top of page

Ako zariadiť menšiu terasu?

Vo veľkých mestách sa čoraz častejšie stretávame s novými modernými bytovými domami s terasami namiesto klasických balkónov. Aj vy ste sa práve nasťahovali do úplne nového bytu a hľadáte inšpiráciu, ako oživiť prázdny priestor na čerstvom vzduchu? Chcete vo svojej malej terase za domov urobiť veľkú revolúciu? Garden Space je odborníkom na náročné záhradné výzvy! Prezrite si naše tipy zistite, ako zariadiť malú terasu, aby ste z nej vyťažili čo najviac.


Pozrite sa, ako zaujímavo sa dá zariadiť menšia terasa!Premýšľate, ako zariadiť malú terasu tak, aby sa zmenila na štýlový priestor, kde budete tráviť čas so svojimi blízkymi, užívať si letnú atmosféru a vychutnávať si pohľad na bujné rastliny? Aj na prvý pohľad veľmi obmedzený priestor môže byť vkusný a funkčný! S veľkými zmenami vo vašej záhrade by ste mali začať od piky, teda od podlahy. Zabudnite na tmavé, malé obkladačky a vymeňte ich za riešenie, ktoré dokonale zapadne do súčasných trendov - drevené alebo kompozitné dosky, ktoré dokonale imitujú prírodné materiály. Na terasu by ste nemali osádzať ani zábradlie - priame prepojenie so záhradou vytvára pocit väčšieho priestoru. Ak sa vaša terasa nachádza na kopčeku a predsa len ju chcete zabezpečiť, odporúčame vám nízke sklenené zásteny.


Ako vybrať nábytok na menšiu terasu?


Terasa je miesto, ktoré by malo byť ideálne na pokojný odpočinok a chvíle nasýtene letnou pohodou. Aby ste sebe a svojim blízkym vytvorili optimálne podmienky na plnohodnotný oddych, mali by ste vašu terasu vybaviť pohodlným nábytkom. Výrobcovia záhradného nábytku dnes ponúkajú oveľa viac než len štandardné súpravy, ktoré sa často skladajú len zo stola a stoličiek. Veľmi obľúbené sú hlboké kreslá a modulové rohové pohovky. Ak na vašej terase nemáte dostatok miesta na vašu vysnívanú pohovku, môžete ju nahradiť dvoma hojdačkami. Veľké hlboké „vajíčka“ totiž dokonale ladia s moderným dizajnom a zároveň poskytujú výnimočné pohodlie pre vaše unavené svaly.

Ak si chcete na svojej terase vytvoriť malú jedáleň na čerstvom vzduchu, kde si budete vychutnávať popoludňajšiu kávu s priateľmi či blízkymi, zvoľte si nadčasové riešenie - stôl so súpravou stoličiek. V ponuke značky ZUMM nájdete jemné modely, ktoré nepritiahnu zraky svojou abstraktnosťou, ale práve naopak, budú pôsobiť mimoriadne ľahko a elegantne. Za zmienku stojí model s rozkladacou stolnou doskou, vďaka ktorému môžete na svoju záhradnú párty pozvať aj väčšiu skupinu priateľov.


Pri kúpe záhradného nábytku by ste mali svoju pozornosť venovať nielen jeho dizajnu, ale aj materiálu, z ktorého je vyrobený. Ako zariadiť terasu tak, aby negatívne vonkajšie vplyvy neovplyvňovali jej estetiku a funkčnosť? Netrvajte na nábytku z dreva či rýchlo sa ničiacich plastov, radšej si vyberajte spomedzi inovatívnych materiálov. Modely vyrobené z umelého ratanu a vysokokvalitného hliníka si hravo poradia aj s nástrahami náročného vonkajšieho prostredia. Oba materiály sa vyznačujú výnimočnou odolnosťou voči vonkajším vplyvom. Ak chcete svojmu zariadeniu dodať prírodný nádych, rozšírte svoju záhradnú kolekciu o stôl z teakového dreva. Teakové drevo je, na rozdiel od tunajších druhov, známe svojou odolnosťou voči extrémnym teplotám, vlhkosti a mrazu aj bez predchádzajúcej impregnácie. Teak vďačí za svoje výnimočné vlastnosti najmä vysokému obsahu prírodných olejov a kyseliny kremičitej, ktoré výrazne rozširujú možnosti jeho využitia.


Ako zariadiť malú terasu tak, aby ste sa mohli kochať pohľadom na bujnú zeleň bez ohľadu na počasie?


Pri zariaďovaní terasy, vašej súkromnej oázy pokoja, nemôžete zabudnúť na nábytok, ktorý vás ochráni pred UV žiarením. Zabudnite na malé slnečníky, ktoré sa rozkývali pri silnejšom vetre a prechádzali stredom záhradného stola. Ich miesto zaujali moderné a pevné konštrukcie, ktoré vás ochránia pred rozmarmi počasia a dodajú vášmu zariadeniu dúšok elegancie. V našej ponuke slnečníkov značky PLATINUM nájdete niekoľko originálnych modelov vyrobených z vysokokvalitných materiálov - hliníka ošetreného práškovou farbou a pevného vodeodolného polyestru impregnovaného polyuretánovou vrstvou. Do menších priestorov sa obzvlášť hodia závesné modely, ktoré nezaberajú takmer žiadne drahocenné miesto. Vďaka ich pokročilému systému nastavenia sklonu jednoducho zatienite aj ten najneprístupnejší kútik vašej terasy bez toho, aby ste museli presúvať samotný slnečník.

Zaujímavou alternatívou k slnečníkom sú pergoly - minimalistické konštrukcie, ktoré sa tešia čoraz väčšej popularite aj medzi našimi zákazníkmi. Z dielne našich architektov pochádzajú moderné modely so skladacou strechou, ktorú môžete rozložiť pomocou praktického diaľkového ovládania. Vďaka množstvu ďalších doplnkov (integrované osvetlenie, sklenené bočné panely, infračervené žiariče, tieniace rolety) sa viac nemusíte obávať nečakaných zmien počasia.


Záhradné ohnisko - vytvorte si romantickú atmosféru aj na malej terase!Vďaka čomu bude vaša terasa naozaj jedinečná? Presne tak, vďaka originálnym doplnkom! Každý večer strávený na vašej terase môže byť naozaj nezabudnuteľný, ak jej vybavenie obohatíte o plynové ohnisko. Tieto moderné holandské ohniská sú dostupné v rôznych veľkostiach, takže si poľahky vyberiete model, ktorý dokonale zapadne do vášho obľúbeného priestoru na čerstvom vzduchu. Všetky ohniská z našej ponuky spĺňajú prísne bezpečnostné normy (o čom svedčia aj mnohé certifikáty) a počas svojej prevádzky nevytvárajú žiaden dym ani iskry.

548 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page