top of page

PRÍSTREŠOK NA TERASU, KTORÝ SI POSTAVÍTE SAMI - KRÁSNA A FUNKČNÁ ZÁHRADA

Klasické záhradné slnečníky majú vážneho konkurenta: kovové terasové prístrešky, ktoré si môžete postaviť sami. Tieto moderné konštrukcie vnesú do vašej záhrady úplne nový rozmer. Vďaka nim sa terasa v okamihu zmení na atraktívnu, funkčnú a pohodlnú oázu oddychu, ktorú môžete využívať bez ohľadu na aktuálne počasie. Všetkým, ktorí hľadajú kvalitné záhradné prístrešky, chceme uľahčiť hľadanie dokonalého modelu. Pozrite si naše návrhy a nájdite ten, ktorý najlepšie zapadne do vašej záhrady!Prístrešok na samomontáž vs. záhradný slnečník


Krásnu a praktickú záhradu tvorí množstvo najrôznejších prvkov - záhradný nábytok, úhľadné záhony plné pestrých kvetov, jemné osvetlenie, ktoré zvýrazňuje krásu záhradnej zelene a uľahčuje pohyb po záhrade, rastlinné dekorácie, zariadenia spríjemňujúce letné bezstarostné chvíle... Medzi mnohými kúskami záhradnej mozaiky majú osobitné miesto prvky, ktoré nás chránia pred náhlymi zmenami rozmarného letného počasia. Tropické horúčavy, prudké slnko či krátke dažde môžu poľahky prekaziť naše plány na sobotné popoludnie a zaistiť nám ďalší nudný deň medzi štyrmi stenami. Je pravda, že slnko má na naše telo pozitívny vplyv - dodáva nám energiu a cenný vitamín D. Problém nastáva, keď prekročíme bezpečnú hranicu. Vždy treba pamätať na to, že kontakt s ostrým slnkom nám môže spôsobiť nielen nepríjemné pocity, ale aj ohroziť naše zdravie. UV žiarenie, ktoré spolu so slnečnými lúčmi preniká do našej pokožky, môže byť zdrojom vážnych popálenín a alergických reakcií. Okrem toho ultrafialové žiarenie urýchľuje proces starnutia, podporuje vznik rakoviny a hyperpigmentácie, imunosupresie a nadmernej tvorby voľných radikálov. Ochrane pred slnkom by mali osobitnú pozornosť venovať najmä osoby s citlivou pokožkou a rodičia malých detí, ktorých telo je obzvlášť krehké.


Ešte donedávna väčšina z nás používala na zatienenie nábytku na terase záhradné slnečníky. Väčšina modelov, ktoré sú dostupné v populárnych obchodoch, však neprežila viac než pár sezón. Malé okrúhle slnečníky dokážu zatieniť len malý kúsok chodníka a pestrofarebné látky sa nemusia vždy hodiť ku vkusnému zariadeniu terasy. Pri silnejšom vetre sa zas štandardné lacné dáždniky často ukážu ako absolútne nepoužiteľné. Avšak pozor, klasické riešenia konečne našli svojho súpera! Záhradný prístrešok, ktorý si dokážete zmontovať aj sami, zatieni oveľa väčšiu plochu než bežný slnečník. Pergoly z našej ponuky nie sú vyrobené z dreva, ale z oveľa odolnejšieho kovového materiálu. Pergola, ktorá zodpovedá rozmerom vašej terasy, vás pred lúčmi slnka ochráni v každom jej zákutí. Kvalitné prístrešky chránia hneď tromi spôsobmi: pred škodlivým UV žiarením, horúcim slnkom a dažďom. Na rozdiel od markíz, ktoré zvykli nahrádzať záhradné slnečníky, sa moderné kovové pergoly nezahrievajú a pri pôsobení vlhkosti neplesnivejú.


MARANZA - moderné prístrešky, ktoré si poľahky zmontujete aj sami


Záhradný prístrešok zo série MARANZA je naším absolútnym bestsellerom, ktorý si svojich priaznivcov získal aj v radoch najnáročnejších zákazníkov. V čom spočíva jeho tajomstvo? Moderný záhradný prístrešok MARANZA na samomontáž možno charakterizovať ako celoročnú konštrukciu, ktorá dokonale spĺňa svoju úlohu a navyše sa krásne vyníma uprostred záhradnej zelene. MARANZA je vyrobená z vysokokvalitného hliníka pokrytého čiernou alebo bielou farbou. Základ konštrukcie tvoria stabilné profily, ktoré sú pevne ukotvené v zemi. Pevné stĺpy sú akousi podperou pre manuálne nastaviteľnú strechu z lamiel, čiže otočných hliníkových líšt. Ich mechanizmus sa dá prirovnať k žalúziám. Nastavením sklonu lamiel môžete regulovať množstvo slnečných lúčov, ktoré dopadajú na vašu terasu. Vďaka jednoduchému, ale osvedčenému systému je ovládanie prístrešku priam detsky jednoduché.


Dážď už nikdy nepreruší vašu starostlivo pripravenú záhradnú párty. Sklopené lamely vytvárajú kompaktnú, vodotesnú strechu, ktorá vás ochráni aj v prípade naozaj prudkého dažďa. Strecha pergoly MARANZA je navyše odolná voči veľkému zaťaženiu (až 80 kg/m2), takže si hravo poradí aj s niekoľkomesačnou vrstvou snehu. MARANZA je vybavená špeciálnym systémom, ktorý zabraňuje hromadeniu vody na sklopenej streche.

Terasová pergola zo série MARANZA pred vami naplno odhalí svoj potenciál, keď ju doplníte špeciálnym príslušenstvom v podobe tieniacich roliet. Rolety, ktoré sú vyrobené z odolného materiálu s vysokou odolnosťou voči vonkajším vplyvom, ochránia vás, členov domácnosti i vašich hostí pred studeným vetrom i zvedavými očami susedov. Rolety je možné inštalovať všetky steny prístrešku. V ponuke Garden Space nájdete aj čelné zásteny. Kovové lamelové zásteny dodajú vašej záhradnej pergole šarm a zvýšia váš pocit súkromia pri milovanom odpočinku na čerstvom vzduchu.


Záhradný prístrešok PERARA - dizajnový kúsok do vašej záhrady

Tento rok sa k PERARE pripojila MARANZA. Štýlová PERARA si aj napriek svojmu nedávnemu debutu dokázala získať sympatie tých najnáročnejších milovníkov ničím nerušeného odpočinku v pohodlí vlastného domu. Vďaka záhradnému prístrešku PERARA, ktorý si bez problémov zmontujete aj sami, môžete premeniť takmer nefunkčné miesto na oku lahodiace a pohodlné centrum vášho rodinného a spoločenského života.

Hľadáte menšiu pergolu na malú terasu? Alebo naopak - chcete za svojím domom postaviť impozantnú, veľkú konštrukciu, pod ktorou sa schová aj väčšia súprava záhradného nábytku? Sme si stopercentne istí, že PERARA vám pomôže dosiahnuť váš cieľ. Tento model si môžete kúpiť v niekoľkých veľkostiach. Každý variant je dostupný v sivej a bielej farbe.


PERARA vás očarí aj svojím prepracovaným dizajnom. Jej štýlová konštrukcia je najlepším dôkazom toho, že v jednoduchosti je ukrytá veľká sila. Moderný nádych PERARE dodávajú tlmené farby, nekomplikovaný tvar a kvalitné materiály. PERARA je, rovnako ako MARANZA, vybavená nastaviteľnými lamelami, vďaka ktorým si oddych na terase užijete presne podľa svojich predstáv - v tieni alebo na slnku. Nemusíte sa obávať, že vašu pergolu poškodí nárazový vietor. Prístrešok je trvalo (a zároveň diskrétne) pripevnený k zemi, takže si hravo poradí so všetkými rozmarmi letného počasia. Voda je zo strechy odvádzaná pomocou systému žľabov, ktorý je integrovaný do nôh konštrukcie. Práve vďaka nemu zostáva priestor pod pergolou vždy suchý.


Štýlovo do záhrady


Zariaďovanie modernej terasy je kreatívny proces, ktorý si vyžaduje zmysel pre estetiku. Nábytok, doplnky a vybavenie terasy by mali zdôrazňovať charakter domu a vytvárať jednotný, a zároveň pôsobivý celok. Prístrešky na samomontáž z ponuky Garden Space sú dokonale prepracované aj z estetického hľadiska. Minimalisticky strohé konštrukcie sa harmonicky dopĺňajú s luxusnými sedacími súpravami, romantickým osvetlením či usporiadanými rastlinnými aranžmánmi. Nádhernou ozdobou MARANZY a PERARY budú rohové sedačky z polyratanu alebo hliníka, originálne hojdačky v tvare vajíčka či ležadlá, vďaka ktorým sa budete cítiť sa ako v skutočnom wellness centre. Páči sa vám viac nadčasová klasika než dizajnérske riešenia? V takom prípade skombinujte pergolu s dreveným alebo prúteným nábytkom! Šikovná kombinácia úplne odlišných materiálov môže priniesť prekvapivé výsledky. V ponuke Garden Space nájdete množstvo inšpirácií, vďaka ktorým na terase vytvoríte krásnu zónu v štýle, ktorý bude odrážať váš charakter. Pergoly MARANZA a PERARA sú dostupné v dvoch farebných verziách - antracitovej a bielej. Každá z nich dokonale zodpovedá najnovším trendom v záhradnom dizajne. Jednoduché konštrukcie v tlmených, ale nadčasových farbách vnesú do každej záhrady nádych luxusu.


Záhradný prístrešok na samomontáž - aké jednoduché!


Pergoly z našej autorskej série sú premyslené do najmenších detailov. Všetky konštrukcie sa skladajú z modulárnych častí. Každý, kto si objedná pergolu, dostane starostlivo zabalené a zabezpečené balíky s dielmi, ktoré si môže zostaviť sám.

Myslíte si, že postaviť na záhrade mohutnú pergolu vysokú niekoľko metrov môže byť zložité a problematické? Omyl! Montáž záhradného prístrešku nevyžaduje žiadne pokročilé technické zručnosti. Všetky diely sú podrobne označené. Jednotlivé profily sa navzájom spájajú pomocou špeciálnych spojok, ktoré sú vystužené skrutkami. Najprv postavte základ, a následne k nemu pripevnite jednotlivé sklopné lamely. Všetky kroky sú podrobne opísané v návode na použitie, ktorý je súčasťou každého balenia. Neoceniteľným pomocníkom pri zostavovaní pergoly bude dozaista aj návod na YouTube. Časti, z ktorých je zložená pergola, sú naozaj ľahké, vďaka čomu je jej montáž ešte jednoduchšia.


Odborná pomoc


Obávate sa, že svojpomocná montáž pergoly by mohla byť nad vaše sily? Alebo si chcete čo najrýchlejšie oddýchnuť v tieni novej pergoly a nemáte čas zmontovať ju sami? Žiaden problém - mysleli sme na kutilské antitalenty i na tých, ktorí majú radi svoje pohodlie, a preto sme našu ponuku rozšírili o službu montáže. Vašou úlohou je teda len výber modelu, o ktorý máte záujem, a vytvorenie objednávky. O prepravu dielov na určené miesto a montáž sa postarajú naši technici. Okrem toho vám naši špecialisti predvedú fungovanie vybraného modelu a odpovedia na všetky vaše otázky.


Údržba pergol


Sme si plne vedomí, že vonkajšie vybavenie musí deň čo deň čeliť vplyvom, ktoré môžu poškodiť jeho štruktúru či vzhľad. So záhradným prístreškom z ponuky spoločnosti Garden Space si vyberáte nekompromisnú kvalitu. Pergoly PERARA a MARANZA sú vyrobené z materiálu, ktorý sa vynikajúco osvedčil v náročných vonkajších podmienkach - hliníka ošetreného práškovou farbou s extrémne dlhou životnosťou. Pevný kov je odolný voči poškriabaniu, mechanickému poškodeniu a nepriaznivým vplyvom počasia - UV žiareniu, mrazu i vlhkosti. Po ukončení sezóny si nemusíte zaťažovať hlavu so žiadnou zdĺhavou impregnáciou či zabezpečovaním prístrešku. Pergoly sú celoročné a nevyžadujú žiadnu starostlivosť.


Záhradné prístrešky nielen do súkromných záhrad


Záhradné pergoly na samomontáž sú veľmi obľúbené nielen medzi milovníkmi rodinných stretnutí či odpočinku vo vlastnej záhrade. Pôsobivé prístrešky čoraz častejšie zdobia vonkajšie priestory reštaurácií, hotelov či wellness centier. V kombinácii s exkluzívnym a elegantným záhradným nábytkom dodajú každému priestoru noblesu a vytvoria skvelé podmienky pre hostí, ktorý túžia po blaženom odpočinku.v

124 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page