top of page

Aké sú najlepšie materiály pre luxusný vonkajší nábytok?

Updated: Oct 11, 2022

Pracujete na dôležitom projekte vonkajšieho dizajnu a váš klient by chcel vytvoriť modernú, rafinovanú a prívetivú atmosféru zariadenia, ktorá môže predovšetkým vydržať čo najdlhšie.Je možné dosiahnuť podobný výsledok? Odpoveď je áno.


Pre maximálne využitie vonkajšieho prostredia elegantného domova, zameraného na maximálnu životnosť a odolnosť, je potrebné zvoliť hodnotné materiály, určené na realizáciu nábytkových prvkov s veľkým estetickým vzhľadom a pozoruhodnými technickými kvalitami.


V tomto článku vám ukážeme tie najlepšie materiály pre projekty luxusného vonkajšieho nábytku, pričom budeme venovať osobitnú pozornosť technickým a estetickým vlastnostiam každého z nich.

Aké sú najlepšie materiály pre luxusný vonkajší nábytok? Pohovka

9 najlepších materiálov pre luxusný vonkajší nábytok

Pre vytvorenie zariaďovacej kompozície s veľkým estetickým vplyvom, bez zanedbania funkčnej stránky, je potrebné zvoliť kvalitné technické materiály.


Nižšie vám ukážeme tie najlepšie materiály pre luxusný vonkajší nábytok na realizáciu vášho dizajnového projektu:

  • Prírodné materiály

  • Syntetické materiály a kovy

  • Teraz sa na tieto kategórie pozrieme bližšie.

Prírodné materiály do chránených vonkajších priestorov


Ratan


Ratan je vzácny materiál prírodného pôvodu, ktorý sa dodáva vo forme trstiny. Dováža sa z juhovýchodnej Ázie a po starostlivom výbere sa používa pri výrobe zariaďovacích konštrukcií.


Hlavné vlastnosti tohto materiálu sú:

  • Elasticita

  • Flexibilita

  • Ľahkosť

Ratanová trstina je zakrivená zahrievaním ohňom. Ďalej môže byť ratan maľovaný.


Prútie


Prútie sa získava vytiahnutím vnútornej časti ratanu v rôznych priemeroch, v okrúhlej alebo plocho-oválnej verzii.


Výhradne za mokra a následne ručne tkané umožňuje vytváranie textúr s rôznorodejším dizajnom. Prútie je možné farbiť špeciálnymi procesmi lakovania.


Používa sa ako na ligatúry, v tomto prípade s dekoratívnou hodnotou, ale aj na oživenie veľkých textúr. Je vhodný na farbenie a aplikácia fixátora zvyšuje jeho estetiku a odolnosť a chráni ho na dlhú dobu.


Výhoda ratanového, prúteného a pergamenového nábytku spočíva v tom, že vám umožňujú vytvoriť si scenár nábytku v prírodnom prevedení s hustými a vzácnymi textúrami, ktoré pochádzajú zo zručných rúk remeselníkov. Pre zachovanie jeho krásy a odolnosti odporúčame používať ho v chránených priestoroch ako sú verandy a verandy chránené pred dažďom a priamym slnečným žiarením.


Ak vás fascinuje umenie tkania a „ručná“ výroba, pozrite si našu kolekciu prírodného ratanu.

Aké sú najlepšie materiály pre luxusný vonkajší nábytok? 2

Syntetické materiály a kovy pre úplne vonkajšie priestory


Syntetické vlákno


Postupom času boli vyvinuté nové syntetické materiály, ktoré kombinujú vzhľad prírodných vlákien s výkonom materiálu, ktorý môže byť vonku, aby reagoval na rastúci dopyt trhu, ktorý si vyžaduje elegantné zariadenie, ktoré vydrží.

Nábytok vyrobený zo syntetickej živice má vnútornú hliníkovú štruktúru, ktorá zaručuje ľahkosť a zároveň pevnosť.


Syntetická živica, ktorá pokrýva štruktúry, je jedinečný materiál, pretože sa nebojí poveternostných vplyvov ani odfarbuje, keď je vystavený UV žiareniu. Odoláva aj nízkym teplotám a nemôže ho napadnúť soľ, chlór, plesne ani parazity.

Vďaka týmto vlastnostiam v kombinácii s jednoduchou údržbou je ideálny na dlhodobé používanie vo vonkajšom prostredí.


Vankúše a látky


Zabezpečenie relaxačného a príjemného pobytu vonku by malo byť hlavným cieľom každého architekta a dizajnéra, ktorý sa podieľa na zariaďovaní vonkajších priestorov.


Na zaistenie pohodlia a estetiky pri 360 stupňoch vyberte vankúše a látky vhodné na vonkajšie použitie. Na dnešnom trhu existuje široká škála návrhov, ktoré dokonale reprodukujú jemné tkaniny používané vo vnútornom prostredí, ako je ženilka, ľan a satény, ktoré sú zároveň určené na použitie vonku.

Odporúčame vám, aby ste sa vždy rozhodli pre úplne odnímateľné vankúše, aby ste ich mohli prať, a vyberali si látky s vodoodpudivými vlastnosťami, odolné voči pôsobeniu slnka, mesiaca, nepriaznivého počasia, chlóru a slanej vody, ktoré sú odolné voči škvrnám a plesniam. .Aby ste zabezpečili väčšiu ochranu počas obdobia alebo času nepoužívania, odporúčame prikryť každý kus nábytku špeciálnym ochranným krytom vyrobeným z certifikovaných technických materiálov, vodeodolný a priedušný. Kryt je nevyhnutným prvkom určeným na ochranu nábytku tak, aby vždy zostal

13 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page