top of page

Hľadáte ideálny koberec? Okrem citu počúvajte aj rozum

Výber ideálneho koberca pre vašu domácnosť nemusí byť neriešiteľnou záležitosťou. Pokiaľ ide o samotný vkus, s tým si musíte poradiť sami a nechať sa viesť svojím vnútorným hlasom. Dôležité však je zvážiť okrem dizajnu aj množstvo iných, najmä praktických parametrov.

V akej miestnosti bude koberec umiestený? Ide o spálňu, v ktorej oceníte výrobok s vyšším vlasom, aby ste sa ráno mohli bosími chodidlami nechať rozmaznať dotykom s príjemným hrejivým materiálom? Hľadáte koberec do detskej izby, ktorý musí byť v prvom rade praktický a ľahko udržiavateľný? Alebo dominantný kus do obývačky, ktorého cieľom je vdýchnuť miestnosti unikátny charakter?


Pozor na rozmer, farebnosť i praktickosť


V prvom rade si preto zadefinujte, ak bude hlavná funkcia, ktorú bude váš nový koberec spĺňať a až následne sa vrhnite na samotný výber. Tiež zvážte skutočnosť, či dáte prednosť kobercu z prírodných alebo umelých vlákien. Samotný rozmer vám nemusíme zdôrazňovať. Koberec si pred kúpou dôkladne premerajte, aby sa vám v prípade kusového produktu nestalo, že sa vám do interiéru nevmestí. Zvážte aj malé koberčeky, ktoré pri vhodnom rozmiestnení povýšia vašu domácnosť na mimoriadne útulnú.


Pri výbere farebnosti myslite na to, akým veľkým priestorom disponuje izba, v ktorej bude koberec umiestnený. Pri menších miestnostiach určite nevyberajte tmavé farby, radšej do nich vneste viac svetla a jasu svetlými odtieňmi. Jednofarebné produkty sú zase pomerne náročné na údržbu a vidieť na nich každú drobnú smietku, preto nie sú vhodné do jedálne, detskej izby, no všeobecne nikam, ak máte zvieracieho domáceho miláčika. Pre naozaj veľký výber odporúčame pozrieť koberce na krasnekoberce.sk.


Čomu sa vyhnúť?


Veľké geometrické vzory môžu na niekoho pôsobiť rušivo a narúšať harmóniu priestoru, preto ich neodporúčame do oddychových miestností, no ocenia ich napríklad tínedžeri. Mimoriadne pestrofarebné produkty sa zase môžu "biť" so samotným zariadením interiéru, preto si ich vyberajte len v tom prípade, ak je daná miestnosť naozaj bez farieb a potrebuje výrazne oživiť novým prvkom.

23 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page