimálne vašim deťom sa bude táto dekorácia veľmi páčiť. Zo zimnej záhrady sa vďaka správne zvoleným doplnkom stane obľúbené miesto celej rodiny.


Stále čerstvé a voňavé


Bylinky, ktoré pri varení používate najčastejšie nekupujte. Vďaka zimnej záhrade ich budete mať čerstvé a voňavé počas celého roka. Stačí si z nich odtrhnúť potrebné množstvo a dochutiť jedlo, ktoré práve varíte. Doma vypestovaná zelenina chutí oveľa lepšie ako tá, ktorú kúpite v supermarkete. Niektoré druhy zeleniny môžete pestovať aj v zime. Čerstvá cibuľka, mrkva, či petržlen vyrastú aj v kvetináčoch a v zime sú na nezaplatenie. Vertikálna záhradka je pekná a priestorovo nezaberie veľa miesta. V závesnom košíku vždyzelená rastlina tiež pekne vynikne. Milovníci citrusov si tu tiež prídu na svoje. Na ich plodoch si tak skoro nepochutia, ale keď sa im to podarí, bude to to najlepšie ovocie, ktoré doteraz jedli. Citrusy sa nepestujú kvôli plodom. Samotné rastliny vás presvedčia svojou krásou.


Zimnú záhradu využite naozaj naplno


Gril párty nemusíte robiť len v lete. Plynový ohrievač vám v zimnej záhrade zabezpečí potrebné teplo a na záhradnom grile pripravíte tie najchutnejšie pochúťky. Záhradné stoly, stoličky, pohovky a kreslá vám zabezpečia dokonalý odpočinok a relax aj v chladnejšom období. Zariadenie zimnej záhrady prispôsobte svojim potrebám a vytvorte z nej plnohodnotný priestor a v spoločnosti svojich obľúbených byliniek, zeleniny a kvetín trávte všetok svoj voľný čas a dobite sa energiou. Pre vytvorenie úžasnej zimnej záhrady, môžete využiť aj stavbu akou je pergola.


Cvičenie pod hviezdami


V zime sa vám do cvičenia veľmi nechcelo, ale nevadilo vám to. Pod zimným oblečením nedostatky postavy nevidieť, na jar začínajú prekážať a v lete sa už chcete pochváliť peknou vyšportovanou postavou. Je na čase začať cvičiť. Prineste si fitness príslušenstvo, s ktorým cvičíte najradšej a premeňte zimnú záhradu na svoju osobnú posilňovňu. V takomto príjemnom prostredí sa vám bude cvičiť oveľa lepšie.86 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page