top of page

Minimalistická radosť: Desať tipov, ako urobiť váš dom čistým požehnaním

Ak je váš dom preplnený neporiadkom, ani vaša myseľ nebude ďaleko. V nádhernom minimalistickom dome sa budete cítiť čisto zvnútra aj zvonku. V konečnom dôsledku platí, že menej je viac, ak chcete dosiahnuť toho oslobodzujúceho minimalistického ducha. Aby ste sa rozbehli, tu je našich 10 najlepších tipov, ako urobiť váš dom čistým požehnaním.

Menej je viac


Začnime základmi. Prvá vec, ktorú budete musieť urobiť, je vyčistiť nejaký ten odpad a zbaviť sa nepotrebných a nadbytočných vecí, ktoré sa vám povaľujú doma. Či už ho predáte na Ebay, alebo na facebooku alebo darujete na charitu, pocit potom bude veľmi uspokojujúci.


Pozrite sa dovnútra

Ak sa chystáte dosiahnuť stav minimalistického raja, skvelý spôsob, ako to dosiahnuť, je pozrieť sa najskôr dovnútra. Vypracujete si projekt toho, čo potrebujete a kde to potrebujete, táto cesta je veľkou súčasťou procesu a umožňuje vám mať prehľad o tom, čo presne budete používať. Kľúč? Buďte k sebe úplne úprimní.


Začnite s nábytkom


Keď skončíte s upratovaním, nábytok bude vo vašej izbe ešte výraznejší. Urobte veci jednoduché a pohodlné, napriklad nekomplikovanou pohovkou, ako aj so základným kovovým osvetlením. Chcete posledný kúsok A hľadáte dizajnový doplnok? Uhádli ste – riešením je závesné kreslo Hangout Pod.Skladovanie


Udržiavanie väčšiny vášho nábytku je kľúčovou súčasťou budovania minimalistickej utópie. Či už ide o vaše hrnce a panvice alebo skrinku pod televízor, vďaka správnemu typu úložného priestoru bude váš priestor okamžite vyzerať väčší.


Čisté línie


Nechajte svoj nábytok dýchať prijatím revitalizujúceho ducha čistých línií. Udržujte svoje steny a podlahu bez zbytočného neporiadku a tieto čisté línie zdôraznia vitálnu povahu každého predmetu v miestnosti.


Neutrálne tóny


Biele tóny sú skvelým spôsobom, ako vniesť do vašej izby žiarivé svetlo a zároveň zdôrazniť minimalistického ducha. Od krémovej až po sivú, naše Hangout Pody sú dostupné v rôznych neutrálnych tónoch, aby sa bez námahy hodili k vašim nádherným bielym stenám.Textúry


Domienka, že veci pôsobia nevýrazne a nezaujímavo, je pasca, do ktorej sa pri navrhovaní minimalistického domu chytí príliš veľa ľudí. Spôsob, ako to vyriešiť? Pohodlné, nadýchané textúry. Rôzne tkaniny môžu pridať extra kúsok rovnováhy do vašej izby.


Investujte do doplnkov


Keď minimalizujete, zvýrazňujete aj každý objekt v miestnosti. Keď sa na tieto predmety, či už ide o nábytok alebo osvetlenie, zameriava pozornosť, je dôležité vybrať si vysokú kvalitu. Nebojte sa však – z dlhodobého hľadiska budete mať vo vrecku viac peňazí, pretože budete kupovať menej.


Nájdite inšpiráciu


Nie je hanba čerpať inšpiráciu z iných zdrojov. Interiéroví dizajnéri vždy hľadajú u ostatných nové nápady. Vezmite si časopisy, Pinterest, zistite, čo sa vám páči, a pridajte trochu vlastného vkusu, aby bol priestor ideálny pre vás.


Jednoduché umelecké dielo


Či už je to na stenách alebo na vašich stoloch, umelecké diela môžu byť dokonalým zavŕšením minimalistického domova. Jednoduché, nekomplikované umenie môže dodať priestoru farebný prvok a zároveň nechať váš nábytok dýchať.


Ako hovorí staré čínske príslovie, „život je skutočne jednoduchý, ale vždy trváme na tom, aby bol komplikovaný“. Ak vo svojom priestore nájdete pohodlnú, minimalistickú rovnováhu, budete svieži a rozžiarení.

50 views0 comments

Recent Posts

See All
Post: Blog2_Post
bottom of page