top of page

4 jednoduché záhradné projekty, s ktorými sa môžete zabaviť cez víkend

Túžite po letnom projekte? Aj keď máme radi dobré nákupy do vašich domov, je tu niečo, čo by ste mali urobiť k spokojnosti so znečistením vlastných rúk a so skutočným osobným kontaktom s vašim domácim priestorom. Viete, že keď sa niekto pýta „Odkiaľ to máš?“ môžete nonšalantne a vždy pokojne odpovedať: „ach, len som si to sám vyrobil, zhotovil, prípadne zmontoval.“


Iste, môžete si vyrobiť veľké domáce patio. Ale to si vyžaduje viac času a väčšie rozpočty. Ak hľadáte ľahkú remeselnícku prácu, rada sa s vami podelím o svoje tipy na jednoduché projekty v domácnosti, ktoré môžete urobiť sami - počas víkendu.


Či už sa chcete pripraviť na stretnutie, ktoré sa uskutoční 5. júla, alebo využiť predĺžený víkend na vytvorenie so zábavného projektu doma, môžem vám sľúbiť, že plody svojej práce si budete môcť vychutnať do konca leta. !


Vypestujte si rustikálnu zeleninovú záhradu


Každý dom má niekoľko holých miest a zvyšky zo starých domácich projektov, ktoré jednoducho zachytávajú prach. Vymeňte ho za zvyšky šrotu a prázdny kútik vášho dvora tak, že z neho urobíte rustikálnu záhradu. Jednoducho vykopte štvorec alebo obdĺžnik priestoru a vytvorte okolo neho rám z dreva, ktorého stred naplníte črepníkovou pôdou a vašimi radmi zeleninových semien alebo rastlín pre letnú záhradu.


Ak hľadáte kreatívnejšiu výzvu, pomocou starých alebo rozbitých kvetináčov a váz môžete vytvoriť poschodové kvetinové záhony a dodať vášmu dvoru trochu eklektický štýl. Zvážte opätovné použitie rebríka (alebo dokonca vytvorenie vlastného rámu v štýle rebríka s týmto extra odpadovým drevom), aby sa opieral o bok vášho domu. To funguje obzvlášť dobre v menších priestoroch bez veľkého dvora, dokonca aj na terase vášho bytu. Jednoducho naplňte staré kvetináče rôznymi zeleninami alebo rastlinami a usporiadajte ich na rebríku pre svieži vertikálny záhradný vzhľad. S trochou štastia budete do konca leta zbierať svoje vlastné šaláty (alebo koktailové bylinky).


Pridajte okenice alebo okenné skrinky


Okná sú ako oči domova a ako všetci vieme, niekedy môže malá zmena v podobe

maskary(metaforicky povedané) veľmi pomôcť. Ak máte radi domácu estetiku, toto je ten pravý okamih, kedy môžete vyskúšať drevené okenice pre nádych tradičného štýlu. Pro tajomstvo: okenice nemusia byť ani funkčné, aby vylepšili váš dom a dodali mu krajšiu príťažlivosť - kúzlo mu dodáva iba vzhľad a myšlienka.


Alebo sa osvojte tento parížsky životný štýl a pomocou okeníc vneste do popredia svojho domu popovú farbu a život. Nielenže sa super ľahko inštalujú, ale majú aj najrôznejšie štýly, ktoré vyhovujú vášmu domovu a vašej osobnosti. Drevo vám dodá rustikálnejší vzhľad, kov dodáva industriálny nádych a samozrejme štýly v košíku sú vždy klasikou. Zasaďte svoje obľúbené kvety alebo zeleň a môžete vyraziť.


Pri kuchynských okenných boxoch veľmi radi sadíme bylinky.


Zasaďte vertikálnu sukulentnú záhradu


Pre tých z nás, ktorým chýba zelený palec alebo jednoducho nemajú veľa času venovať sa záhrade, sú vašim novým BFF sukulenty a vzduchové rastliny. Zamaskujte veľké pruhy odkrytého vonkajšieho stenového priestoru vertikálnou záhradou sukulentov, vzdušných rastlín, machov a iných rastlín nenáročných na údržbu. Výsledkom je organická zelená stena, ktorá nevyžaduje veľa údržby.


Mali by sme si uvedomiť slnečné požiadavky rastlín - nemiešajte rastliny, ktoré potrebujú priame svetlo, s tými, ktoré vyžadujú nepriame svetlo, aby všetky mohli šťastne rásť vedľa seba.


Zostavte si svoj vlastné vonkajšie ohnisko


Nič nehovorí o lete, ako zvuk praskajúceho dreva, či jemná oranžová žiara plameňov a tyčinky

marshmallows. Zatiaľ čo výroba vlastného ohniska môže stáť veľa peňazí, tento jednoduchý prístup pre domácich majstrov nevyžaduje žiadne plynové potrubia ani zásadné stavby.


Vyčistite priestor v tráve, vykopte kruh hlboký najmenej 20 cm a vyplňte ho štrkom. Pridajte oceľový krúžok, aby ste vytvorili štruktúru a udržali plamene obsiahnuté (áno, rovnako ako všetko ostatné, aj tieto nájdete v Hornbachu či OBI).


Potom, navrstvite okolo oceľového krúžku staré tehly alebo škvárové bloky. Klepnite na každú vrstvu kameňa gumovou paličkou, aby ste zaistili bloky alebo tehly, keď ich budete stavať vyššie. Teraz ste si vytvorili ohnisko, veľmi ľahko.


V neposlednom rade si obklopte svoje ohnisko stoličkami a sledujte, ako sa vaše vonkajšie stretnutia rozširujú zo dňa na noc. Ale v prípade že sa necítite na výrobu vlastného ohniska stále si môžete záhradné ohnisko kúpiť :)


71 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page