top of page

Ako sa správne navoňať, aby vôňa vydržala dlhé hodiny?

Dámske parfémy o svojej majiteľke veľa prezrádzajú. Zatiaľ čo jednu špecifikuje romantický, sladký parfém pre ženy, inú sprevádza výrazná korenistá dámska vôňa. Parfum podčiarkuje celkový vzhľad, často sa stáva podpisom ženy a napovedá mnoho o jej osobnosti. Výber voňavky nie je však len náročný a zodpovedný proces, ale aj časová a finančná investícia. Je teda prirodzené, že by mala vôňa vydržať počas celého, povinnosťami nabitého, dňa. Ako zabezpečiť, aby nestrácala na omamnosti a vydržala tak dlho, ako je potrebné?


Voňaví pomocníci


Aby dámske parfémy vydržali čo najdlhšie, je dôležité nepodceniť prípravu. Vôňa sa na vlhkej pokožke usadí oveľa lepšie ako na suchej. Preto je ideálne, ak pred nanesením voňavky použijete telové mlieko, maslo či olej. Skvelou voľbou je neparfumovaná telová kozmetika. Produkty s parfumáciou by skrátili výdrž voňavky a neutralizovali jej intenzitu. Najefektívnejším spojením je kombinácia parfumu a telového balzamu s rovnakým základom vône. Sprchový gél či mydlo z tej istej rady alebo edície výdrž vône predĺži a pridá jej na sile.


Kam aplikovať parfum, aby ste podporili jeho výdrž?


Intenzitu a výdrž vône ovplyvníte i jej umiestením na tele. Dámske parfémy najlepšie reagujú na takzvaných pulzných bodoch. Tie sú totiž najviac prekrvené a sladké parfémy pre ženy aj korenisté dámske vône tak majú ideálne prostredie na rozvoniavanie v plnej sile. Vhodnými miestami sú zápästia, dekolt a krk, miesto za uchom, ba dokonca i lakťová a kolenná jamka. Na každé miesto aplikujte dámsky parfém samostatne. Ak máte vo zvyku naniesť vôňu na jedno zápästie a preniesť ju trením na druhé, výdrž vône sa týmto často používaným spôsobom nanášania parfumu skráti.


Voňavka však nemusí byť nanesená výhradne len na telo. Navoňajte napríklad šatku, oblasť goliera blúzky či lem sukne. Ak nanesiete decentne vôňu na podobné miesta vášho oblečenia, nebude pôsobiť vulgárne a zároveň poistí celkovú výdrž parfumu. Predovšetkým v letných horúčavách je tento postup veľmi užitočný. Ak sa obávate škvŕn na látke, vytvorte oblak vône vo vzduchu a prejdite cezeň. V prípade, že je to možné, kombinujte dámsky parfém s telovým sprejom či sprejom do vlasov z rovnakej rady.


Starostlivosť o dámske parfémy


Celkovú kvalitu voňavky ochránite aj správnym skladovaním. Pamätajte, že parfumy obľubujú tmavé a chladnejšie miesta. Určite ich preto nevystavujte slnku a teplu. Tie totiž rušia molekuly látok, ktoré sa v parfume nachádzajú. Nie je ani vhodné nechávať voňavky v kúpeľni, pretože vlhké prostredie im tiež nesvedčí.

Ak chcete mať istotu a svoje voňavé poklady ochrániť, odkladajte ich po použití späť do krabičky. Pred aplikáciou vône flakónom netraste. Čím viac vzduchu sa doň dostane, tým rýchlejšie voňavka stráca na svojej kvalite. Ak sa budete držať týchto pravidiel, parfumy vám vydržia dlho ako nové a zachovajú si svoju intenzitu.

381 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page