top of page

ZÁHRADNÉ POHOVKY – UŽITE SI BABIE LETO VO VEĽKOM ŠTÝLE!

Updated: Jun 3, 2022

Záhradná pohovka je dokonalou alternatívou k bežnému nábytku, ktorý bežne vídame vo väčšine záhrad. Milovníci leňošenia na slnku čoraz častejšie a odvážnejšie narúšajú túto zaužívanú „schému“ a pri zariaďovaní priestoru na čerstvom vzduchu siahajú po luxusných pohovkách a mäkkých kreslách. Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, otvorená terasa je ideálnym miestom pre čalúnený nábytok. Značkové pohovky odolné voči vonkajším vplyvom vnesú do vašej záhrady vkus a všetkým členom domácnosti zabezpečia ideálne podmienky na odpočinok. Ktorá záhradná pohovka dokonale zapadne do vašej záhrady? Prezrite si naše návrhy!MILANO – modulárne záhradné pohovky


Náš zoznam najzaujímavejších kúskov vonkajšieho vybavenia otvárajú záhradné pohovky MILANO – absolútny bestseller, ktorý sa teší neutíchajúcemu záujmu tých najnáročnejších zákazníkov. Vďaka čomu si túto záhradnú pohovku obľúbili všetci milovníci vylihovania na slnku? Odpoveď je jednoduchá! Nábytok MILANO má všetko, čo by sme mohli očakávať od prvotriedneho vonkajšieho vybavenia – vynikajúcu odolnosť, vysoký komfort, praktickú konštrukciu a úžasný vzhľad. Minimalistické záhradné pohovky MILANO v tlmených farbách premenia fádny priestor na luxusnú terasu zaliatu lúčmi slnka.


Súpravy MILANO sú dostupné v mnohých variantoch, ktoré sa líšia farbou a počtom komponentov. Môžete si vybrať zo sivých, bielych a hnedých rohových sedačiek v kombinácii s nízkym konferenčným stolíkom alebo vyšším stolíkom a súpravou taburetiek. Srdcom každej súpravy je elegantná a nesmierne pohodlná rohová pohovka zložená z modulov. S nábytkom MILANO získate univerzálne vybavenie vhodné na každú príležitosť. Súpravy vďačia za svoju multifunkčnosť najmä ich špecifickej konštrukcii. Každá záhradná pohovka z tejto série sa skladá z ľahkých mobilných častí, ktoré je možné zostaviť do ľubovoľného tvaru. Stačí zopár rýchlych pohybov a široká rohová pohovka sa v okamihu zmení na praktické ležadlo.


Pri menovaní výhod nábytku MILANO by sme nemali vynechať kvalitu materiálu, z ktorého je vyrobený. Pohovka, taburetky i stoly sú upletené z umelého ratanu – inovatívneho syntetického materiálu, ktorý je dokonalým spojením prírodného, hrejivého povrchu s absolútnou odolnosťou moderných plastov. Nábytok z umelého ratanu nevyžaduje žiadnu impregnáciu ani obnovovanie farby. Dokonalú kondíciu si zachováva aj napriek pôsobeniu vody, UV žiarenia a vysokých i nízkych teplôt. Vyznačuje sa výnimočne dlhou životnosťou.


Šlofík na terase s pohovkou PORTOFINO


Záhradná posteľ so strieškou sa stane vaším obľúbeným spoločníkom na opaľovanie alebo popoludňajší šlofík. Táto pohovka zo série PORTOFINO splní očakávania každého leňocha, ktorý miluje pasívny odpočinok v pohodlí svojej záhrady.

Luxusný kúsok s neobvykle širokým priestorom na sedenie vám poskytne pohodlie v ľahu i polosede. Charakteristickým znakom tejto postele je malá skladacia strieška. Potrebujete sa rýchlo ukryť pred kvapkami dažďa? Zdá sa vám, že na slnku je príliš horúco? Ľahkú striešku bez problémov rozložíte jednou rukou a ochladíte sa v tieni alebo sa ochránite pred dažďom. Záhradná posteľ z tejto série navyše nezaberá veľa miesta, takže sa výborne hodí i na menšie verandy a balkóny. Nábytok PORTOFINO je populárny nielen medzi bežnými ľuďmi, ale jeho kvality oceňujú aj majitelia hotelov a wellness centier. Tento výrazný kúsok vnáša do priestoru nádych luxusu, ktorý priťahuje tých najnáročnejších zákazníkov túžiacich po relaxe v skutočne kráľovských podmienkach.


LEONARDO – elegantné pohovky na terasu v anglickom štýle


Jemná, subtílna, zaujímavá... Presne týmito prívlastkami môžeme opísať záhradnú pohovku LEONARDO! Sedačka, ktorý je dostupná v súprave s kreslami a stolíkom, vnesie do vášho obľúbeného priestoru za domom trochu nonšalantnej elegancie. Súprava z umelého ratanu sa bude nádherne dopĺňať s vybavením založeným na nadčasovej klasike. Vďaka nej sa aj skromná terasa môže premeniť na čarovné miesto na stretnutia pri káve.CANNES – pohovka na terasu z prírodného ratanu


Premýšľate, ako zariadiť terasu v boho štýle? Všetkým milovníkom priestorov zariadených v prírodnom duchu s veľkou dávkou voľnosti s ohromným potešením predstavujeme záhradnú pohovku CANNES – nevšedný kúsok, ktorý si v momente získa vaše srdce.

Ľahká, jemná a prekvapivo pohodlná... Žiadne slová lepšie nevystihnú záhradnú pohovku CANNES! Nábytok z dielne dizajnérov značky Vimine vás poteší svojou originalitou. Ozdobný nábytok inšpirovaný koloniálnym štýlom je upletený z ratanu – exotickej suroviny získavanej z ohybných kmeňov ratanových paliem. Pohovka so surovým prírodným povrchom dokonale zapadne na terasu zariadenú v rustikálnom, tropickom či boho štýle. Môžete si ju zakúpiť samostatne alebo v súprave spolu s kreslami a stolíkom z rovnakej série. V našej ponuke nájdete modely v farbe prírodného ratanu alebo v pranej bielej. Pohovka CANNES je navyše prepracovaná z estetického, ale aj funkčného hľadiska. Ľahká sedačka s nízkou konštrukciou je tvarovaná tak, aby rozmaznávala každý sval vášho tela.


Záhradná pohovka z ponuky značky Vimine je naozaj jedinečná. Každý kus je vyrobený ručne zo materiálov, ktoré pochádzajú z ekologických zdrojov, konkrétne z udržateľných plantáží v slnečnej Indonézii.


Moderné záhradné pohovky MERANO – talianske prázdniny


Inšpirácie na krásnu terasu plnú pokoja nájdete v ponuke značky Zumm! Dizajnéri tejto známej značky opäť ukázali svoj skvelý zmysel pre aktuálne trendy a vkus. So záhradným kreslom, stolíkom a pohovkou zo série MERANO si vo vlastnej záhrade vytvoríte zákutie v toskánskom štýle.


Nábytok vďačí za svoju ľahkú a jemnú podobu najmä hliníku ošetrenému práškovou farbou – kovu, ktorý v sebe spája nenápadný dizajn s absolútnou odolnosťou. Základom moderného dizajnu týchto kúskov je nízky a ľahký rám geometrického tvaru, ktorý je oživený vložkami z teakového dreva. Prírodný akcent narúša chlad kovovej konštrukcie a dodáva jej jedinečný charakter. Séria MERANO je najlepším príkladom toho, že aj neobvyklý dizajn môže ísť ruka v ruke s pohodlným používaním. Nízko posadený štýlový nábytok je vybavený mäkkými, prispôsobivými vankúšmi, ktoré rozmaznajú vaše telo. Sedadlá sú osadené pod uhlom, vďaka čomu bude váš odpočinok v pohovke ešte príjemnejší. Neoddeliteľnou súčasťou súpravy z tejto série je dvojitý konferenčný stolík.


Záhradné pohovky ARONA – dizajn pre náročných


Ďalší klenot z ponuky značky Zumm. Záhradná pohovka ARONA bola navrhnutá pre upravené, minimalistické záhrady, ktoré najčastejšie vídame pri novostavbách. Jednoduché tvary a tlmené tmavé farby v sebe ukrývajú šarm a vkus, vďaka ktorým nie je možné prejsť okolo ARONY bez povšimnutia.


Exkluzívny nábytok ARONA bol vytvorený tak, aby zdobil priestor a poskytoval potešenie. Sedacia súprava sa skladá z ľahkých mobilných prvkov, ktoré môžete ľubovoľne skladať a rozkladať. Zakaždým tak vytvoríte úplne nový kúsok nábytku. Možnosti tohto jedinečného modelu ďalej rozširujú odnímateľné operadlá. Pri výrobe pohovky boli použité len kvalitné a spoľahlivé materiály – hliník ošetrený práškovou farbou, rýchloschnúca tkanina Textiline, ktorá sa nedeformuje pod váhou tela a prispôsobuje sa jeho tvarom, a odolná vonkajšia tkanina Olefin 300 g/m².


Záhradné pohovky v zime


Záhradné pohovky z umelého ratanu a kovu môžu prečkať chladné jesenné a zimné mesiace vonku. Skôr než sa zhorší počasie by ste však mali presunúť modely z prírodných materiálov na suché, dobre vetrané a chladné miesto, napríklad do pivnice alebo garáže. Záhradnú pohovku je vždy dobré zakryť nepremokavým krytom, bez ohľadu na to, či zimuje vonku alebo v interiéri. Ochranný kryt Aero Cover z polyestru typu RIP-STOP s priedušnou membránou sa osvedčil oveľa lepšie ako poťahy s vinylovou vrstvou, ktoré tuhnú pri nízkych teplotách.


Mäkká tkanina tvorí odolnú bariéru, ktorá ochráni nábytok pred nečistotami a vodou, a zároveň si zachováva svoju mäkkú, poddajnú formu bez ohľadu na aktuálne počasie. Vďaka priedušnej štruktúre sa pod krytom nemôžu množiť škodlivé baktérie, plesne ani huby. Ponuka holandského výrobcu pozostáva z ochranných krytov rôznych tvarov a veľkostí, takže ľahko nájdete ten, ktorý najlepšie zodpovie tvarom vašej sedacej súpravy.

381 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page